salwator
14.11.12,02:09
pracujem ako mlada zacinajuca lekarka. po odkupeni obvodu som zdedila po starej lekarke i staru sestricku, za ktoru som zo zaciatku nemala nahradu. hned na zaciatku, vramci priatelskeho rozhovoru, som jej vsak narovinu povedala, ze casom ku mne pride pracovat niekto iny (mala som do buducnosti vyhliadnute potencialne 2 sestricky) a ona to chapala,teda aspon sa tak tvarila vtedy. cas vsak ukazal, ze budem musiet konat razne cim skor- nerespektovanie mojho slova, hadky! s pacientami, drze spravanie k pacientom i ku mne, zle objednani pacienti a nasledne nedorozumenia, zobratie zdravotnej karty kvoli nespokojnosti so sestrickou (doslovne povedane od pacientov)... sestricku som na tieto veci,zial,len slovne upozornila,ale bez efektu. takze sa moja nespokojnost stupnovala, no aj napriek nespokojnosti som sa spravala k sestricke milo, vramci udrzania kludnej spoluprace-teda ziadne hadky ani nic podobne, nie som konfliktny typ . viem vsak, ze moje slovne pokarhania mali byt na papieri,no popravde,bala by som jej dat upozornenia pisomne,jednak preto,ze by mi v praci robila este vacsie peklo a jednak,z obavy,ze sa hodi na marodku a ja som este nemala nahradu. nahrada sa vsak nasla zrazu,narychlo a ja som nevahala ju prijat. so starou sestrickou som chcela ukoncit pracovny pomer dohodou a zaplatit jej aj odstupne, sestricka vsak nic nepodpisala a je momentalne pn. takze pracovny pomer stale trva a ja mam 2 sestricky. co robit? postupne sa navyse dozvedam od pacientov, ktori podotykam - nie su znami, ako som urobila dobre a pod., a priznavaju mi, ako sa hanobne vyjadrovala na mna pred ambulanciou, kym som ja pracovala za dverami ambulancie a nic som netusila.. (napr. " mladu scandu ja posluchat nebudem") mozem jej teraz dodatocne poslat "pokarhania" za taketo spravanie? co robit, ked nastupi po marodke?
dakujem.