janka.mala
17.11.12,07:11
Mozem osobne podat vypoved v dosledku porusenia zlmuvy??
Mária27
17.11.12,07:11
Prenajímateľ môže podať výpoveď len z dôvodov uvedených v § 711 obč.z.
Nájomca môže dať trojmesačnú výpoveď, ak sa nedohodli na dlhšej dobe.
janka.mala
17.11.12,07:21
asi zle vidím alebo to tam nieje?
ja som mala otazku, či môžem podať výpoved osobne??? alebo ot musí byť písmne??
danushka
17.11.12,07:49
Z Tvojej otázky nie je jasné, čo konkrétne máš namysli pod slovom osobne.
Chceš to povedať slovne, alebo chceš prísť s písomnou výpoveďou zmluvy k druhej strane a takto jej to oznámiť a oproti podpisu výpovede NZ druhou stranou mať dôkaz o upovedomení.

Dnes už ľudské slovo nemá takú váhu, ako pred 100 rokmi. Neostaň prekvapená, ak druhá strana bude tvrdiť, že si jej nič ,,slovne" neoznámila. A si na úplnom začiatku.
janka.mala
17.11.12,08:10
myslím osobne, z očí do očí, samozrejme aj so svedkom.
alebo sa to rieši písomnou formou a je jedno či to pošlem poštou alebo osobne podám
danushka
17.11.12,09:10
Polož si otázku sama, uzatvárala si nájomnu zmluvu ,,z očí do očí" ?
A odpovedať si vieš určite aj sama.
Katy a R
17.11.12,10:00
asi zle vidím alebo to tam nieje?
ja som mala otazku, či môžem podať výpoved osobne??? alebo ot musí byť písmne??
stačí, ak pozrieš § 710 .. budeš vedieť, že písomne !!

Mária asi predpokladala, že to vieš - tak len ti doplnila dôvody:)
janka.mala
17.11.12,10:37
stačí, ak pozrieš § 710 .. budeš vedieť, že písomne !!

Mária asi predpokladala, že to vieš - tak len ti doplnila dôvody:)
dík je to tam
(1) N·jom bytu zanikne pÌsomnou dohodou medzi prenajÌmateľom
a n·jomcom alebo pÌsomnou v˝poveďou.
keby som to vedela tak nepisem sem, maria si len narychlo pozrela obč. zakonnik(či len tam od brucha) a odpisala par. ktorý sa jej hodil aby mala čo najviac príspevkov,
chápem... čím viac tym lepšie, hlavne že otazka zodpovedná aj ked nie dostatočne:)
Katy a R
17.11.12,11:08
dík je to tam
(1) N·jom bytu zanikne pÌsomnou dohodou medzi prenajÌmateľom
a n·jomcom alebo pÌsomnou v˝poveďou.
keby som to vedela tak nepisem sem, maria si len narychlo pozrela obč. zakonnik(či len tam od brucha) a odpisala par. ktorý sa jej hodil aby mala čo najviac príspevkov,
chápem... čím viac tym lepšie, hlavne že otazka zodpovedná aj ked nie dostatočne:)

mimotemy nuž - tak toto si si ozaj mohla odpustiť. Je teda veľmi, veľmi zvláštne, že človek, ktorý má uzavretú nájomnú zmluvu sa ani len neunáva nakuknúť do zákona, že ako treba postupovať v prípade ukončenia .... a ak sa ti niekto snaží pomôcť a nasmerovať ťa na prísl § .. a ty namiesto "čarovného slovíčka" toto napíšeš :eek::eek:
.. a to som sa veru musela niekoľkokrát nadýchnuť, aby .. a keby ti len niekto posunul prázdnym príspevkom - aj to je pomoc
Mária27
17.11.12,14:18
Chodím sem už málo, ale asi prestanem úplne.
verkaz
17.11.12,14:25
Mária, Tvoje rady na vysokej úrovni a hlavne potvrdzujú znalosť zákonov.
danushka
17.11.12,15:19
dík je to tam
(1) N·jom bytu zanikne pÌsomnou dohodou medzi prenajÌmateľom
a n·jomcom alebo pÌsomnou v˝poveďou.
keby som to vedela tak nepisem sem, maria si len narychlo pozrela obč. zakonnik(či len tam od brucha) a odpisala par. ktorý sa jej hodil aby mala čo najviac príspevkov,
chápem... čím viac tym lepšie, hlavne že otazka zodpovedná aj ked nie dostatočne:)
Mária nemusela narýchlo nazerať do obč. zákonníka, ona tieto vieci ako profesionál sype aj opolnoci z rukáva ;).
My sa tu takto k sebe nechováme Janka malá, ľudia tu rozdávajú rady zadarmenko a nerobíme si tu čiarky za príspevky.
Možno si odchovaná niekde na pokeci, inak by si sa dokázala chovať vďačne a úctivo aj vo virtualite.
A na takom pokeci asi rady tohto druhu nedostaneš.
danushka
17.11.12,15:20
Nenechaj sa Majka odradiť, si náš skvost a máš našu úctu!
Kvaka
17.11.12,15:32
Ale nie, Mária, to ťa nováčik nemôže odradiť, nechápem, o čo jej ide.
Lubaba
17.11.12,17:02
To nemyslíš vážne Mária, tvoje rady sú užitočné pre nás, snáď sa nedáš odradiť niekým, kto ani nevie poriadne zadať otázku...
Lubaba
17.11.12,17:08
šikovná je janka.mala zmazala príspevok, kde sa nevhodne vyjadrila a poďakovala za radu Márii
Lubaba
17.11.12,17:20
http://www.porada.sk/images/misc/quote_icon.png Pôvodca textu príspevku: janka.mala http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.porada.sk/t204313-vypoved-najomnej-zmluvy.html#post2184996)
dík je to tam
(1) N·jom bytu zanikne pÌsomnou dohodou medzi prenajÌmateľom
a n·jomcom alebo pÌsomnou v˝poveďou.
keby som to vedela tak nepisem sem, maria si len narychlo pozrela obč. zakonnik(či len tam od brucha) a odpisala par. ktorý sa jej hodil aby mala čo najviac príspevkov,
chápem... čím viac tym lepšie, hlavne že otazka zodpovedná aj ked nie dostatočne:)

To čo tu píšeš TY, poznáš vôbec poradu a prispievateľov, ktorí radia a podelia sa s tým čo vedia aby pomohli iným, načo si sa sem prihlásila, tvoje štipľavé poznámky poraďákov skôr odradia, ako by ti mali odpovedať, zamysli sa nad sebou a dvakrát meraj ako rež, keď chceš niečo "vypotiť", ale šikovná si aj keď si nováčik, rýchlo si zmazala svoj príspevok, lenže je tu..až sa mi to nezdá... príspevok bol zbalený a právom
Lubaba
17.11.12,17:31
Danush nevidím to a neviem to rozbaliť
Lubaba
17.11.12,17:32
už som to našla, díky za radu
janka.mala
18.11.12,09:16
http://www.porada.sk/images/misc/quote_icon.png Pôvodca textu príspevku: janka.mala http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.porada.sk/t204313-vypoved-najomnej-zmluvy.html#post2184996)
dík je to tam
(1) N·jom bytu zanikne pÌsomnou dohodou medzi prenajÌmateľom
a n·jomcom alebo pÌsomnou v˝poveďou.
keby som to vedela tak nepisem sem, maria si len narychlo pozrela obč. zakonnik(či len tam od brucha) a odpisala par. ktorý sa jej hodil aby mala čo najviac príspevkov,
chápem... čím viac tym lepšie, hlavne že otazka zodpovedná aj ked nie dostatočne:)

To čo tu píšeš TY, poznáš vôbec poradu a prispievateľov, ktorí radia a podelia sa s tým čo vedia aby pomohli iným, načo si sa sem prihlásila, tvoje štipľavé poznámky poraďákov skôr odradia, ako by ti mali odpovedať, zamysli sa nad sebou a dvakrát meraj ako rež, keď chceš niečo "vypotiť", ale šikovná si aj keď si nováčik, rýchlo si zmazala svoj príspevok, lenže je tu..až sa mi to nezdá... príspevok bol zbalený a právom

odpovedat mala na moju otazku, vid tema, prehliadla som par710 a mila pani, či ešte slečna popisala par 711 kde odpoved na moju otazku nieje!!
je to smiesne ale ja nemusim mazat prispevok, to spravil nejaky de8ilko z poradakov :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
danushka
18.11.12,10:37
odpovedat mala na moju otazku, vid tema, prehliadla som par710 a mila pani, či ešte slečna popisala par 711 kde odpoved na moju otazku nieje!!
je to smiesne ale ja nemusim mazat prispevok, to spravil nejaky de8ilko z poradakov :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Volá sa to moderovanie porady. Členovia Porady vedia označiť príspevok ako neužitočný i keď by sa tu často hodilo tlačítko nevhodný a po troch klikoch sa príspevok zbalí, aby tu nebo vidieť takéto ptákoviny.

Klikám za vyriešené.
Lubaba
18.11.12,18:19
odpovedat mala na moju otazku, vid tema, prehliadla som par710 a mila pani, či ešte slečna popisala par 711 kde odpoved na moju otazku nieje!!
je to smiesne ale ja nemusim mazat prispevok, to spravil nejaky de8ilko z poradakov :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

No milá Janka, nikto nemá /mala/ a nemusí odpovedať na tvoju otázku, odpovedá ti ten kto ti chce pomôcť, tu nie sú žiadni debilkovia na porade, kto ti poradí asi tomu "trochu" rozumie, skús sa vrátiť na fóra, kde si bola doteraz...

klikám takisto za vyriešené...