Zdeno275
16.11.12,21:05
Ahojte poradáci

stal sa mi takýto prípad =/

1. spoločnosť stratila faktúru minulý rok a teraz ju našla
2.a tiež sa zistilo že náklady na školenie zamestnancov boli omylom posúdené ako položka zvyšujúca základ dane.

Ako dosiahnem daňovú uznateľnosť týchto nákladov?

Veľmi pekne ďakujem dopredu za odpoveď :)
IvoM
18.11.12,16:13
No, to zavisí od toho čo si bohužial nenapísal a to čo sa minulý rok vlastne účtovalo, keď tieto náklady boli posúdené ako položka zvyšujúca základ dane.
Z otázky mi nie je jasné či sa DF stratila až po zaúčtovaní a preto boli tieto náklady posúdené ako nedaňové, alebo či nebola DF vôbec zaúčtovaná a potom mi nie je ale jasná tá položka zvyšujúca základ dane.
Vo všeobecnosti ak bol náklad v minulom roku posúdený ako nedaňový v DP, tak podľa mňa daňová uznateľnosť sa dá len cez dodatočné DP ale keď nebola DF zaúčtovaná vôbec, tada v účtovníctve ani v DP sa tento náklad v minulom roku neprejavil tak sa dá predmetná DF zaúčtovat teraz v bežnom účtovnom období a tento náklad by mal byť daňovo uznaným podľa §17.29.