slava58
14.11.12,09:16
Milí Poraďáci obraciam sa aj na Vás s dopytom ohľadne DPH. Ak som dala otázku do zlej témy, prepáčte mi to, dlho som sa tu nepýtala :) Takže k otázke asi takto:
Slovenská firma registrovaná pre DPH poskytuje služby českej firme tiež registrovanej pre DPH. Ide o realizáciu internetového obchodu. Slovenská firma ho zabezpečuje českej, ktorá si ho objednala.
V skratke asi takto, vlastníkom tovaru je česká firma a tiež faktúry za objednaný tovar od zákazníkov vystavuje česká firma. Tovar je v sklade slovenskej firmy, kde sa balí a posiela zákazníkom do Čiech, Maďarska aj Slovenska. Takže slovenská firma v rámci realizácie tohto internetového obchodu poskytuje služby rôzneho druhu, od uskladnenia tovaru, poskytnutia zamestnancov, priestorov pre pracovníkov podpory zákazníkov. S tým sú spojené náklady na energiu a priestory. Ďalej poskytnutie vozidla na zavezenie tovaru na poštu,prípadne nejaký baliaci materiál. Väčšinu baliaceho materiálu si zabezpečuje česká firma, ale stane sa že niečo chýba, tak ho nakúpi slovenská firma.
Asi takto by som popísala činnosti spojené s internetovým obchodom. Otázka znie, má slovenská firma faktúrovať českej firme túto službu ( zabezpečenie internetového obchodu) s DPH alebo bez DPH ? Brať službu ako celok alebo ju rozčleniť podľa jednotlivých činností.
Neviem, či moje informácie k dopytu sú dostačujúce. Za vaše odpovede a rady ďakujem.
slava58
20.11.12,07:50
Skutočne nikto neporadí?