arwen1234
14.11.12,08:31
Dobrý deň prajem, rada by som sa poradila s niekým, kto má v tejto oblasti skúsenosť. Chceli by sme založiť škôlku alebo súkromné opatrovateľsko-vzdelávacie zariadenie... s výučbou cudzieho jazyka, mala by asi 4 zamestnaných ľudí (na začiatok) - liečebný pedagóg, sociálny pedagóg, vychovávateľka a kuchárka. Ako postupovať a hlavne kde by sa dali získať fin. prostriedky na budovu a rozbehnutie? Čo sa týka eurofondov, stále platí, že treba všetko najskôr zafinancovať a až potom zažiadať o dotácie? Za každú radu budem veľmi vďačná.
arwen1234
14.11.12,07:40
Ešte by ma zaujímalo, či majú obe zariadenia nárok na dotácie, alebo len materská škôlka...
GabiZ
14.11.12,11:31
Vyjadrím sa len k niektorým otázkam, konkrétne k škôlke. Ak chcete založiť škôlku, musíte postupovať v zmysle § 16 zákona č. 596/2003 Z.z. o štátnej správe v školstve...., teda zaradiť ju do siete. Kde získať finančné prostriedky, to vám bohužiaľ neporadím a ani otázku týkajúcu sa eurofondov, myslím si aj tak, že v prípade eurofondov sú pri poskytovaní prostriedkov na určitý účel vždy dané konkrétne podmienky, takže nedá sa to písať všeobecne. Čo sa týka dotácii zo štátu, tak na materskú škôlku môžete dostať príspevok na výchovu a vzdelávanie pre deti, ktoré majú rok pred plnením povinnej školskej dochádzky, na to prispieva ministerstvo školstva zriaďovateľom aj súkromným aj cirkevným. Ale až keď budete zaradení do siete a začnete škôlku prevádzkovať. K ostatným otázkam sa možno vyjadria ostatní.
sascha55
17.01.13,06:27
Ahoj
ja robim v oblasti eurfondov. Doteraz som sa nestretla s moznostou podpory na zalozenie skolky. Mohlo by to byt mozne jedine v pripade ze by islo o nejaky druh soc zariadenia pre postihnute deticky. Avsak pristup k tymto peniazom je tak komplikovany a financne narocny ze by som radsej odporucila najst si ine zdroje financovania. Eurofondy maju sluzit ako doplnkovy zdroj financovania - tj pri ich uchadzani musis mat - vlastny nehnut majetok - tj pozemok aj budovu kde by si teoreticky potrebovala robit nejaku rekonstrukciu, potrebujes tam mat spracovanu tech dokumentaciu, schvalene stavebne povolenie, peniaze dostanes az na konci celej rekonstrukcie - a aj to po dokladnej kontrole ci to co si urobila sedi s tech dokumentaciou - ak bude rozdiel neuhradia to.
Este mi napada ze teroreticky mesto/mestska cast/obec by mohla poskytnut dotaciu - avsak tieto zdroje su v obmedzenej vyske, tak v rozmedzi 3 000 - 10 000 eur podla toho ako to maju vo svojom vseobecnom zavaznom nariadeni podla ktoreho poskytuju dotacie.