maros m
15.11.12,13:55
moj zamestnanec je uz 8mesiac naPN,zrejme bude dlhodobo...ja som ale uz pred mesiacom odovzdal zivnost.mozem alebo mam mu teraz dat dodatocne vypoved???maros.
Tweety
15.11.12,12:58
moj zamestnanec je uz 8mesiac naPN,zrejme bude dlhodobo...ja som ale uz pred mesiacom odovzdal zivnost.mozem alebo mam mu teraz dat dodatocne vypoved???maros.
Ukončiť s ním PP si mal vtedy, keď si končil živnosť. Teraz bude pokuta za neskorú odhlášku.
Melnick
16.11.12,02:26
Ako môže niekto zrušiť živnosť a neukončí v SP posledného zamestnanca ????
Takto to vyzerá, keď mzdy spracovávajú "mzdári" !!! kde bude agenda? Veď predsa v odhláške do ZP takúto "malú blbosť" treba uviesť.
A čo povinnosti týkajúce sa archivácie ?????

Archivácia dokumentov je povinná
Okrem bežných dokumentov, s ktorými sa stretávame v každodennom živote, existuje aj osobitná skupina, a to trvalo archivovateľné dokumenty. Ide najmä o firemné dokumenty, ktoré musia byť archivované počas celej existencie podniku (http://javascript:void(0))
a po jeho prípadnom zániku musia byť uložené v územne príslušnom štátnom archíve. Patrí medzi ne účtovná závierka vrátane výkazov, daňové priznania k dani z príjmov vrátane výkazov a prílohy, poznámky k účtovnej závierke, schválená účtovná závierka, účtovný denník, hlavná kniha.
V tomto prípade podnikateľ, ktorý chce skončiť svopju činnosť, zaplatí za správu a uloženie dokumentov na celú lehotu uloženia dopredu. Správca registratúry potom každoročne pripraví návrh na vyradenie, a postupne vyradí všetky prevzaté registratúrne záznamy. Zabezpečenie archivácie na povinné obdobie v špecializovanej organizácii treba preukázať ešte pred výmazom z obchodného registra.
Osobitnú kategóriu tvoria osobné spisy zamestnancov, tie sa ukladajú 70 rokov od narodenia zamestnanca. Dôležité sú aj mzdové listy, uschovávajú sa 20 rokov, pričom v niektorých archívoch odporúčajú až 50 rokov. Ak sa firma zaoberá špecifickými činnosťami, ovplyvňujú lehotu uloženia jej dokumentácie aj ďalšie legislatívne predpisy.

Ježiši, ja tu riešim po kontrole s IP jednu zvyšnú predložku v texte Pracovnej zmluvy a dali mi to do zápisu na odstránenie, formou vyhotovenia dodatkov k PZ a toto je čo ???? :eek::eek::eek::eek:
Keby som bola farmakofág tak si hneď hodím niečo na upokojenie.
Melnick
16.11.12,03:16
Prepáč maros m, po tom, čo som sa trocha "stlmila" prikladám pár rád k ukončeniu pracovného vzťahu.



moj zamestnanec je uz 8mesiac naPN,zrejme bude dlhodobo...ja som ale uz pred mesiacom odovzdal zivnost.mozem alebo mam mu teraz dat dodatocne vypoved???maros.

1.) odhlásemie zamestnávateľa zo ZP - RLFO
2.) odhlásenie zamestnanca zo ZP - RLFO
3.) odhlásenie zamestnávateľa zo ZP - Oznámenie o ....
4.) odhlásenie zamestnanca zo ZP- Oznámenie o ......
5.) oznámenie na DÚ
6.) rozviazanie PP - uviesť dôvod - jeden rovnopis dať zam- covi
7.) mzdový list zamestnancovi
8.) vystaviť potvrdenie zamestnancovi o dobách odpracovaných u teba tzv. Zápočtový list
9.) do "Vyhlásenia na zdanenie príjmov .." ak si ho vôbec mal pri vstupe podpísané , napíšeš všetky výstupné materiály, ktoré si mu odovzdal a na str.4 si to necháš podpísať zam-com.


A nezabudni odovzdať ELDP do SP aj so sprievodným listom. Nech sa mu doba zamestnania zaráta do dôchodku. Predpokladám, že nejakú dobu u Teba aj odpracoval.

mimotemy: nechápem, že Ťa jednotlivé inštitúcie SP,ZP nevyzvali na odovzdanie mesačných výkazov, keďže nevedeli o ukončení PP. Predsa im tam mali teoreticky chýbať a je jedno, či nulové, alebo nie.