janka.sestra
14.11.12,13:34
Ahojte. prosim Vas poradte mi, nasla som si pracu na stvosmennu prevadzku v nasom priemyselnom parku vo výrobe v zahranicnej firme 2,11 eur v hrubom na hodinu kolko to je prosim v cistom?

Aký mate nazor: v piatok idem podpisat zmluvu a myslite si že im pri podpise zmluvy mam navrhnut nejaku vyssiu aspon 2.50 eur/hod, alebo držat jazyk za zubami lebo aj tak vzhra silnejsi? a potom ak nebudu suhlasit aj tak to prijmem nemam inu moznost. v tej firme sa im casto zamestnanci striedaju, a beru kazdeho a pri pohovore mi vraveli, že nechcu niekoho na dva mesiace ved ano aj ja by som chcela stalu pracu, konecne sa chcem zamestnat doma a nie v bratislave ci zahranici kde som sa tak ci tak trapila iba. tak aj zo zdravotných dovodov chcem/musím byt doma na Slovensku.
len neviem ako sa mam tvarit v tej praci pri praci a aku mam mat motivaciu že teda nasetrim a odidem..s pocitom že vyrábame nieco na jedenie do celeho sveta ci drogeriu do celej europy a nemam vlastne na nic potom som zvedava ako mam ist pracovat dnes ma teda schladili riadne a to som mala elan ale vsak to prejde a ja nemam inu moznost zatial iba prijat co ponukaju a vyskakovanie pri podpise v piatok už bude neskoro tak asi to zoberiem a da sa to tak brat že nemam hrdost a mam strach sa ozvat a tak ci tak moja nespokojnost sa prejavi nevravim že na praci ale celkovo ked už teraz som ako citron lebo je to malo, ci nie? prajem pekne dni pokojne.
expeeert
14.11.12,12:55
Nuž koľko odpracuješ toľko zarobíš. Bežný mesiac má 21 prac. dní - to je 168 hod = 2,11*168 = v hrubom cca 354€, čo je cca 306€ v čistom. Kedže ale ide o 4-smennú prevádzku, tie hodiny budú vychádzať vždy inak - niekedy menej, niekedy viac.
janka.sestra
17.11.12,08:03
Vdaka.
misoft
17.11.12,11:56
+ nočné príplatky, ak bude práca aj v noci, za So,Ne, ak aj cez tie dni.