erienka
14.11.12,11:21
Prosim vas, a ako je to v pripade retazoveho tehotenstva? 29. maja mam termin porodu. Docitala som sa, ze v pripade dalsieho tehotenstva sa ako vymeriavací základ bude brat posledná hrubá mzda zamestnankyne pred nástupom na prvú materskú dovolenku. V sucasnosti budem poberat maximalnu matersku, znamena to, ze by to tak bolo i v pripade dalsieho tehotenstva? Dokedy by som musela na dalsiu matersku dovolenku nastupit?
Pracovny pomer u zamestnavatela by mi mal trvat do pripadneho dalsieho tehotenstva.
Dakujem vopred
ivka70
14.11.12,10:28
ziadna posledna hruba mzda.
Pojde o pravdepodobny vymeriavaci zaklad.
Ak poberas maximalnu matersku, mozno bude zasa maximalna alebo bude taka ako prva.
Nie je stanoveny termin, dokedy by si mala nastupit, pokial PP stale trva a si na RD, tak nemas skutocny vymeriavaci zaklad na vypocet materskej ,len pravdepodobny.
erienka
14.11.12,11:04
dakujem. Tieto informacie mam z jednej stranky, kde odpovedali "odbornici zo socialnej poistovne". V pripade retazoveho tehotenstva hovoria: "Vymeriavaci zaklad bude posledna hruba mzda zamestnankyne pred nastupom na prvu matersku dovolenku". Mohla by si mi prosim ta vysvetlit, co znemena "pravdepobny vymeriavaci zaklad"? Zatial som sa s tymto terminom nestretla a snazim sa v tom nejak zorientovat. Existuje teda nejaky sposob, ako by som si mohla byt ista, aku vysoku matersku by som poberala v pripade 2. tehotenstva? Dakujem vopred
Mila123
14.11.12,11:07
moja zlatá.....ten článok je predsa starý......hodne starý....
pravdepodobný VZ , je taký, ktorý by zrejme dosiahla keby pracovala....
erienka
14.11.12,12:06
tak pokial mam teraz mzdu 1300 eur a rocne sa u mojho zamestnavatela mzda zvysuje o nejake to percento, tak mozem ratat s tym, ze za predpokladu, ze mi pracovny pomer u zamestnavatela bude trvat, bude sa moja pripadna druha materska pocitat z maximalneho vymeriavacieho zakladu (ktory je momentalne stanoveny na 1153,50?
Ja by som si rada pozrela nejake novsie informacie, ale neviem na internete nic najst. Akoby boli vsetky clanky z roku 2011. A na stranke socialnej poistovne tiez neviem najst na toto odpoved...