janaGT
23.09.04,09:55
chcela by som sa opýtať technických talentov, či musím pod optickú myš používať podložku, alebo netreba
zeel
23.09.04,07:59
Netreba :-)
ale opticke mysi (podla kvality) nemaju radi leskly povrch ...tam Ti staci dat si pod mys A4 papier :-)
ZuzanaA
23.09.04,08:10
Určite netreba, ja síce nie som výnimočný technický talent, ale my také myšky predávame a aj používame a pekne bez podložky :o
Braňo
23.09.04,08:12
Ja mám optickú od Microsoftu, mám lakovaný stôl a žiadnu podložku. Fachčí ako hovado.
janaGT
23.09.04,08:15
super, hneď tú úpodložku vyhadzujem ...
Danka Kosibová
23.09.04,08:39
ak este mozem pridat svoj "odborny" poznatok, opticka myska funguje najlepsie na bielom (bledom) podklade, pretoze funguje na odraze svetla a to sa najlepsie odraza od bieleho.
Palino
23.09.04,09:18
Danka Kosibová má úplnú pravdu, presne to isté by som bol napísal aj ja.
Danka Kosibová
23.09.04,09:23
Palino :) :) :)
selena
23.09.04,10:13
A ze vraj ak pod opticku mys das cerveny papier tak ti nebude fungovat, nemam to overene, ale mozte skusit :) a potom mi odpisat ci fakt.
Danka Kosibová
23.09.04,10:21
noze vyskusaj a napis :)
ZuzanaA
23.09.04,10:23
Tak práve som si dala pod myšku červený papier a funguje, takže to sú iba rečičky :o
Magma
23.09.04,10:54
Ja mám podložku a funguje tiež.
M3G
23.09.04,18:09
Najnovšie optické myši s vysokým rozlíšením fungujú na hocijakom povrchu, dokonca aj na podložke.

Normálne optické myši fungujú na podložke, ktorá má iba jednu farbu. Pokiaľ však máte na podložke holú babu, alebo niečo iné myš bude trochu neposlušná....
selena
24.09.04,04:40
V praci nemam opticku, ale doma mam s modrym svietenim ci neviem ako sa to nazyva, tak mi to nedalo a som vyskusala a na modrom povrchu mi fakt haprovala, ked mate s cervenym svietenim tak by mala haprovat na cervenom papieri, ale asi ani to nie je jedno, ze aky odtien cerv. papiera pouzijete :o)
ANNA
24.09.04,06:08
Mne sa tiež páčia optické myšky. Už som vymenila na všetkých PC a za bezdrôtové aj s klávesnicou. Je to veľmi super. Dokonca aj synátor si pochvaľuje, klávesnicu má na kolenách nohy hore ( no hrôza ) Len ešte keby nebolo treba meniť baterky.
ZuzanaA
24.09.04,06:28
Mne sa tiež páčia optické myšky. Už som vymenila na všetkých PC a za bezdrôtové aj s klávesnicou. Je to veľmi super. Dokonca aj synátor si pochvaľuje, klávesnicu má na kolenách nohy hore ( no hrôza ) Len ešte keby nebolo treba meniť baterky.
Presne, tie baterky - to je hrúza! Preto sa radšej pekne držím "na dráte".:o
Richard
24.09.04,06:49
no koolko sa dá popísať o tej myške :-))
tak pridám do ohňa
napr. na pohodlnú-relaxačnú prácu (napr. synátor ANNY) môžu byť dobré aj klávesnice so zabudovanou myškou ... sú buď s guľôčkovou, al. podlžkovou(ako na notebooku) - preferoval by som podložkovú myšku
takéto klávesnice majú dve výhody - myška je bližšie ku samotným klávesám a ak je málo miesta, tak vlastne ani nezavadzá...
ZuzanaA
24.09.04,07:20
No, Richard, môj šéf (počítačový expert) priam neznáša zabudované myši, keď inštaluje zákazníkovi notebook, zásadne si k nemu pripojí myš! Vraj tie zabudované mu idú na nervy a nedá sa s nini robiť...
Hlinkovx
24.09.04,07:25
na červenom povrchu to funguje...
AlaNR
24.09.04,07:47
AHOJTE,

my máme vo firme všakovaké myšky. V kancelárii máme dve bezdrátové, a velmi sme sa čudovali, prečo sa na jednom z počítačov sami otvárajú programy, sami sa zatvárajú a jednoducho pracuje aj bez nás (škoda, že nie na účtovníctve). Asi po dvoch týždňoch sme na tú záhadu prišli. Keď niekto v susednej kancelárii robil s myškou, tá mala taký silný signál, že pracovala naraz na dvoch počítačoch!

Inak ja mám stôl taký oranžovo hnedo červeno neviem aký a myša mi funguje bez problémov.