spoody
16.11.12,22:33
Chcem sa spýtať: či dodávateľ môže dopisovať údaje do zmluvy potom, ako bola zmluva podpísaná a oddelená od kópie. Čiže originál a kopia zmluvy niesu rovnaké, pretože dodávateľ dopísal údaje až potom bez vedomia spotrebiteľa. Je takáto zmluva plátna, alebo je možne ju zrušiť?
willma
17.11.12,05:17
zásadou akejkoľvek zmluvy je, že sa vyhotovuje v rovnopisoch a zmeny sa musia robiť písomne dodatkom s podpismi oboch zúčastnených strán.
spoody
17.11.12,07:30
zásadou akejkoľvek zmluvy je, že sa vyhotovuje v rovnopisoch a zmeny sa musia robiť písomne dodatkom s podpismi oboch zúčastnených strán.

Čiže dá sa takáto zmluva napadnúť a považovať za neplatnú a tým zrušiť?
danushka
17.11.12,08:00
Čiže dá sa takáto zmluva napadnúť a považovať za neplatnú a tým zrušiť?
Takáto zmluva sa dá napadnúť a máš právo dovolávať sa dojednaní v pôvodnej zmluve.
Platné sú dojednania, na ktorých sa obe strany dohodli.
Pochybujem však, že protistrana Ti dá k rukám svoju ,,dopracovanú" zmluvu. Ide sa protistrana dovolávať nových dojednaní v zmluve?


Možno je to ponaučenie do daľšieho života, že niektoré zmluvy si dáš zviazať pred notárom a ešte aj každú stranu zmluvy Ti podpíše protistrana. ;)

Zmluvu môžeš vypovedať podľa zmluvných dojednaní, resp. výpovedné lehoty plynú podľa platného zákona.
spoody
17.11.12,08:16
No ich časť zmluvy mi asi nedaju ale na moju žiadosť mi poslali kopiu ich časti
danushka
17.11.12,09:19
No ich časť zmluvy mi asi nedaju ale na moju žiadosť mi poslali kopiu ich časti
Riadiš sa tým, čo si podpísala a nie tým, čo si oni dopísali a podľa zmluvných dojednaní môžeš zmluvu vypovedať, resp. podľa zákonných lehôt.
spoody
17.11.12,11:56
Riadiš sa tým, čo si podpísala a nie tým, čo si oni dopísali a podľa zmluvných dojednaní môžeš zmluvu vypovedať, resp. podľa zákonných lehôt.

ide o zmluvu s energetickým centrom a dopísali údaje ako tarifa a ďalšie také veci na originali ktorý sa podpísal nič také nieje čiže neviem podľa čoho chcú účtovať keď v zmluve neboli tieto veci dohodnuté oni si to tam totiž dopísali až potom a tvrdili ked sme im volali podla čoho účtuju že oni tie veci majú v zmluve napísane. preto sme vyžiadali kópiu a tam tie údaje sú