chrapka
14.11.12,05:39
Dobrý deň,

chcem sa opýtať, keď mám daňovú kontrolu na nadmerný odpočet 1Q 2012 a podnikám najmä v cestovnom ruchu má daňováčka právo si vyžadovať po telefóne (po 4 mesiacoch od začiatku kontroly) knihu ubytovaných hostí, knihu HIM, knihu DHIM, faktúry vydané za 4Q 2011, potvrdenie o zaplatení dane z ubytovania? Čo myslíte? Ďakujem za každú odpoveď.
srska
14.11.12,06:05
Dobrý deň,

chcem sa opýtať, keď mám daňovú kontrolu na nadmerný odpočet 1Q 2012 a podnikám najmä v cestovnom ruchu má daňováčka právo si vyžadovať po telefóne (po 4 mesiacoch od začiatku kontroly) knihu ubytovaných hostí, knihu HIM, knihu DHIM, faktúry vydané za 4Q 2011, potvrdenie o zaplatení dane z ubytovania? Čo myslíte? Ďakujem za každú odpoveď.má - § 45/2d+2g zákona 563/2009 - o správe daní (daňový poriadok)
Economic
14.11.12,06:20
Samozrejme že má právo, ba dokonca si obdobie vykonávania kontroly môžu aj predĺžiť.... oznámia ti to....
srska
14.11.12,06:21
Samozrejme že má právo, ba dokonca si obdobie vykonávania kontroly môžu aj predĺžiť.... oznámia ti to....aj rozšíriť predmet kontroly
chrapka
14.11.12,08:50
nech žijú úradníci!!!
chrapka
14.11.12,08:51
ale rozšírenie by už malo byť písomne, či??? Ak kontroluje nadmerný odpočet za 1Q 2012 môže teda len tak vyžiadať aj faktúry vydané za 4Q 2011? a čo tá kniha ubytovaných - tá má aký súvis s nadmerným odpočtom?
srska
14.11.12,08:59
ale rozšírenie by už malo byť písomne, či??? Ak kontroluje nadmerný odpočet za 1Q 2012 môže teda len tak vyžiadať aj faktúry vydané za 4Q 2011? a čo tá kniha ubytovaných - tá má aký súvis s nadmerným odpočtom?ubytovaní platia => odvod dph => či je správny no
chrapka
14.11.12,09:07
ešte mám jednu otázku, je možné si podať žiadosť o zmenu kontrolóra, alebo toto nič nerieši? Táto zakomplexovaná kontrolórka sa nevenuje len kontrole nadmerného odpočtu za 1Q 2012, ona pomaly odo mňa žiada rodný list, chce vedieť ako som prišla na svet, a opis udalostí spred 10 rokov (to ešte môže kontrolovať). Ja sa vo veľa veciach nevyznám, ona asi tiež nie, ale zato sa hrá na straaašne dôležitú pani a tvári sa, že zjedla celú múdrosť sveta. Nemám námietky voči žiadnej kontrole a nemám s tým ani problém. Len nechápem načo riešime veci spred desiatich rokov a takto detailne. Kladie otázky - načo slúži plastový šindel? načo Vám je certifikácia? a podobné hlúposti.Raz darmo, zas sa potvrdilo, že najťažší je boj s ľudskou hlúposťou. Česť úradníckym výnimkám!
srska
14.11.12,09:55
k rozšíreniu dk pozri § 46/4 563/2009 - rozšírenie oznámi dú písomne bez zbytočného odkladu
chrapka
14.11.12,10:04
ubytovaní platia => odvod dph => či je správny no
neporušujem zákon o ochrane osobných údajov alebo iný zákon, keď je donesiem na DÚ? na www.portal.gov.sk som našla toto : "Fyzické osoby a právnické osoby, ktoré poskytujú služby na základe zmluvy o ubytovaní, sú povinné viesť knihu ubytovaných, ktorá obsahuje údaje o mene a priezvisku ubytovaného, číslo jeho OP alebo cestovného dokladu, adresu trvalého pobytu a dobu ubytovania. Údaje z knihy ubytovaných sú tieto osoby povinné poskytnúť štátnym orgánom, ktoré plnia úlohy na úseku ochrany ústavného zriadenia, vnútorného poriadku a bezpečnosti štátu alebo obrany štátu." Inak ja neubytujem na základe zmluvy o ubytovaní.
chrapka
14.11.12,10:05
ona mi však rozšírenie písomne neoznámila, ona len žiada doniesť knihu vydaných faktúr za 4Q 2011 - to je všetko! má na to právo bez oznámenia?
srska
14.11.12,10:09
ešte mám jednu otázku, je možné si podať žiadosť o zmenu kontrolóra, alebo toto nič nerieši? Táto zakomplexovaná kontrolórka sa nevenuje len kontrole nadmerného odpočtu za 1Q 2012, ona pomaly odo mňa žiada rodný list, chce vedieť ako som prišla na svet, a opis udalostí spred 10 rokov (to ešte môže kontrolovať). Ja sa vo veľa veciach nevyznám, ona asi tiež nie, ale zato sa hrá na straaašne dôležitú pani a tvári sa, že zjedla celú múdrosť sveta. Nemám námietky voči žiadnej kontrole a nemám s tým ani problém. Len nechápem načo riešime veci spred desiatich rokov a takto detailne. Kladie otázky - načo slúži plastový šindel? načo Vám je certifikácia? a podobné hlúposti.Raz darmo, zas sa potvrdilo, že najťažší je boj s ľudskou hlúposťou. Česť úradníckym výnimkám!má sa právo pýtať - ty máš právo dokazovať
srska
14.11.12,10:14
ona mi však rozšírenie písomne neoznámila, ona len žiada doniesť knihu vydaných faktúr za 4Q 2011 - to je všetko! má na to právo bez oznámenia?keď zistí skutočnosti na rozšírenie dk - neboj sa oznámi ti to
srska
14.11.12,10:17
ak máš všetko ohľadom no ok, tak o čo ide?
srska
14.11.12,10:19
chrapka
14.11.12,11:42
ide mi len o to, že kontrola začala 13.08.2012, do minulého týždňa nič nepožadovala, nič neriešila, keď som ju začala trochu naháňať, lebo by som potrebovala ten no na úhradu ďalších faktúr, tak som asi tigra poťahala za fúzy. Navyše podľa mňa stále viac-menej rieši daň z príjmov, ktorú robila predtým a v DPH sa nejako veľmi nevyzná - keď som jej doniesla zostavu "zoznam DPH dokladov" pýtala sa, či nemám inú, lebo niekto jej predtým doniesol z iného softu a mala "inak riadky" - tak je to normálne?
srska
14.11.12,13:03
ide mi len o to, že kontrola začala 13.08.2012, do minulého týždňa nič nepožadovala, nič neriešila, keď som ju začala trochu naháňať, lebo by som potrebovala ten no na úhradu ďalších faktúr, tak som asi tigra poťahala za fúzy. Navyše podľa mňa stále viac-menej rieši daň z príjmov, ktorú robila predtým a v DPH sa nejako veľmi nevyzná - keď som jej doniesla zostavu "zoznam DPH dokladov" pýtala sa, či nemám inú, lebo niekto jej predtým doniesol z iného softu a mala "inak riadky" - tak je to normálne?podštep ju :D - navrhni jej, aby si vyžiadala od teba podklady pre EDP a kontrolu nech vykoná cez soft IDEA
chrapka
14.11.12,14:09
:) asi by som si mala vyžiadať od nej zoznam úkonov, ktoré vykonala počas DK za celé 4 mesiace, veď tam mám asi 40 dokladov - tomu hovorím bezodkladne a bez zbytočných prieťahov :-)
srska
14.11.12,14:16
:) asi by som si mala vyžiadať od nej zoznam úkonov, ktoré vykonala počas DK za celé 4 mesiace, veď tam mám asi 40 dokladov - tomu hovorím bezodkladne a bez zbytočných prieťahov :-)nemajú to náhodou pridelené dve?
srska
14.11.12,14:17
len také info - o aký vysoký no sa jedná?
chrapka
14.11.12,14:50
áno, majú to pridelené dve, tá druhá (akoby pomocná) je rozumnejšia a netvári sa tak premúdrelo, je v pohode. no je vo výške 9200EUR