klaruska17
16.11.12,21:20
Ahojte prave sme sa vratili zo zahranicia a manzel si planuje otvorit zivnot a rozbehnut obchod 2v1 s damskym oblecenim,obuv a pozicovna siat ja som zatial na materskej dovolenke.chcela by som vedet ci tam mozem predavat aj ja kedykolvek snim,resp niekedy aj sama ak ja nebudem mat zivnost ,budem tam len ako jeho manzelka.musi zamna platit neake odvody ako za zamestnanca alebo mu mozem pomahat tzv zadarmo? Ako to vlastne je ?
Vopred Vam dakujem za info
Rasťo74
17.11.12,16:59
Pokiaľ má manžel živnosť môže ťa zamestnať ako svoju predavačku, len tak asi nebudeš môcť predávať v obchode ked ti príde kontrola všade zapisujú kto bol pri kontrole, mohla by si do konca roka na dohodu tak by Vás to vyšlo menej ale normálne ťa zamestná a bude za teba odvádzať odvody. Pracovať len tak sa neoplatí :)
blavaciko
17.11.12,17:05
kedysi platilo ze zivnostnikovi FO mohla vypomahat najblizsia rodina bez pracovneho pomeru, to uz nie je aktualne?
LeaSl
18.11.12,17:25
najbližší rodina môže pomáhať SZČO, ale nemá byť poistencom štátu, teda môžete ak za vás štát neplatí poistné. Ale poznám prípady, že takto vypomáhajú aj manželky, ktoré sú na RD, manželka, ktorá je na dôchodku, alebo dieťa, ktoré je ešte študentom.
klaruska17
20.11.12,18:04
presne to som myslela,som na RD a neviem ci nepridem o matersku kedze by som manzelovi pomahala v obchode a ci je to teda legalne ,aby zamna nemusel nic platit.Kazdopadne dakujem za info :-)