pro.pet
15.11.12,05:58
Dobrý deň, je možné odstúpiť od nájomnej zmluvy(prenájom izby v dome, zmluva je na dobu neurčitú) ihned (prípadne do 30.nov) aj ked v
Čl.4
2
zmluve je výpovedná lehota 1 kalendárny mesiac a začína plynúť prvým dňom nasledujúceho mesiaca, po mesiaci v ktorom bola doručená??

Dôvody na ukončenie zmluvy-

steny medzi izbami sa nedajú povedať že sú steny ale skôr sadrokartón, je cez ne počuť,
a ako povedal další podnajomník ,,ked is prdneš tak to vedľa počuje,, :)
(čiže tu nemám ani súkromie)


nadomnou v podroví býva další podnájomník a ked je v izbe a ja počujem to praskanie podlahy, tak ma mrazí, či už cez den alebo v noci
(napr dnes cca 20 minut po polnoci som sa zabudil na to praskanie a nemohol som zaspať a pritom som dnes vstaval do prace)
bol som taky nahenaný že so si ako dôkaz nahral aj to praskanie.....

v izbe mám teplotu neprimeranu izbe,
niekedy tu je zima a teraz ked to majitel opravoval je tu teplo, vždy je tu okolo 25 stupnou

niekedy sa stane, že ked sa rano okolo 8ej zobudim, je tu aj 29 stupnou!!!!
(teploty na ostatnych izbach su odlisne, jeden ma akurat izbu, druhy zimu, dalsi teplo. atd)


vacsina si po vypratí pradlo zavesí na vešiak a na tom vešiaku pradlo vysí niekedy aj 3-4dni
je to normálne???????
ja mam pradlo za 1 niekedy 1,5dna vysušené!!


ked spolubivajuci odchadzaju vacsina s dverami trieska
lebo dvere su zvonku na gulu, čize bud to silno zabuchnu alebo vyberu kluc a tak zavru (sa to tak robim stale aby som nikoho nerusil)
uz sa aj na to jedne spolubyvajuca stazovala, lebo byva pri dverach ozbnam napisala na chladnicku aby si to každí pozrel.






pranie
v pracke su veci ktore nezaberaju ani 1/4 cize pracka perie poloprázdna a takto sa prácka opotrebuje a samozrejme aj kazí!!
ja vzdy perie tak aby bola pracka plna.
mam aj fotky kde v pracke je minimum pradla!!


dôvodov je viac, ale nechcem to tu podrobnejšie rozoberať:(


Je zakon,paragraf(prípadne dobrá rada) ktora by dovolila z takýchto dôvodov ukončil nájom??

DAKUJEM.
blavaciko
15.11.12,07:57
neviem kolko ludi vas tam byva, mozno budem hnusny, ale co si cakal? najomcovia v izbietkach su malokedy dobrymi susedmi.
vypovedna doba je stanovena v zmluve, tvojou sancou je dohodnut sa s majitelom (resp. prenajimatelom)

mozno by sa dalo postupovat v sulade s občianskym zakonnikom, nvm či je to tvoj prípad (v pripade sporu rozhoduje sud)

§ 679


(1) Nájomca je oprávnený odstúpiť od zmluvy kedykoľvek, ak bola prenajatá vec odovzdaná v stave nespôsobilom na dohodnuté alebo obvyklé užívanie alebo ak sa stane neskôr - bez toho, aby nájomca porušil svoju povinnosť - nespôsobilou na dohodnuté alebo obvyklé užívanie, ak sa stane neupotrebiteľnou alebo ak sa mu odníme taká časť veci, že by sa tým zmaril účel zmluvy
mr2
15.11.12,08:10
tak a si prestav ze take tenke steny ako mas ty medzi izbami su v kosiciach v bytoch na Jesennej MEDZI BYTMI! pocut ako suseda tuka do notebooku, pocut rozhovory, vsetko! tie byty (1izbak) nemaju vacsiu cenu ako 20 000e ale predavaju sa ako plnohodnotne 1izbaky pozor na to ak niekto bude kupovat, su to byvale kancle.

s tou prackou - ja periem minimum veci - lepsie sa vyperu takze tym by som neargumentoval...
pro.pet
16.11.12,16:34
blavaciko dík za radu
skusim,
a vcera zase, večer v izbe 25 stupnov, ráno vstavam do práce, o 7ej, a na teplomery rovná 30ka!!!
si pripadám ako v saune, a pritom izbova teplota je okolo 20 stupnou

mr2 býval som v byte kde boli steny, nie toto čo je tu... ale všade to je inee....


ale dakujem vám pánove za rady