siburnik
15.11.12,09:56
Ahojte,
mam zivnost kde som dobrovolny platca DPH uz 2 roky. teraz som zalozil s.r.o. a chcem zivnost zrusit a fungovat len na s.r.o. Mam uz pridelene aj DIC, cize mojim poslednym krokom je poziadat o DPH.

Teraz zaludna otazka - ked mi vyrubia zabezpeku, povedzme tych 2000 € a ja ju neuhradim, ratam ze mi automaticky zamietnu ziadost a fungujem normalne bez DPH, alebo budem mat vsak podlznost voci DU uhradit tuto sumu? Cize ked mi vyrubu a ja nezaplatim bude to mat dake dosledky?

dakujem
Aljok
15.11.12,09:17
Nezaplatíš, nezaregistrujú ťa. Nič od teba vymáhať nebudú.

§ 4 c
(5) Ak žiadateľ o registráciu uvedený v odseku 1 podá žiadosť o registráciu pre daň podľa § 4 ods. 4 a v lehote podľa odseku 2 zábezpeku na daň nezloží alebo zloží zábezpeku v nižšej čiastke, daňový úrad žiadosť o registráciu pre daň zamietne a bezodkladne vráti žiadateľovi o registráciu zábezpeku na daň zloženú peňažnými prostriedkami na účet daňového úradu.
siburnik
15.11.12,09:25
dakujem za info
Replasťačka
15.11.12,09:39
Subjekty povinné skladať zábezpeku
Zábezpeka sa týka registrujúcich sa zdaniteľných osôb, ktorí sa registrujú pre daň podľa § 4 ods. 1 až 4 zákona o DPH ( dosiahnutie obratu, členovia združenia, dobrovoľná registrácia ).
Pri povinnej aj dobrovoľnej registrácii pre DPH v súlade s § 4 ods. 1-4 zákona DPH sú zábezpeku povinné zložiť nasledovné zdaniteľné osoby:
Právnické osoby budú musieť skladať zábezpeku v prípadoch:
a) ich konateľ alebo spoločník je fyzická osoba, ktorá má nedoplatky na dani 1000 Eur a viac ku dňu podania žiadosti, alebo ktorej bola zrušená registrácia podľa § 81 ods. 4 pís.c) citovaného zákona
b) ich konateľom alebo spoločníkom je fyzická alebo právnická osoba, ktorá je, alebo bola konateľom alebo spoločníkom inej právnickej osoby, ktorá ku dňu zániku mala nedoplatky na dani 1000 Eur a viac,
c) ich konateľom alebo spoločníkom je fyzická alebo právnická osoba, ktorá je, alebo bola konateľom alebo spoločníkom inej právnickej osoby, ktorá má v deň podania žiadosti o registráciu nedoplatky na dani 1000 Eur a viac,
d) ich konateľom alebo spoločníkom je fyzická alebo právnická osoba, ktorá je, alebo bola konateľom alebo spoločníkom inej právnickej osoby, ktorej bola zrušená registrácia pre daň podľa § 81 ods.4 písm. b) cit.zákona,

pričom bude dôležité, či nedoplatky vznikli alebo k zrušeniu registrácie došlo v čase, keď skúmaná fyzická alebo právnická osoba bola konateľom / spoločníkom.

Neuhradenie zábezpeky:
Prvá skupina - sú to žiadatelia, ktorí sú povinní sa registrovať: pokiaľ takáto osoba nezloží zábezpeku, bude ju správca dane vymáhať postupom ako každý iný daňový nedoplatok, t.j. v daňovom exekučnom konaní.
Druhá skupina - sú to dobrovoľne registrujúce sa osoby: v prípade neuhradenia zábezpeky riadne a včas, je neuhradenie dôvodom na zamietnutie žiadosti na registráciu. Je otázne, či pokiať daňový subjekt pri prvej registrácii neuhradí zábezpeku včas, bude mať táto skutočnosť vplyv na určenie výšky zábezpeky pri prípadnej druhej či ďalšej ( možno aj povinnej ? ) žiadosti na registráciu.♣
siburnik
15.11.12,09:40
ja mam nastastie cistu danovu minulost a na DU chcem zdvoraznit ze prechadzam zo zivnosti kde som si riadne plnil vsetky povinnosti na s.r.o.