janon
15.11.12,22:07
Zdravim prosil by som vas o jasnu odpoved na otazku: spolocnik a zaroven konatel sro na zaklade zmluvy o vykone konatela pobera NEPRAVIDELNU ODMENU 2 krat ročne ake plati odvody (socialne aj zdravotne) a ci konatel podava aj danove priznanie ci plati dan z prijmu ako je to s daňou alebo dan.priznanie dava iba s.r.o ako to riesit? Za odpovede dakujem
pivko
25.01.13,04:47
Tak niečo podobné by zaujímalo aj mňa : zmenilo sa niečo oproti r.2012? možem poberať mesačne ako konatel odmenu za výkon funkcie 100 Eur a z tejto sumy platiť odvody?
pivko
25.01.13,09:57
Tak niečo podobné by zaujímalo aj mňa : zmenilo sa niečo oproti r.2012? možem poberať mesačne ako konatel odmenu za výkon funkcie 100 Eur a z tejto sumy platiť odvody?

Posúvam ............
korduľa
25.01.13,10:04
nemalo by sa menit nic, vies kolko poslancov ma medzi rodinnymi prislusnikmi konatelov a spolocnikov, hadam by nesli proti sebe
Tweety
25.01.13,10:05
Tak niečo podobné by zaujímalo aj mňa : zmenilo sa niečo oproti r.2012? možem poberať mesačne ako konatel odmenu za výkon funkcie 100 Eur a z tejto sumy platiť odvody?
Áno, môžeš takto poberať aj platiť.:)
LUBY
01.02.13,14:25
A ja doplnam problematiku otazkou - konatel a spolocnik v sro bez prijmu, je zamestnany v inej firme na pol uvazku, firma zanho plati vsetky odvody. Nemylim sa ak vravim ze ako konatel bez prijmu nie je povinny platit ziadne odvody do SP ani ZP? Vdaka
Negoti
01.02.13,14:26
A ja doplnam problematiku otazkou - konatel a spolocnik v sro bez prijmu, je zamestnany v inej firme na pol uvazku, firma zanho plati vsetky odvody. Nemylim sa ak vravim ze ako konatel bez prijmu nie je povinny platit ziadne odvody do SP ani ZP? Vdaka
nemýliš sa....
LUBY
01.02.13,14:34
vdaka:-)