szivics
15.11.12,09:28
Dobrý deň, potrebujem pomoc s priloženou tabuľkou. Neviem čo je myslené označenými riadkami. I de o náklady na začatie SZČ, preto nerozumiem či je to myslené ako náklady pred začiatkom SZČ alebo v priebehu prvého roku alebo ?
Budem rada , ak mi pomôžete!
ďakujem vopred
Mila123
15.11.12,08:30
tlačivo nie je čitateľné.....resp. nedokážem prečítať...
szivics
15.11.12,08:46
vložila som aj tlačivo v pdf, malo by byť čitateľné :-)
Mila123
15.11.12,09:09
pred začatím samotného podnikania je možné mať zriaďovacie výdavky.....
ale podľa môjho názoru UPSVaR chce v tlačive rozpísané výdavky, kt. súvisia so zriadením podnikania.....
veronikasad
15.11.12,09:13
pred začatím samotného podnikania je možné mať zriaďovacie výdavky.....
ale podľa môjho názoru UPSVaR chce v tlačive rozpísané výdavky, kt. súvisia so zriadením podnikania.....
Zrejme sa pýta, čo má uviesť v červene zaškrtnutých položkách ...
Mila123
15.11.12,09:15
ja jej predsa účtovníctvo nevediem.......
szivics
15.11.12,10:56
Mňa by len zaujímalo, ak SZČO ide podnikať s tým že si pred začiatkom podnikania kúpi len kolky k živnosti tak po tom v riadkoch - nákup odpis. a neodpis. majetku neuvediem nič, správne to chápem?
Mila123
15.11.12,10:58
kolky nie sú majetok, kolky sú cenina.....
veronikasad
15.11.12,10:59
Mňa by len zaujímalo, ak SZČO ide podnikať s tým že si pred začiatkom podnikania kúpi len kolky k živnosti tak po tom v riadkoch - nákup odpis. a neodpis. majetku neuvediem nič, správne to chápem?
v akej oblasti bude podnikať ? Toto tlačivo som nevyplňovala, ale nemyslím si, že sa tam uvádzajú len náklady, ktoré SZČO mal predtým, než si vybavil živ.list.
szivics
15.11.12,11:02
kolky nie sú majetok, kolky sú cenina.....

to viem, že kolky nie sú majetok, preto píšem ak nebude mať nič iné ako kolky - kolky budú v prvom riadku v priloženom tlačive ...
szivics
15.11.12,11:04
v akej oblasti bude podnikať ? Toto tlačivo som nevyplňovala, ale nemyslím si, že sa tam uvádzajú len náklady, ktoré SZČO mal predtým, než si vybavil živ.list.

podnikanie v oblasti stavebníctva ... ja som toto tlačivo tiež nikdy predtým nevyplňovala, je to asi nejaká novinka ;-) .. vôbec ale te prve tabuľke nerozumiem, potom ak by tam mal byť všetok majetok za tri roky (na ktoré sa podnikateľský zámer píše) potom asi musím byť naozaj jasnovidec....ah
veronikasad
15.11.12,11:08
podnikanie v oblasti stavebníctva ... ja som toto tlačivo tiež nikdy predtým nevyplňovala, je to asi nejaká novinka ;-) .. vôbec ale te prve tabuľke nerozumiem, potom ak by tam mal byť všetok majetok za tri roky (na ktoré sa podnikateľský zámer píše) potom asi musím byť naozaj jasnovidec....ah
Dala by som do tej tabulky všetky predpokladaný výdavky na zdr.poistenie, nákup odpisovaného majetku (nad 1700€ obst.ceny) a neodpisovaného majetku (do 1700€ OC), ktoré bude potrebovať pre výkon svojej činnosti.

V spodnej tabulke uvedie jednotlivé položky, ktoré požaduje uhradiť z dotácie. (Odpisovaný majetok nad 1700€ mu z dotácie nepreplatia)

Predpokladám, že ide o tlačivo, ktoré je súčasťou podn.plánu.
szivics
15.11.12,11:47
Dala by som do tej tabulky všetky predpokladaný výdavky na zdr.poistenie, nákup odpisovaného majetku (nad 1700€ obst.ceny) a neodpisovaného majetku (do 1700€ OC), ktoré bude potrebovať pre výkon svojej činnosti.

V spodnej tabulke uvedie jednotlivé položky, ktoré požaduje uhradiť z dotácie. (Odpisovaný majetok nad 1700€ mu z dotácie nepreplatia)

Predpokladám, že ide o tlačivo, ktoré je súčasťou podn.plánu.

Hmm asi to tak aj spravím, len ma to trocha zaskočilo, pretože v inej časti podnikateľského zámeru sú tieto náklady už rozpisované a to na tri nasledujúce roky. Zaujímalo ma hlavne či sa niekto už s týmto tlačivom stretol. Spodná tabuľka mi je jasná.
Ďakujem za Váš čas!