K.A.T.K.A
23.02.06,19:57
Všimla som si, že niektoré firmy si dávajú na všetky doklady aj svoju pečiatku.... (mám na mysli bločky a pod.)
Je to potrebné?
Ďakujem
Milan Benka
23.02.06,18:59
Ak sú na bločku uvedené ich údaje, tak pečiatka je tam zbytočná.
Maya1
23.02.06,19:02
nie je to potrebné a pre daňový úrad nepodstatné. Naopak pečiatka by mala byť od príjemcu, aby bolo jasné kto zahrnul doklad do účtovníctva, aby sa nepoužil vo viacerých firmách - toto vyžadovala daňová kontrola.
Zita5
23.02.06,19:02
Všimla som si, že niektoré firmy si dávajú na všetky doklady aj svoju pečiatku.... (mám na mysli bločky a pod.)
Je to potrebné?
Ďakujem

Ja všetko tlačím cez SW Alfa , tam mi to automaticky vypisuje .Pečiatku dávam potom pri úhrade pohľadávky v hotovosti pri podpis príjemcu .
Ak vypisuješ tlačivko VPD a PPD tak opečiatkuj.
sklenkova
23.02.06,19:34
zákon hovorí jedno, ale ked hradíte FA v hotovosti a trvajú na tom ,že im musíte dať pečiatku argument že zákon to nevyžaduje a FO stačí podpis je dosť slabý. Moja dcéra si v kaderníctve musela dať urobiť pečiatku,lebo dodávatel žiadal na príjmový doklad pečiatku- inak jej vraj nebude môcť dodávať tovar.
Maya1
23.02.06,19:37
zákon hovorí jedno, ale ked hradíte FA v hotovosti a trvajú na tom ,že im musíte dať pečiatku argument že zákon to nevyžaduje a FO stačí podpis je dosť slabý. Moja dcéra si v kaderníctve musela dať urobiť pečiatku,lebo dodávatel žiadal na príjmový doklad pečiatku- inak jej vraj nebude môcť dodávať tovar.
Na príjmový - to áno, keď nemá údaje, ale na obyčajných bločkoch z registr. pokladníc?
Zita5
23.02.06,19:41
Ja všetko tlačím cez SW Alfa , tam mi to automaticky vypisuje .Pečiatku dávam potom pri úhrade pohľadávky v hotovosti pri podpis príjemcu .
Ak vypisuješ tlačivko VPD a PPD tak opečiatkuj.


Ach až teraz som si všimla . Však tu sa jedná o paragóny , nie ?:rolleyes: :eek:
:(
Som nedôsledná pri čítaní .:)
Maya1
23.02.06,19:43
Ach až teraz som si všimla . Však tu sa jedná o paragóny , nie ?:rolleyes: :eek:
:(
Som nedôsledná pri čítaní .:)
to nič, to robí ten vysoký dátum
Excise Duty
27.02.06,20:15