misomiso
15.11.12,09:34
http://ekonomika.sme.sk/c/6603842/daniari-zahodia-rok-stary-softver-zaplatia-za-to-milion-eur.html

Toto sa mi hadam len sniva. Myslite, ze jestvuje nejaka krajina na svete, kde stat nuti podnikatelov platit mu za to, ze mu musia platit?
nika.sum
15.11.12,08:39
V nasom state nic nove, kradnu na vsetky strany....Len som teraz nepochopila, ja mam ZEP a to este budem musiet si kupovat pristup do ich systemu?
Indeed
15.11.12,08:43
..tak neplať ....
bodliak
15.11.12,08:43
Ja to vidím tak, že ukončím činnosť.
Rozalka
15.11.12,08:46
Novinári často píšu nekompletne, nemali na mysli ZEP?
veronikasad
15.11.12,08:47
Novinári často píšu nekompletne, nemali na mysli ZEP?
A tí čo nemajú ZEP ? Je tam spomínaná papierová forma. vari sa k nej bude možné vrátiť napr. pri súhrnných výkazoch ?
Zita5
15.11.12,08:50
Nehoráznosť hrubého zrna !
nika.sum
15.11.12,08:54
Novinári často píšu nekompletne, nemali na mysli ZEP?

tak ale ti co mame ZEP akoze este platit aj daniarom? to snad nie?
Indeed
15.11.12,08:55
Nakupte si prepisovačky a s chuťou do toho !

prislušné tlačivá Vám hádam poskytnú aj zadarmo.
witch
15.11.12,08:57
No nechce sa mi tomu uveriť. Zrovna sme pred obnovením ZEP na ďaľšie obdobie, uvažujem, či sa nevrátiť k pošte a papieru.. SV sme mali jeden za posledné 4 roky, tam problém nevidím. Ešte refundácia DPH, no ale keď si zrátam výdavky za ZEP + prístup na eDane, tak budeme v mínuse :eek:. Pripadá mi to pritiahnuté za vlasy, ešte možno vyčkať, či to nie je novinárska kačica, alebo pokus úradu - čo na to daňovníci... Dúfam, že niečo také neprejde!
calimero1
15.11.12,08:58
Ročne predám tovar do Čiech za 250 € a kvôli tomu (súhrnným výkazom) mám platiť 116 €?
witch
15.11.12,09:17
Myslím si, že to asi bude buď prístup so ZEP od komerčnej firmy, alebo spoplatnený prístup od daniarov. Nechce sa mi veriť, že by som si zaplatila ZEP a ešte k tomu vysolila daniarom za možnosť posielať...či?
ninocka55
15.11.12,09:55
nevidím v tom žiadnu logiku. Na jednej strane sa štát snaží znížiť daňovú kriminalitu a na druhej strane sám hádže polená pre daňovníkov. Dúfam, že naozaj ide iba o kačicu.
Stefan2005
15.11.12,09:59
citácia z článku:

"„Náš zmluvný záväzok je dodať elektronickú podateľňu, ktorá to umožní, do piatich mesiacov od podpisu zmluvy. Vyvíjame maximálne úsilie, aby nasadenie bolo k dispozícii na prelome rokov 2012 a 2013,“ povedal Sůra."

... vypadá to tak, že tí smradi zase znefunkčnia elektronickú komunikáciu s FRSR v období daňových priznaní; to akoby ľudia nemali dosť iných problémov.
misomiso
15.11.12,10:11
citácia z článku:

"„Náš zmluvný záväzok je dodať elektronickú podateľňu, ktorá to umožní, do piatich mesiacov od podpisu zmluvy. Vyvíjame maximálne úsilie, aby nasadenie bolo k dispozícii na prelome rokov 2012 a 2013,“ povedal Sůra."

... vypadá to tak, že tí smradi zase znefunkčnia elektronickú komunikáciu s FRSR v období daňových priznaní; to akoby ľudia nemali dosť iných problémov.

Ja to vidim tak, ze asi vyviniem maximalne usilie, aby som prestahoval firmu niekam inam...
lokomotivvaa
15.11.12,10:14
Navrhujem strajk firiem a vsetkych uctovnikov. Prestat odovzdavat cokolvek v inom systeme. Ak ide tato vlada zmenit fungujuci, vyborny, prehladny system za drahy, nefungujuci, zastaraly len preto, aby si mohli nakradnut co najviac, prasce nenazrane, tak to je uz na mna a dufam aj na vas, moc!!!
Monika Kováčová
15.11.12,10:28
policajný štát!
už ma to fakt riadne sekrementuje!
Kvaka
15.11.12,10:32
Možno je to zámer, to nasadenie na prelome rokov zlyhá a všetci dáte pekne na papierových tlačivách. Je to zber údajov, ale celý systém ďalšieho spracovania údajov bol zrejme nefunkčný, lebo veď, ako píšu: Jej vývoj stál 180-tisíc eur, no v apríli po zmene vlády finančná správa zablokovala registrácie nových daňovníkov do tohto systému. Stalo sa to v čase, keď vrcholila kríza kolapsu informačného systému KONS, ktorý chcela nastupujúca vláda Smeru odstaviť.


Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/6603842/daniari-zahodia-rok-stary-softver-zaplatia-za-to-milion-eur.html#ixzz2CHn1msdm
JankaO
15.11.12,10:45
Ja to vidim tak, ze asi vyviniem maximalne usilie, aby som prestahoval firmu niekam inam...
Už len , keď sa pozriem k našim českým susedom. Bezplatne, bez registrácie, bez zbytočných zmlúv a kadejakých byrokratických výmyslov a hlavne plne funkčné a jednoduché intuitívne ovládanie. Takto si akýkoľvek daňový subjekt môže vyplniť a poslať akékoľvek daňové priznanie a iné daňové blbosti. A aj ich systém nebol zadarmo, no je to vecou štátu, aby financovanie výberu zdrojov do verejných financií bolo v jeho réžii.
JankaO
15.11.12,10:53
Úplne potlačili jednu zo zásad daňových princípov p. Smitha a to administratívnu jednoduchosť.
taiko
15.11.12,10:55
V NL, je cela registracia a komunikacia s DU tiez bezplatna. A vsetko aj registracia sa vybavuje online.
patak
15.11.12,11:28
Ale ved Podla nariadenia EU ma byt moznost podavanie dokumentov el.formou,(preto urobili na rychlo tu dohodu ,ze sa to musi podat elektronicky a aj tak to dorucit v papierovej forme vlastne len aby splnili poziadavku eu na ktoru aj zrhranli eurofondy.)
neviem o tom,ze sa ma za to platit. ako teda to bude z informatizaciou spolocnosti? budeme vrracat eurofondy?
To ja si mam platit vyse 100 euro? to co je za nezmysel. A nariadenie,ze vykazy DPH sa musia podavat elektronicky od buduceho roka teda ako bude??? ja nemam zaujem im platit 100 eciek za nejaku trapnu aplikaciu ako na 386 ky.... To ked bude mat niekto suhhrny vykaz raz za rok a nie je platca dph ma platit?

Mozno je to len novinarsky vykrik ktory bude mat za nasledok vyjadrenie nejakeho kompeteneho,ktory sa vyjadri az v decembri,pretoze teraz na socialke,a danovom urade vam odpovedia na otazku ohladom zmien od buduceho roka v soc.poisteni a danovych zmenach a elektronickej komunikacii,ze nikto nic nevie a to som sa uz informoval prvy krat pred mesiacom a minuly tyzden este nikto nic nevedel.
To je robota schvalit zakony a nariadenia a nikto nevie ani aky to bude mat dopad.
Kazdym takymto kiksom rozmyslam o emigracii ,pretoze nard im vsetko zozere a odpusti, tak ako aj vyse 40% z mojej strany nespecifikovanych volicov :)
Bastian
15.11.12,11:37
Táto vláda si myslí, že si môže robiť čo chce a že ten čo robí, by mal byť úplne vyžmýkaný.

Ľudí naučia klamať a nachádzať si cestičky a konečný efekt bude ten, že:
1. vyberú menej peňazí
2. budú vychovávať ďalšie ovce (čo sa im pravdaže hodí)

Ale keď nakoniec nebude koho žmýkať, odkiaľ vezmú peniaze na svoju sociálnu politiku (resp. na zlodejiny cez predražené tendre)?

Ak si Fico myslí, že si môže robiť čo sa mu zachce bez následkov, veľmi sa mýli.
Aby to nedopadlo ako s kupovaním štátnych dlhopisov, keď sa banky rozhodli pomstiť Ficovi.
http://ekonomika.sme.sk/c/6602716/tajomstva-a-pikanterie-slovenskeho-dlhu.html
Bastian
15.11.12,12:05
Nehoráznosť hrubého zrna !

Ono tých nehorázností pomaly vypláva viac na povrch.

Ale čo iné sa dalo čakať? Sociálna politika niečo stojí.

Mikloš zakázal veľké IT dodatky, Smer ich potichu povolil
http://ekonomika.sme.sk/c/6603998/miklos-zakazal-velke-it-dodatky-smer-ich-potichu-povolil.html
japis
15.11.12,12:13
Mám dojem, že tu niekto zámerne roznecuje vášne. A úplne zbytočne. Pretože podľa info z 15.11. z DÚ, nový systém má byť bezplatný, aministratívne nenáročný a nevyžaduje zaručený el.podpis. Pretože doterajší systém EZU je spojený so skrachovaným KONSOM a nenadväzuje zrejme na datové rozhrania staronového programového vybavenia DÚ. A je už vraj overený v colníctve. Takže musíme počkať a dúfať, že DÚ nesklame.
Rozalka
15.11.12,12:26
Stefan2005
15.11.12,12:40
.... bez ohľadu na to, či to bude za 116 € alebo bezplatne, či to bude administratívne menej náročnejšie a nevyžadujúce elektronický podpis, tak MIGRÁCIA Z JEDNÉHO SYSTÉMU NA INÝ SYSTÉM SA NEROBÍ (v slušnej spoločnosti) V OBDOBÍ PODÁVANIA DAŇOVÝCH PRIZNANÍ !!!!

V Čechách pravidelne 2. januára možno vyplniť daňové priznania (na aktuálnych tlačivách) za predchádzajúci rok, optimistom doporučujem pozrieť sa na skúsenosti s DRSR za predchádzajúce roky....
Dáša_
15.11.12,12:58
a za chvíľu si spomenú, že by rovnakou sumou mohli spoplatniť aj prístup do zdravotnej, na sociálku....
Ing. Pavol Zúber
15.11.12,12:59
ja som zrovna pred chvíľou volala s jednou pani z finančného, lebo som mala problémy s registráciou klienta a povedala, že nech to nechám tak, že aj tak bude úplne iný systém, že tiež čakajú.......
misomiso
15.11.12,14:56
Mozno je to len novinarsky vykrik

No bodaj by si mal pravdu. Ale odkial by novinari zobrali take detaily, ako napriklad konkretne sumy?
Emka Roman
15.11.12,15:09
a za chvíľu si spomenú, že by rovnakou sumou mohli spoplatniť aj prístup do zdravotnej, na sociálku....

Nenašepkávaj :D
witch
15.11.12,15:27
No bodaj by si mal pravdu. Ale odkial by novinari zobrali take detaily, ako napriklad konkretne sumy?

ako aj v iných prípadoch - agentúra JPP
truch
15.11.12,16:23
Akurát som pozerala TA3, aj tam bolo, že daniari prechádzajú na nový systém:(
Evanka
15.11.12,16:42
Všetky tieto financie, ktoré išli do vrecka pár jednotlivcom aj tak v konečnom dôsledku zaplatíme my. Nemali by už konečne tieto "prešľapy" niekomu zosobniť a niekoho aj dať na nejaký čas do chládku? Alebo žeby nič zlého neurobili? Keby sme tak šafárili vo vlastnej firme, tak sme už na mizine.
Bastian
15.11.12,16:46
Všetky tieto financie, ktoré išli do vrecka pár jednotlivcom aj tak v konečnom dôsledku zaplatíme my. Nemali by už konečne tieto "prešľapy" niekomu zosobniť a niekoho aj dať na nejaký čas do chládku? Alebo žeby nič zlého neurobili? Keby sme tak šafárili vo vlastnej firme, tak sme už na mizine.
Súhlasím.

Našťastie sa šafári zo štátneho... tam to nechýba. Však štát si požičia o pár mil. viac. Však účet potom zaplatí niekto neskôr.
Stefan2005
15.11.12,17:10
...Našťastie sa šafári zo štátneho... tam to nechýba...

... ja tomu hovorím nešťastie, hotová POHROMA !
Pokiaľ budeme akcepovať zvýraznený názor, v tejto republike nebude poriadok...
Tweety
15.11.12,17:30
Áno, štát je najhorší hospodár. A dokazuje to na každom kroku.
Stefan2005
15.11.12,17:48
... ten náš určite medzi ne patrí.
misoft
15.11.12,17:55
No ten niekto = občan!
misoft
15.11.12,17:56
Nie určite - na 100% iste!
Dubak2000
15.11.12,19:50
V Čechách pravidelne 2. januára možno vyplniť daňové priznania (na aktuálnych tlačivách) za predchádzajúci rok, optimistom doporučujem pozrieť sa na skúsenosti s DRSR za predchádzajúce roky....

Mozno v posledne roky ano ale nie je to zas tak davno co tiez tlaciva byvali neskoro, aspon pre dan z prijmu FO. Pretoze sa zaviedlo spolocne zdanenie manzelov, casom zas zrusilo a dalsie zmeny. A vtedy im to trvalo tiez dlho. Netreba si ine staty tak idealizovat, spusta toho zleho co je u nas je aj tam. Cim urcite nechce povedat ze sa mame zmierit a akceptovat to:)
pavol54
15.11.12,20:31
Áno, štát je najhorší hospodár. A dokazuje to na každom kroku.
poznáš lepšieho hospodára? (okrem ruhrgaz gaz de franze enel a mol?)
VieraPopluharova
15.11.12,22:23
No už vidím klientov akí sú nadšení z nových poverení a overovania podpisov, alebo čakania dlhých front na DU, a to mi teraz začali chodiť výzvy, vraj prineste ukázať, že Ste podali papierové daňové, keď konečne začalo niečo fungovať tak to zlikvidujú a my môžeme čakať hoc aj do 31.3.........
Dáša_
16.11.12,06:58
a to mi teraz začali chodiť výzvy, vraj prineste ukázať, že Ste podali papierové daňové, keď konečne začalo niečo fungovať tak to zlikvidujú a my môžeme čakať hoc aj do 31.3.........

No presne toto sa stalo aj mne - poslali sme znova, nahrali ho a teraz tvrdia, ze neprisli platby... a tie tam su !!!!!!!!!!
Zita5
16.11.12,07:43
srska
16.11.12,07:50
Takto dezinformujú ...teraz otázke je čo platí ?
http://www.porada.sk/t168568-p282-elektronicke-podavanie-danovych-priznani-od-1-1-2012-a.html#post2184217dnes údajne vydá frsr-sd stanovisko
grammatika
16.11.12,08:12
Btw.milujem, keď to nedajú hneď ako prvé, ale "schovajú" to nižšie:

Oznámenie pre používateľov aplikácie EZU.


Finančné riaditeľstvo SR oznamuje všetkým používateľom systému EZU (elektronický zber údajov), že od 1. decembra 2012 bude ukončené vydávanie identifikátorov a elektronické podávanie dokumentov prostredníctvom aplikácie EZU.

Všetci súčasní používatelia aplikácie EZU budú automaticky presunutí do existujúcich systémov elektronickej komunikácie (eDane).

V súvislosti s touto zmenou bude potrebné, aby si všetci presunutí používatelia z aplikácie EZU nainštalovali do svojich počítačov aplikáciu eDane, ktorá je k dispozícii na internetovej stránke finančnej správy www.financnasprava.sk pre rôzne platformy operačných systémov.

Všetkým používateľom aplikácie EZU, ktorú používali ku komunikácii so správcom dane, bude v najbližších dňoch do ich e-mailovej schránky zaslaná podrobná informácia, ktorá bude obsahovať postup, ako si aplikáciu eDane nainštalovať.

Finančné riaditeľstvo SR týmto krokom zjednocuje spôsob elektronickej komunikácie a spôsob elektronického podávania dokumentov. Nový spôsob komunikácie bude jednotný, nediskriminačný, jednoduchší a bezplatný pre všetky subjekty komunikujúce s FS SR elektronicky.
srska
16.11.12,08:19
Btw.milujem, keď to nedajú hneď ako prvé, ale "schovajú" to nižšie:

Oznámenie pre používateľov aplikácie EZU.


Finančné riaditeľstvo SR oznamuje všetkým používateľom systému EZU (elektronický zber údajov), že od 1. decembra 2012 bude ukončené vydávanie identifikátorov a elektronické podávanie dokumentov prostredníctvom aplikácie EZU.

Všetci súčasní používatelia aplikácie EZU budú automaticky presunutí do existujúcich systémov elektronickej komunikácie (eDane).

V súvislosti s touto zmenou bude potrebné, aby si všetci presunutí používatelia z aplikácie EZU nainštalovali do svojich počítačov aplikáciu eDane, ktorá je k dispozícii na internetovej stránke finančnej správy www.financnasprava.sk (http://www.financnasprava.sk) pre rôzne platformy operačných systémov.

Všetkým používateľom aplikácie EZU, ktorú používali ku komunikácii so správcom dane, bude v najbližších dňoch do ich e-mailovej schránky zaslaná podrobná informácia, ktorá bude obsahovať postup, ako si aplikáciu eDane nainštalovať.

Finančné riaditeľstvo SR týmto krokom zjednocuje spôsob elektronickej komunikácie a spôsob elektronického podávania dokumentov. Nový spôsob komunikácie bude jednotný, nediskriminačný, jednoduchší a bezplatný pre všetky subjekty komunikujúce s FS SR elektronicky.takže môžeme pokračovať v téme z roku 2011 :) http://www.porada.sk/t162601-p39-dr-sr-nova-aplikacia-edane.html
Ivenka
16.11.12,08:33
Ahojte...eDane mám nainštalované, len som nepochopila ako to budem podávať elektronický resp. čo k tomu zasa potrebujem aký kľúč alebo certifikát...? Ďakujem.
IVEB
16.11.12,08:35
A to znamená , že ak sa vrátime naspäť k E-DANE , tak budete musieť opäť nosiť do 5 dní krycie listy na DÚ?
Adiks
16.11.12,09:01
Nejaká téma o E-tax neexistuje, že by sme ju tiež oživili ?
srska
16.11.12,09:02
Nejaká téma o E-tax neexistuje, že by sme ju tiež oživili ?je určite enem nemôžem nájcit:)
srska
16.11.12,09:09
Nejaká téma o E-tax neexistuje, že by sme ju tiež oživili ?napríklad: http://www.porada.sk/t150656-dsigner-xades-a-jeho-platnost.html ale je ich viacej
truch
16.11.12,09:46
Tak toto snáď nemyslia vážne:( Konečne som bez problémov posielala všetky tlačivá a nemusela som sa trepať osobne na DÚ.
A čo táto veta znamená?
"Nový spôsob komunikácie bude jednotný, nediskriminačný, jednoduchší a bezplatný pre všetky subjekty komunikujúce s FS SR elektronicky"
Nič o tom, že bude treba nosiť tie posr... krycie listy nepíšu:(
VieraPopluharova
16.11.12,14:34
Neboj to nám napíšu 15.3. - veď nebudú nám to oznamovať všetko do predu, čo ak by sme sa postavili na zadné....a v marci nebudeme mať čas riešiť nejaké krycie listy budeme radi ak podáme daňové na čas....
tictac7
16.11.12,18:39
...tento princíp náš daňový systém ani nikdy nemal....
Bastian
17.11.12,08:51
Práve z tohto dôvodu odtiaľto odchádzajú firmy.
A ešte len odídu, keď uvidia, že sa to tu len tak rýchlo nezmení.... a keď uvidia, na akej báze sa tu ide budovať.

Na Slovensku nie je jednoznačnosť zákonov a pravidiel.
Môžu lákať investorov kadejakými úľavami, tak ale prilákajú len špekulantov. Ale normálni investori sa Slovensku vyhnú oblúkom.

Však aké obludy tu strážia poriadok?
Kvaka
17.11.12,12:51
Chcela som týmto povedať, že každá vláda si dotiahne svojich a bude presadzovať svoj informačný systém, ak to niekto nepochopil a dal mi tu neužitočné.
VieraPopluharova
17.11.12,16:03
Anka , japis asi nemá ani potuchy čo je účtovnictvo....
VieraPopluharova
17.11.12,16:06
Japis,

nie že by mi vadili Tvoje neužitočne, akože mi naozaj vadia, pretože asi nemáš ani potuchy čo je zač účtovnícka práca a ako nám neustále menia zákony počas hry....a dávaš ich odborníkom....čo si myslím, že nie je fér......stačí napísať svoj názor.......
japis
20.11.12,08:34
Mýlite sa, milé dámy, Kvaka a Popluhárová, už veľa rokov robím účtovníctvo. Ja len neznášam, keď sa do odborných tém zanáša politizovanie, netolerancia k názorom iných. Nemyslím tým odborný výklad, ktorý má pomáhať a radiť. A keď ešte nik nevie ako to bude, už sa robí bububu... To neznamená, že som zmierená s tým ako to v našom štáte funguje. Ale naozaj by sme mali prázdne politikárčenie nepresúvať do vyslovene odborných tém.
VieraPopluharova
20.11.12,08:38
VieraPopluharova
20.11.12,08:45
Mýlite sa, milé dámy, Kvaka a Popluhárová, už veľa rokov robím účtovníctvo. Ja len neznášam, keď sa do odborných tém zanáša politizovanie, netolerancia k názorom iných. Nemyslím tým odborný výklad, ktorý má pomáhať a radiť. A keď ešte nik nevie ako to bude, už sa robí bububu... To neznamená, že som zmierená s tým ako to v našom štáte funguje. Ale naozaj by sme mali prázdne politikárčenie nepresúvať do vyslovene odborných tém.

To nie je politikárčenie, to sú len naše názory a ak sa nemýlim, zatiaľ sme v demokratickom štáte a svoje názory si môžeme povedať a vychádzajú z dlhoročnej praxe účtovníkov, ktorí robia účtovníctvo od A po Z, nielen čiastkovo´. Nikdy nik nevedel ako bude, no jedno bolo vždy isté, vždy nám štátna správa skomplikovala život v najťažšom období, kedy sme mali sami nápor a nie to sa ešte niečo učiť po novom, ak su dané pravidlá začiatkom roka 2012 tak by mali byť platné i pri závierke 2012 a nie ich meniť práve v období podávania DP za rok 2012. A myslím, že väčšina účtovníkov z praxe mi dá za pravdu.
Kvaka
20.11.12,10:12
Japis, ja nie som účtovníčka, preto som sa z tohoto pohľadu ani nevyjadrovala, ale možno si prehliadla môj prvý príspevok v tejto téme, ja som citovala z článku http://www.porada.sk/t204180-budeme-platit-statu-116-eur-za-to-ze-mu-musime-platit-dane.html#post2183610,
kde som v podstate povedala to isté, čo ty nižšie.
Ty si napísala, prečo: Pretože doterajší systém EZU je spojený so skrachovaným KONSOM.

Čo sa týka názoru k tomu, čo napísal srska, že môžeme pokračovať v téme z roku 2011 eDane, tak stále trvám na tom, že áno, pokiaľ zase nejaká nová vláda nezmení systém, lebo neustále zmeny sú na škodu každému. Veľmi dobre viem, o čom píšem.
Kvaka
20.11.12,10:14
Ja som kde tvrdila, že nerobíš? Uf, tak toto je sila.
AdaMtiM
20.11.12,10:30
Ale ak dobre čítam: zatiaľ nie je povinné podávanie priznaní elektronicky - okrem súhrnného výkazu. Povinné je od 1.1.2013. A na stránke drsr je oznam - že to bude bezplatné - eDane... tak teraz neviem.. volala som na drsr a o spoplatenení e-dane nič nevedia!
truch
20.11.12,11:54
Napísala som na DRSR, tu je odpoveď:
Dobrý deň,

Kompetenčné centrum finančných operácií Banská Bystrica Vám na základe Vašej žiadosti oznamuje nasledovné:
Kompetenčné centrum finančných operácií Banská Bystrica Vám podáva nasledovnú informáciu:
V prípade, ak budete mať spísanú novú dohodu v zmysle § 13 ods. 5 daňového poriadku, tak potom povinnosť doručovať písomnosť v listinnej forme do piatich pracovných dní, Vám odpadne. Bližšie informácie získate u miestne príslušného správcu dane po spustení novej aplikácie.

Ing. Anna Gálová
KCFO
Odbor služieb pre verejnosť
anna.galova@financnasprava.sk

Váš dopyt:

V súvislosti s nasledujúcim oznamom mám otázku:
"Finančné riaditeľstvo SR oznamuje všetkým používateľom systému EZU (elektronický zber údajov), že od 1. decembra 2012 bude ukončené vydávanie identifikátorov a elektronické podávanie dokumentov prostredníctvom aplikácie EZU.
Všetci súčasní používatelia aplikácie EZU budú automaticky presunutí do existujúcich systémov elektronickej komunikácie (eDane).
Nový spôsob komunikácie bude jednotný, nediskriminačný, jednoduchší a bezplatný pre všetky subjekty komunikujúce s FS SR elektronicky. "

Ako to bude s krycími listami? Opäť budeme musieť nosiť krycie listy osobne na príslušný DÚ?
truch
20.11.12,12:08
ešte prikladám ten ods.5
(5) Podanie urobené elektronickými prostriedkami sa podáva prostredníctvom elektronickej podateľne podľa § 33 ods. 2 alebo prostredníctvom elektronickej podateľne ústredného portálu verejnej správy a musí byť podpísané zaručeným elektronickým podpisom20) osoby, ktorá ho podáva. Ak daňový subjekt chce doručovať správcovi dane písomnosti elektronickými prostriedkami, ktoré nebudú podpísané zaručeným elektronickým podpisom, oznámi správcovi dane údaje potrebné na doručovanie na tlačive podľa vzoru uverejneného na webovom sídle finančného riaditeľstva a uzavrie so správcom dane písomnú dohodu o elektronickom doručovaní. Dohoda obsahuje najmä náležitosti elektronického doručovania, spôsob overovania elektronického podania a spôsob preukazovania doručenia.
zatiaľ tu o spoplatnení nie je ani slovo:(
Orsz
20.11.12,21:22
Nový spôsob komunikácie bude jednotný, nediskriminačný, jednoduchší a bezplatný pre všetky subjekty komunikujúce s FS SR elektronicky. " ......... Takže nie je čo spoplatňovať... ja som v tejto chvíli len nepochopila, či treba znova novú dohodu! Alebo sa to automaticky len presunie ako to tam uvádzajú a mení sa len podávanie cez e-Dane. Naozaj si vybrali vhodný termín!!! U nich je všetko hneď ! My musíme reagovať hneď!! a oni 2 roky dávajú dokopy nejaký softvér, ktorý bol už vopred odkázaný na zánik!
truch
21.11.12,07:48
Nový spôsob komunikácie bude jednotný, nediskriminačný, jednoduchší a bezplatný pre všetky subjekty komunikujúce s FS SR elektronicky. " ......... Takže nie je čo spoplatňovať... ja som v tejto chvíli len nepochopila, či treba znova novú dohodu! Alebo sa to automaticky len presunie ako to tam uvádzajú a mení sa len podávanie cez e-Dane. Naozaj si vybrali vhodný termín!!! U nich je všetko hneď ! My musíme reagovať hneď!! a oni 2 roky dávajú dokopy nejaký softvér, ktorý bol už vopred odkázaný na zánik!
Nie je to také isté, že to bude bezplatne:(
Na začiatku tejto témy je článok, v ktorom sa píše:"Bezplatná možnosť zmizne

Približne 80-*tisíc daňovníkov tak daniari postavia pred dve možnosti: buď si dokumenty budú vybavovať papierovou formou, teda poštou či osobnou návštevou úradov, alebo podpíšu novú zmluvu o prístupe do aplikácie eDane. Ročný prístup bude stáť 116 eur, trojročný 160 eur, doteraz to bolo zadarmo"

Takže, kto vie ako to bude:( Jedno je však isté, budeme si musieť vybaviť novú dohodu a keďže je to takto narýchlo, určite na DÚ bude plno:( už sa teším:(
vikinka
21.11.12,07:54
Včera som telefonovala na DÚ, kde mi bolo povedané od pracovníčky DÚ, ktorá ma starosti elektron.doručovanie, vraj po telefóne na daň.riaditeľstvo jej bolo povedané, že dohody uzatvorené po 1.1.2012, teda podľa nového daň.poriadku budú platiť aj naďalej cez eDane bez ZEP a nebude treba podávať krycí list.
IVEB
21.11.12,07:56
No ak to bude tak,tak aspoň niečo pozitívne.
Bastian
21.11.12,08:23
Mýlite sa, milé dámy, Kvaka a Popluhárová, už veľa rokov robím účtovníctvo. Ja len neznášam, keď sa do odborných tém zanáša politizovanie, netolerancia k názorom iných. Nemyslím tým odborný výklad, ktorý má pomáhať a radiť. A keď ešte nik nevie ako to bude, už sa robí bububu... To neznamená, že som zmierená s tým ako to v našom štáte funguje. Ale naozaj by sme mali prázdne politikárčenie nepresúvať do vyslovene odborných tém.

Milá dáma, tak prečo dávaš NEUŽITOČNÉ aj v neodborných témach práve tým príspevkom, ktoré poukazujú na hlúpe kroky tejto vlády?

Alebo konkrétne aj na tento príspevok:
http://www.porada.sk/t203410-p7-harabin-spravny-clovek-na-spravnom-mieste.html#post2184934

A prečo klikáš aj na zatvorenie tejto témy? Je to typické pre istú skupinu.....
Bastian
21.11.12,08:28
Ale však ti to vadí aj v neodborných témach. Napríklad aj tam, kde sa kritizuje Harabin.
Ivenka
21.11.12,08:48
mimotemy Bola by som rada, keby odborné témy boli ozaj odborné a nie o nejakej zbytočnej komunikácii. Hľadám na Porade informácie - odborné a vzácne, takže ma nebaví čítať ostatné nepodstatné príspevky politické nepolitické. Založte si prosím na to novú tému napr. Nemám sa s kým dnes porozprávať...

Ďakujem
truch
21.11.12,17:46
Toto som našla tu na porade, príspevok od Niky. Keby to bolo tak, tak by sme si nemuseli ani nové dohody vybavovať:)
http://www.porada.sk/t168568-p2-elektronicke-podavanie-danovych-priznani-od-1-1-2012-a.html#post2187563
SilMar Group
22.11.12,08:02
nie, ak mas uzatvorenu novu dohodu a automaticky ta tam pesunu z EZU. Ak mas len staru dohodu - na povodne e-dane, tak hej.
SilMar Group
22.11.12,08:06
aj by som suhlasila, keby cely system dani nebol zalozeny na politike. Lenze tu ide len a len o politiku...
Aljok
22.11.12,13:03