jozef13
18.11.12,12:36
Dobrý deň.
Môže pracovníčka SBS robiť kontrolu na alkohol tým spôsobom že príde za pracovníkom,rukou vytiahne zo sáčku alebo nejakej krabice nastrihanú klasickú slamku,tú nasadí na alkotester a dá "fúkať".Nemali by sa používať jednorázové naustky,originál pre daný alkotester?Ide mi o to že tá "slamka" moc hygienická určite už nebude,nasadzuje to rukou,musela ju nastrihať(silne pochybujem ze používala hygienicke rukavice).
Ďakujem za odpoveď.
willma
18.11.12,12:31
Ja sa spýtam inak - je pracovníčka SBS vôbec oprávnená robiť kontrolu na alkohol? Každý zamestnávateľ musí mať vypracovanú vnútropodnikovú smernicu, v ktorej sú uvedené osoby oprávnené vykonávať túto skúšku a musí sa vykonať aj zápis. A k tej hygiene - náustok resp. slamka by mala byť zabalená.
buchač
18.11.12,13:36
Dobrý deň.
Môže pracovníčka SBS robiť kontrolu na alkohol tým spôsobom že príde za pracovníkom,rukou vytiahne zo sáčku alebo nejakej krabice nastrihanú klasickú slamku,tú nasadí na alkotester a dá "fúkať".Nemali by sa používať jednorázové naustky,originál pre daný alkotester?Ide mi o to že tá "slamka" moc hygienická určite už nebude,nasadzuje to rukou,musela ju nastrihať(silne pochybujem ze používala hygienicke rukavice).
Ďakujem za odpoveď.
....slamka .....?????????
...to je čo za čudo ???
...to sa dá aj nasadiť ???

Náustok - každý - je zabalený zvlášť a tento je potom v tom sáčku ...
Pracovník vyberie jeden kus , lustrovaný si ho rozbalí a sám nasadí na tester , ktorý drží kontrolný orgán ...
Následne už len fúkať zostáva...

Ja sa spýtam inak - je pracovníčka SBS vôbec oprávnená robiť kontrolu na alkohol? Každý zamestnávateľ musí mať vypracovanú vnútropodnikovú smernicu, v ktorej sú uvedené osoby oprávnené vykonávať túto skúšku a musí sa vykonať aj zápis. A k tej hygiene - náustok resp. slamka by mala byť zabalená.
...tak , tak .....

SBS pracovník kontrolu vykonania s výsledkom zapíše do Knihy služieb a pri zistení protiprávnej činnosti informuje o tom zodpovedného pracovníka objektu a vykoná zápis do Knihy mimoriadnych udalostí .
KoxXxo
18.11.12,13:43
U nás je náustok vždy originál v pôvodnom balení, a preverovaný zamestnanec ho sám odbalí a nastrčí.