Fany
24.02.06,15:13
Veľa sa hovorí o daň.priznaniach, menej už o výkazoch k nim.
Ja sa pýtam:

Podnikateľ FO má príjmy z podnikania (§ 6, ods.1 b) a aj z prenájmu (ako osoba - §6, ods.3). Čo všetko má zahrnúť vo výkazoch? Iba údaje z podnikania, alebo aj z prenájmu? Ak doteraz uvádzal iba príjmy z podnikania, nebudú mu naväzovať na seba údaje (výkaz o majetku a záväzkoch).
Braňo
24.02.06,14:18
zdaňuješ predsa všetky príjmy za kalendárny rok. Nie iba tie, ktoré si vyberieš.
:D :D
Fany
27.02.06,07:55
Nejde tu o zdaňovanie, to jasné že zdaní všetko. Ide o výkazy o majetku a záväzkoch a príjmoch a výdavkoch.
1. príjem na živnosť z podnikania
2. príjem z prenájmu ako osoba nepodnikateľ

Nas oboch má účty, nejaké pohyby, zostatky, eviduje peniaze v hotovosti, sú nejaké pohľadávky...

Výkazy iba k príjmom z podnikania: nesedí potom rozdiel P a V s daň.prizn.(§6)
Výkazy z oboch: nenaväzujú na seba hodnoty vo výkaze o majetku a záväzkoch.

Čo je správnejšie, alebo správne?
Paula
27.02.06,08:26
Nejde tu o zdaňovanie, to jasné že zdaní všetko. Ide o výkazy o majetku a záväzkoch a príjmoch a výdavkoch.
1. príjem na živnosť z podnikania
2. príjem z prenájmu ako osoba nepodnikateľ
V spomínaných výkazoch, ktoré sú prílohou k DP, uvádza údaje súviace s podnikaním. Údaje, týkajúce sa prenájmu, ktoré v tomto prípade nesúvisia s podnikaním, sa uvádzajú iba v tlačive k DP.
Fany
27.02.06,08:31
V spomínaných výkazoch, ktoré sú prílohou k DP, uvádza údaje súviace s podnikaním. Údaje, týkajúce sa prenájmu, ktoré v tomto prípade nesúvisia s podnikaním, sa uvádzajú iba v tlačive k DP.
Čo znamená v tlačive k DP?
renča1
27.02.06,08:34
Výkazy iba k príjmom z podnikania: nesedí potom rozdiel P a V s daň.prizn.(§6)
Výkazy z oboch: nenaväzujú na seba hodnoty vo výkaze o majetku a záväzkoch.

Čo je správnejšie, alebo správne?

správne je prvá veta, sedieť ti ani nemôže výkaz príjmov a výdavkov s daň.priznaním...:)
Fany
27.02.06,08:40
správne je prvá veta, sedieť ti ani nemôže výkaz príjmov a výdavkov s daň.priznaním...:)

Renča1, a keď som to za rok 2004 zhrnula (myslela som, že keď už je príjem z prenájmu zaradený do § 6, tak by to tam malo byť) teraz mám urobiť opravné výkazy. aby mi to opäť sedelo iba na príjmy z podnikania? Daňové priznanie mi to neovplyvní, iba výkazy. Na výkazoch potom zaškrtnem "opakované" a údaje dám aké, správne, alebo rozdiely, aby po sčítaní, resp. odčítaní už podaných výkazov suma sedela.

Ešte otázočka. Je niekde rozpracovaná problematika o vyplňovaní týchto výkazov? O daň.priznaniach je toho až-až, ale toto podľa mňa dosť absentuje.

Ďakujem Ti.
renča1
27.02.06,09:03
prečítaj si link, týka sa to síce PÚ, ale výkaz ako výkaz...
http://www.porada.sk/showthread.php?t=8763&highlight=opravn%E9+v%FDkazy