ketums
15.11.12,07:51
Zdravím,
som už niekoľko mesiacov nezamestnaná a v mojom obore sa ťažko hľadá práca. Premýšľam o rekvalifikácii, ale na úrade práce mi povedali, že rekvalifikačné kurzy neponúkajú.

Nevie niekto poradiť, či je cesta ako sa dostať z úradu práce na nejaký rekvalifikačný kurz, alebo je to márny boj?

Roky platím odvody, dane, myslím, že by mal byť nejaký predpis, na základe, ktorého by mal úrad práce poskytovať kurzy, nie?
ivka70
15.11.12,07:07
Urad prace ich poskytuje, ale musi mat na to peniaze.
Tie aktualne nie su, tazke ziadne kurzy organizovane nie su.

Skus sa obratit na svojho poslanca :D :D
Tweety
15.11.12,07:10
Zdravím,
som už niekoľko mesiacov nezamestnaná a v mojom obore sa ťažko hľadá práca. Premýšľam o rekvalifikácii, ale na úrade práce mi povedali, že rekvalifikačné kurzy neponúkajú.

Nevie niekto poradiť, či je cesta ako sa dostať z úradu práce na nejaký rekvalifikačný kurz, alebo je to márny boj?

Roky platím odvody, dane, myslím, že by mal byť nejaký predpis, na základe, ktorého by mal úrad práce poskytovať kurzy, nie?
Len nerozumiem tomu, prečo chceš rekvalif. kurz, keď vieš robiť účtovníctvo. Viď inzerát.
Mila123
15.11.12,07:16
Len nerozumiem tomu, prečo chceš rekvalif. kurz, keď vieš robiť účtovníctvo. Viď inzerát.
Majka, ty sa nezdáš....detektív je z Teba....i keď sa priznám, čítala som i ja inzerát....:D
ketums
15.11.12,07:17
Viem účtovníctvo, ale už rok si hľadám prácu ako účtovníčka v bratislave a neviem sa uplatniť.
Na niekoľkých pohovoroch mi povedali, že na pozíciu dostali 100 odpovedí. Takže je mi to nesmierne ľúto, ale účtovníkmi je trh práce zjavne presýtený.
ivka70
15.11.12,07:21
No neviem, na poziciu uctovnika je na profesii v BA kraji aktualne 213 ponuk.
Mozno ide skor o to, ako sa predat, mozno zlepsit jazykove znalosti .....
Ale rekvalifikacia s tvojimi skusenostami .....to by bolo zabijanie casu a marenie penazi.
ketums
15.11.12,07:24
213 ponuk? Neviem kde to vidíšProfesiu sledujem denne, včera nebola tuším pridaná žiadna ponuka.
A áno je veľa ponúk na ekonomické pozície, ale prejdi si koľko je pre normálneho človeka
Všade chcu minimálne jeden jazyk aktívne, anglicky, alebo nemecky, v mnohých prípadoch chcu viac jazykov a exotické
A aj ked som upper intermediate táto uroven angličtiny im nestačí. v mojom veku a zázemi, už vycestovať aby som si zlepšila jazyk nie je možné, lebo to by som urobila radšej miesto obhajovania sa, prečo sa neviem ako účtovník zamestnať.
veronikasad
15.11.12,07:35
213 ponuk? Neviem kde to vidíšProfesiu sledujem denne, včera nebola tuším pridaná žiadna ponuka.
A áno je veľa ponúk na ekonomické pozície, ale prejdi si koľko je pre normálneho človeka
Všade chcu minimálne jeden jazyk aktívne, anglicky, alebo nemecky, v mnohých prípadoch chcu viac jazykov a exotické
A aj ked som upper intermediate táto uroven angličtiny im nestačí. v mojom veku a zázemi, už vycestovať aby som si zlepšila jazyk nie je možné, lebo to by som urobila radšej miesto obhajovania sa, prečo sa neviem ako účtovník zamestnať.
O aký rekvalifikačný kurz teda máš záujem ? Ak ho neprepláca UP, je možné ho absolvovať z vlastných zdrojov v rôznych agentúrach ..
ivka70
15.11.12,07:40
Dala som si vyhladat poziciu uctovnik v Bratislavskom kraji ...... ziadnu inu podmienku.
Naslo mi 213 ponuk.
Uz ich je 215.
http://www.profesia.sk/praca/bratislavsky-kraj/uctovnik/

A co sa tyka jazyka, poznam cloveka, ktory zacal ako zaciatocnik v 36 rokoch s francuztinou, dnes plynule komunikuje. Komunikoval uz po pol roku.
Je to viac otazka chcenia a investovania casu.
Tweety
15.11.12,07:42
Priamo v BA je ich 194.
veronikasad
15.11.12,07:43
Priamo v BA je ich 191.
vo veľkej väčšine tých inzerátov naozaj požadujú jazykové znalosti, ako píše zadávateľka.
ivka70
15.11.12,07:46
vo veľkej väčšine tých inzerátov naozaj požadujú jazykové znalosti, ako píše zadávateľka.

Za niekolko mesiacov nezamestnanosti sa moze clovek v jazyku zlepsit ovela.
A neverim, ze s urovnou upper intermediate je to taky problem.
Ani absolventi VS velakrat nemaju vyssiu uroven anglictiny.
ketums
15.11.12,07:50
z vlastných zdrojov?
nato tu nepotrebujem zakladať topic
ketums
15.11.12,07:52
Never, absolvovala som v Angličtine niekolko pohovorov, takže ja to viem.
Písala som sem o radu, nie o to aby ste mi tu písali ako sa to dá.
Skúšam to dosť dlho a dosť aktívne, aby som vedela aké mám možnosti.

Moja otázka sa nemení. Vie niekto ako vytlcť z uradu práce rekvalifikačný kurz?
Asi nie
veronikasad
15.11.12,07:54
z vlastných zdrojov?
nato tu nepotrebujem zakladať topic
Nie, nemusíš zakladať. Žiadny právny nárok, na základe ktorého by si mal ÚP schváliť kurz presne taký ako požaduješ, neexistuje. Ber do úvahy aj skutočnosť, že je koniec roka a zdroje pre tento rok sú vyčerpané.

So živnosťou na účtovníctvo som začínala pred 10 rokmi, keď som dostala výpoveď po 27 rokoch práce vo firme. Dostala som príspevok na podnikanie. Keďže som cítila, že mám medzery v počítačovej komunikácii (nie čo sa týka obsluhy účtovných programov), počítačový kurz som si hradila sama.
Nič viac som svojim predch. príspevkom nechcela napísať.
Tweety
15.11.12,08:01
Never, absolvovala som v Angličtine niekolko pohovorov, takže ja to viem.
Písala som sem o radu, nie o to aby ste mi tu písali ako sa to dá.
Skúšam to dosť dlho a dosť aktívne, aby som vedela aké mám možnosti.

Moja otázka sa nemení. Vie nie
kto ako vytlcť z uradu práce rekvalifikačný kurz?
Asi nie
Prepáč , že ti tu chce niekto pomôcť. :) Fakt smutná je tá arogancia ale nie od poradcov.:rolleyes:
ketums
15.11.12,08:03
Lenže ja nechcem podnikať, takže príspevok asi nedostanem
Musela si na to predkladať nejaké podklady, ako čo chystáš a tak? Alebo je na to len žiadosť?

Chcela by som sa zamerať konrétne na IT. HTML som sa naučila za niekoľko nocí cez skype s kamarátom a som počítačovo veľmi zdatná a myslím že v 38 by som ešte mala šancu naučiť sa pár jazykov, a preraziť. Ponuk je viac a uchádzačov o pozície menej a hlavne je to povolanie do budúcna.
veronikasad
15.11.12,08:06
Lenže ja nechcem podnikať, takže príspevok asi nedostanem
Musela si na to predkladať nejaké podklady, ako čo chystáš a tak? Alebo je na to len žiadosť?

Chcela by som sa zamerať konrétne na IT. HTML som sa naučila za niekoľko nocí cez skype s kamarátom a som počítačovo veľmi zdatná a myslím že v 38 by som ešte mala šancu naučiť sa pár jazykov, a preraziť. Ponuk je viac a uchádzačov o pozície menej a hlavne je to povolanie do budúcna.
UP poriada (ak má peniaze) len základné kurzy obsluhy PC. Určite nie nejaké špecializované pre IT-čkárov
Pokial sa chceš do budúcna uberať týmto smerom, naozaj len "za vlastné"
ketums
15.11.12,08:13
dakujem všetkým
ivka70
15.11.12,13:44
Lenže ja nechcem podnikať, takže príspevok asi nedostanem
Musela si na to predkladať nejaké podklady, ako čo chystáš a tak? Alebo je na to len žiadosť?

Chcela by som sa zamerať konrétne na IT. HTML som sa naučila za niekoľko nocí cez skype s kamarátom a som počítačovo veľmi zdatná a myslím že v 38 by som ešte mala šancu naučiť sa pár jazykov, a preraziť. Ponuk je viac a uchádzačov o pozície menej a hlavne je to povolanie do budúcna.

Never tomu.
Nikdy nedobehnes ludi, ktori v tom robia uz na VS (robim v IT, takze v tomto mam prehlad).
A taky specializovany rekvalifikacny kurz ti UP nikdy nezaplati, aj keby mali prostriedky na ne.
Oxinka
15.11.12,14:24
Úrad práce-rekvalifikačný kurz

Tiež som očakávala ponuku z UP na rekv.kurz, ale bezúspešne. Sama som si našla a zaplatila rekv.kurz s osvedčením.
Chcem Vás upozorniť na fakt, že ak po absolvovaní r.k. nemáte odbornú prax tak máte malé šance u zamestnávateľov.
UP v poslednej dobe poskytujú len RK na založenie živnosti.
ketums
15.11.12,19:13
Dakujem za odpoved. Možem sa spýtať aký r.k. ste absolvovali? Na aký odbor? A bol podľa vás prínosom?
Je mi jasné, že treba prax, ale napríklad aj prvý krok a už ten r.k. može byť prvým krokom
Zdenulka.
02.01.13,09:36
Prepacte, ale nerozumiem, preco pani jednoducho osocujete.
Opytala sa, preto tato poradna je, nepytala sa, ci sa da lahko zamestnat s jej specifikaciou. A ak sa aj da, nerieste to, zbytocne spamujete.
A jazyk sa doma sam nenauci!, moze sa ucit slovicka a pod, ale jazyk nie - potrebujete ucitela na citania, k vyslovnosti a najma, na trening...

Uchadzacke zelam vela uspechu!