midke
14.11.12,13:18
V Exceli mám jeden stĺpec s asi 2000 očíslovanými riadkami. Potreboval by som tento stĺpec rozdelit do dvoch tak, aby vždy na každej stránke bola zachovaná postupnosť čísiel. Prvá stránka 2 stĺpce pokračuje na druhú stránku 2 stĺpce atď.
Ručne sa to dá, ale neviem či je nejaký spôsob, ktorý by to urobil automaticky?

Vopred ďakujem za každú radu.
midke
14.11.12,12:22
Oprava, stĺpec má cca 2000 riadkov.
marjankaj
14.11.12,12:22
No podľa toho návodu by som to ani ručne nezvládol.:eek:
midke
14.11.12,13:15
Priložil som súbor, v prvom liste je póvodný tvar, v druhom niečo také čo by som chcel. Potrebujem to na vytlačenie a nechcem zbytočne tlačiť veľa strán.
marjankaj
14.11.12,14:11
Priložil som súbor, v prvom liste je póvodný tvar, v druhom niečo také čo by som chcel. Potrebujem to na vytlačenie a nechcem zbytočne tlačiť veľa strán.
Skopíruj si to do WORDU a vytlač si to tam.
sthruska
15.11.12,07:06
Ale on chce na jednej strane viac stĺpcov. V tom mu nepomôže ani Word.
marjankaj
15.11.12,08:45
Ale on chce na jednej strane viac stĺpcov. V tom mu nepomôže ani Word.
Vo WORDE si môžeš dať na jednu stranu až 12 stlpcov Vo verzii 2003.
Na karte rozloženie strany > stlpce.
sthruska
15.11.12,10:39
Stĺpce ma nenapadli.
sances
07.12.12,20:18
Zdar priatelia.
Ja sa tu teraz stretávam s takou banálnou vecičkou, že by som rád vytvoril - zoznam - také to roletové menu v záhlaví stĺpca.
Ale akosi tam mám stále len filter. A to nie je ono.
Ja by som chcel z toho roletového menu vyplniť bunku preddefinovaným obsahom v ktorej je práve kurzor.A aby toho nebolo málo tak by bolo dobré :) aby na základe že napríklad vyberiem z menu "jablká" o dva stĺpce ďalej v tom istom riadku vyplnilo "ovocie".. Navediete ma ako sa to robí??
Ďakujem veľmi pekne
Excel 2003 - 2007

EDIT: 09.12.2012
Už som prišiel na to vytváranie zoznamov - Údaje - overenie údajov - povolenia - zoznam.. hanbím sa že som to skôr nenašiel..
ale čo už, človeka nie vždy hneď osvieti :) (F1) :)
Ale ešte stále neviem ako by som skombinoval dva zoznamy tak že keď do bunky vyberiem položku z "prvého zoznamu" aby do toho istého riadku o dva stĺpce vpravo vybralo priradenú hodnotu z druhého zoznamu...no ešte poskúšam trošička :)
kamowski
09.12.12,17:21
nejak sa z tvojich požiadaviek neviem vysomáriť,
daj sem prosím ťa súbor, v ktorom vyplň tie stĺpce tak ako ich chceš mať (poprípade tam doplň nejaký komentár)
tie vzorce potom ľahšie doplníme ak uvidíme želaný výsledok
ivka70
09.12.12,17:30
Ale ešte stále neviem ako by som skombinoval dva zoznamy tak že keď do bunky vyberiem položku z "prvého zoznamu" aby do toho istého riadku o dva stĺpce vpravo vybralo priradenú hodnotu z druhého zoznamu...no ešte poskúšam trošička :)

V tom druhom stlpci pouzi funkciu VLOOKUP .... ktora vyhlada vybranu hodnotu zo zoznamu v prvej bunke a priradi do druhej bunky hodnotu z tabulky (zoznamu) z druheho stlpca.
sances
09.12.12,17:38
Ďakujem Vám veľmi pekne za odpovede.
Prikladám prílohu a idem vyskúšať VLOOKUP :)