gandy
24.02.06,15:28
Prosila by som vás o radu:1.dcera chodí na obchodnú akademiu a dnes prišla domov s tým,že ak faktúry boli vystavené v decembri a prijaté úhrady za nich boli v januári alebo dokonca vo februári sa majú zaúčtovať do príjmu v decembri.2.Klientka ma zaručenú info až z daňového úradu,že za rok 2005 si živnostník môže dať do nákladov 89 sk za každý odpracovaný deň.Vraj len od 2006 to zmenili na dokladovanie prostredníctvom str.lístkov alebo účteniek.3.Ďalšia zas tvrdí,že jej kamarátka používa v pohode auto na podnikanie a nemá zaplatenú cestnú daň.Tak ja už teraz fakt neviem.Spollieham sa na vás,že mi vrátite zdravý rozum.
liba2
24.02.06,14:37
Prosila by som vás o radu:
1.dcera chodí na obchodnú akademiu a dnes prišla domov s tým,že ak faktúry boli vystavené v decembri a prijaté úhrady za nich boli v januári alebo dokonca vo februári sa majú zaúčtovať do príjmu v decembri.
Ako môžem zaúčtovať príjem za fa v decembri, kedy neviem, či vôbec mi zaplatia - nezmysel :)
2.Klientka ma zaručenú info až z daňového úradu,že za rok 2005 si živnostník môže dať do nákladov 89 sk za každý odpracovaný deň.
Za splnenia určitých podmienok ako cestovnú náhradu-stravné, ale len 80 sk.
Vraj len od 2006 to zmenili na dokladovanie prostredníctvom str.lístkov alebo účteniek.
Zakúpená stravná poukážka predsa nedokladuje ešte , či mám nárok na stravné, alebo nie...
3.Ďalšia zas tvrdí,že jej kamarátka používa v pohode auto na podnikanie a nemá zaplatenú cestnú daň.
Novela zákona o dani z motorových vozidiel je účinná od 1.12.05. Ak kamarátka používa auto na podnikanie bez zaplatenia DzMV - môže, to ešte neznamená, že je to správne...
Tak ja už teraz fakt neviem.Spollieham sa na vás,že mi vrátite zdravý rozum.
Vracia sa ti ?:D
emily
24.02.06,14:42
Prosila by som vás o radu:1.dcera chodí na obchodnú akademiu a dnes prišla domov s tým,že ak faktúry boli vystavené v decembri a prijaté úhrady za nich boli v januári alebo dokonca vo februári sa majú zaúčtovať do príjmu v decembri.2.Klientka ma zaručenú info až z daňového úradu,že za rok 2005 si živnostník môže dať do nákladov 89 sk za každý odpracovaný deň.Vraj len od 2006 to zmenili na dokladovanie prostredníctvom str.lístkov alebo účteniek.3.Ďalšia zas tvrdí,že jej kamarátka používa v pohode auto na podnikanie a nemá zaplatenú cestnú daň.Tak ja už teraz fakt neviem.Spollieham sa na vás,že mi vrátite zdravý rozum.
všetky tri vtipy sú dobré......
Johanka
24.02.06,14:47
Prosila by som vás o radu:1.dcera chodí na obchodnú akademiu a dnes prišla domov s tým,že ak faktúry boli vystavené v decembri a prijaté úhrady za nich boli v januári alebo dokonca vo februári sa majú zaúčtovať do príjmu v decembri. Treba upresniť, či ide o JÚ alebo PÚ. V PÚ sú to výnosy roka 2005, v JÚ sú to príjmy roka 2006.
2.Klientka ma zaručenú info až z daňového úradu,že za rok 2005 si živnostník môže dať do nákladov 89 sk za každý odpracovaný deň.Vraj len od 2006 to zmenili na dokladovanie prostredníctvom str.lístkov alebo účteniek. Ani pracovníci DÚ nie sú vševedkovia. V roku 2005 majú SZČO nárok na stravné pri pracovných cestách v zmysle zákona o cestovných náhradách.
3.Ďalšia zas tvrdí,že jej kamarátka používa v pohode auto na podnikanie a nemá zaplatenú cestnú daň.Tak ja už teraz fakt neviem.Spollieham sa na vás,že mi vrátite zdravý rozum.Kľudne môže používať auto na podnikanie a nemať zaplatenú daň z MV, ale je to stav dočasný:D . Po prvú kontrolu. Porušuje Zákon o dani z MV.

Odpovede sú tučným písmom.
gandy
24.02.06,14:49
Už som kľudnejšia.Ďakujem vám,za rýchle odpovede.
Zuzka
24.02.06,15:31
Učiteľka by mala vrátiť diplom. ;) :p
Tweety
24.02.06,15:37
O to horšie, že nie je učiteľka, ale dokonca p. profesorka. Na strednej -profesor.
Johanka
24.02.06,15:48
Oni nie sú profesori, to si len tak nechávajú hovoriť.
Každý rok sa mi "pridruží" nejaký maturant alebo diplomant so záverečnou
prácou. Je na zaplakanie. čo ich na školách učia.
luebchenko
26.02.06,11:54
Ale dievčence! Veď sa toľko do tej profesorky neobúvajte. Ak prednášala o PÚ mala pravdu!!!
Melnick
26.02.06,13:01
Ale dievčence! Veď sa toľko do tej profesorky neobúvajte. Ak prednášala o PÚ mala pravdu!!!

mimotemy A ešte je možné ,že dcéra správne neinterpretovala spomínanú
učiteľkoprofesorku mimotemy

To sú presne tie výroky JPP- jedna pani povedala, ktoré
často riešime s našimi klientami.