palci13
18.11.12,07:54
Ahojte, chcel by som refinancovat moj uver v slov. sporitelni inym uverom s lepsim urokom, momentalne tam mam urok 10,9 %, este mi ostava nejakych 8000 €. Co myslite, da mi nejaka ina banka lepsi urok o tolko aby sa mi to oplatilo? Viem, ze by som banky mal obehat sam , len ci stym nahodou nemate nejake skusenosti. Vdaka
Ice dive
18.11.12,07:14
no dal si dosť málo údajov na relevantnú radu... či sa ti to oplatí záleží od toho, koľko vieš pri danom úvere ušetriť % úroku nie je jediný parameter, napr. máš aj vedľajšie náklady s úverom? vedenie úverového účtu, poplatok za predčasné splatenie a rôzne iné skryté nástrahy...
neopomenuteľnou je aj dlžka splácania... čo na tom, ak budeš mať úrok 8 % ale dlžku splácania si predlžiš o 2-3 roky a celý úver preplatíš o nemalé peniaze...

pozri si napr. www.financnahitparada.sk kde si môžeš pozrieť, za koľko sa dá požičať 8000 € do konca splatnosti tvojho úveru a uvidíš, či ti vyjde nižšia splátka ako máš teraz... no a potom sa môžeš vybrať do daných bánk na jednanie či by ti vedeli úver refinancovať a za akých podmienok, nakoľko aj podmienky na webe nemusia zodpovedať ponuke pri návšteve pobočky...
Xanti
18.11.12,07:43
Kamarátka mala úver v SLSP, nekonečný úver platila a platila a z úveru neubúdalo, a to mala platiť ešte 6 rokov.
Išla do ČSOB, tento úver jej refinancovali. A teraz už beží 4 rok čo ho spláca čsob a už jej treba len 5 mesiacov aby mala úver celý splatený, pri oveľa nižšej splátke ako mala pôvodnú v SLSP.
Určite by som si pozrela ako písal ICE DIVE na stránke, kt. banka má teraz najlepšie podmienky čo sa týka úrokov a výšky splátky a navštívila tú banku.