parabolo
17.11.12,18:02
Zdravim chcem vas poprosit o radu
V decembri 2011 som na zmluvu o dielo (vtedy bol termin plnenia a bola vysporiadana) zhotovil a odvzdal internetovu stranku reklamnej agenture (pre ktoru som pracoval ako programator a zhotovoval pre nich stranky). Reklamna agentura odvzdala stranku objednavatelovi.
21.9. 2012 doslo na tej stranke k hackerskemu utoku. Kedze som majitelom reklamnej agnetury nemal zaplatenu fakturu v termine splatnosti - v tom obdobi sme nespolupracovali. Ozval sa mi a chcel vyriesenie problemu. Odpisal som mu kde je najskor problem a ze teraz sa tomu urcite venovat nebudem-mam iny program, co som aj mal.
Teraz mi chce poslat fakturu za vyriesenie toho hackerskeho utoku (vyriesil to iny jeho programator).
Musim to zaplatit? dakujem
ivka70
17.11.12,17:51
Ty? Preco?
Tvoja zmluva o dielo bola ukoncena, dielo si odovzdal, ak som to pochopila.
V ramci zaruky by si riesil, keby nieco nefungovalo, co fungovat malo.
A dalsiu objednavka na odstranenie problemov po utoku si nedostal, ci ano?
parabolo
17.11.12,18:24
nedostal, len mi napisal mail, ze to treba spravit, ja jemu zhruba - ze teraz nie
najskor je na mna nastvany lebo mi po dvoch mesiacoch zaplatil fakturu a ratal, ze este pre neho budem robit, no ja uz nechcem
spyatm sa inak: je hackersky utok moja zodpovednost ako zhotovitela diela?
blavaciko
17.11.12,18:52
samozrejme ze nie, ty si svoju cast splnil, pokial nemas v zmluve uvedenu nejaku dalsiu pracu so strankou
jelalim
17.11.12,19:06
Ak dielo bolo odovzdané, neplatili Ti dalej za podporu, tak nerieš, nič nepodpisuj, ani sa nedohaduj, nič neplať.
parabolo
17.11.12,19:13
ok dakujem, islo mi len o to, ze ked tam je nejaka diera, ci sa to vztahuje na reklamaciu. nejaka tam urcite bola a to v skripte, ktory sice nieje sucastou diela ale pouzival som ho na prehliadanie databazy
ivka70
17.11.12,20:24
A aj keby islo o reklamaciu, tak mail mi teda ako sposob reklamacie nepripada ....
A este k tomu, od prijatia reklamacie mas 30 dni na opravu.
To by bol standardny postup.