Rolnd
18.11.12,13:23
Dobrý deň prajem,

potrebujem radu.
V jednoduchosti.
Vo firme som rok a výpovedná je teda mesiac. Doba určitá mi končí k 31.12.2012. Mám výpovednú lehotu? Lebo všade počujem, že pokiaľ ti nič šéf neponúkne, nemusím už teda 1.1.2013 prísť do práce keďže zmluva bude neaktuálna. Príprava nového pracovníka na moju pozíciu trvá cca 2 mesiace. Momentálne sme len dvaja čiže ke%d odídem, šéf je hotový. ALe on sa neozýva.
Mám sa ozvať ja? Lebo zo skúsenosti viem, že šéf to nerieši, myslí si, že všetci automaticky ostanú a vraj sa zmluva predlžuje automaticky ďalej, pokiaľ ja sa neozvem.

Ale reálne si neviem predstaviť, že 31.12 do práce prídem a na Nový rok už nie z ničoho nič. Musím mu dať vedieť pokiaľ on bude ticho? Môže sa doba určitá predlžovať automaticky?

Ďakujem
Tweety
18.11.12,12:25
Dobrý deň prajem,

potrebujem radu.
V jednoduchosti.
Vo firme som rok a výpovedná je teda mesiac. Doba určitá mi končí k 31.12.2012. Mám výpovednú lehotu? Lebo všade počujem, že pokiaľ ti nič šéf neponúkne, nemusím už teda 1.1.2013 prísť do práce keďže zmluva bude neaktuálna. Príprava nového pracovníka na moju pozíciu trvá cca 2 mesiace. Momentálne sme len dvaja čiže ke%d odídem, šéf je hotový. ALe on sa neozýva.
Mám sa ozvať ja? Lebo zo skúsenosti viem, že šéf to nerieši, myslí si, že všetci automaticky ostanú a vraj sa zmluva predlžuje automaticky ďalej, pokiaľ ja sa neozvem.

Ale reálne si neviem predstaviť, že 31.12 do práce prídem a na Nový rok už nie z ničoho nič. Musím mu dať vedieť pokiaľ on bude ticho? Môže sa doba určitá predlžovať automaticky?

ĎakujemVD nemáš, tvoj PP končí dobou určitou. VD by bola vtedy, ak by si ho chcel skončiť skôr, ako je samotná doba určitá.
ALe ak sa dohodnete na predlžení, alebo s vedomím zamestnáv. zostaneš pracovať aj po tejto dobe, PP sa zmení na dobu neurčitú. Alebo jednoducho túto PZ zmeníte na dobu neurčitú, PP bude pokračovať.
Rolnd
18.11.12,12:28
Ďakujem za pomoc.

To fakt? Tak ja potom šéfa nechápem. Čiže teoreticky pokiaľ on bude ticho do konca roka ja reálne nemusím prísť v novom roku?
Tweety
18.11.12,12:29
Ďakujem za pomoc.

To fakt? Tak ja potom šéfa nechápem. Čiže teoreticky pokiaľ on bude ticho do konca roka ja reálne nemusím prísť v novom roku?
Áno, ak nechceš v PP pokračovať, ten skončí Silvestrom 2012. 1.1.- resp. 2.1. už nemáš dôvod prísť do práce.
Ice dive
18.11.12,13:36
avšak ak prídeš 4.1. 2013 (nakoľko 1.1. je štátny sviatok a potom je víkend) do práce a tento deň si v pohode odpracuješ ako keby sa nechumelilo a šéf ti nič nepovie, tak ti vznikol už pracovný pomer na dobu neurčitú...
Tweety
18.11.12,13:39
avšak ak prídeš 4.1. 2013 (nakoľko 1.1. je štátny sviatok a potom je víkend) do práce a tento deň si v pohode odpracuješ ako keby sa nechumelilo a šéf ti nič nepovie, tak ti vznikol už pracovný pomer na dobu neurčitú...
Vážne? Ten víkend máš pomotaný, ktorý rok si pozeral?:---
Ice dive
18.11.12,15:18
Vážne? Ten víkend máš pomotaný, ktorý rok si pozeral?:---

ups... akosi som rýchlejšie klikal, na kalendár pri počítači... pozeral som koniec januára začiatok februára 2013...:-D

takže ak v útorok 2.1. nabehne zadávateľ do práce a tento deň odrobí tak je zamestnaný na dobu neurčitú...
Freon
21.01.13,12:55
Vazeni, potreboval by som poradit, ohladne vypovednej doby. Nikde sa neviem docitat, ci pri pracovnom pemere na dobu urcitu na 1 rok, automaticky po 10-tich mesiacoch zacina plynut vypovedna lehota. Alebo az ked oznamim, ze neplanujem predlzit zmluvu.
querying
07.02.13,17:15
Zdravím, i ja poprosím o radu...... ale som v trocha inej situacii:
Som szco a s odberatelom mam uzatvorenú Zmluvu o dielo na obdobie: Začiatok prác: 15.12.2012, Skončenie prác: 31.03.2013, a ďalej je uvedené že Zmluva sa uzatvára na dobu určitú s výpovednou lehotou 30 dní.
Ide o vykonávanie prác v sídle objednávateľa, čiže tam chodím takmer pravidelne....
Nuž zaujímalo by ma kedy vlastne začína plynúť výpovedná lehota a kedy mi vlastne platnosť tejto zmluvy vyprší.
querying
09.02.13,18:15
Zdravím, i ja poprosím o radu...... ale som v trocha inej situacii:
Som szco a s odberatelom mam uzatvorenú Zmluvu o dielo na obdobie: Začiatok prác: 15.12.2012, Skončenie prác: 31.03.2013, a ďalej je uvedené že Zmluva sa uzatvára na dobu určitú s výpovednou lehotou 30 dní.
Ide o vykonávanie prác v sídle objednávateľa, čiže tam chodím takmer pravidelne....
Nuž zaujímalo by ma kedy vlastne začína plynúť výpovedná lehota a kedy mi vlastne platnosť tejto zmluvy vyprší.

prosim vas mohli by ste si niekto najst chvilu cas, mrknut sa na otazku prip. aj poradit? ;)
wirgi
09.02.13,18:29
Platnosť zmluvy vyprší tak ako je uvedené v zmluve 31.03.2013. Tá výpovedná lehota sa tam udáva preto, ak by ste si chcel vypovedať zmluvu skôr ako končí. Vtedy by si dal písomne výpoveď a od toho dňa by začala plynúť 30-dňová výpovedná lehota.
querying
10.02.13,06:55
Dakujem pekne, chapem to teda spravne, ze dnom skoncenia prac, teda toho 31.03.2013 konci zmluva definitivne, a uz ziadna vypovedna lehota neplynie a odberatelovi uz po 31.03.2013 nie som nijakou zmluvou zaviana poskytovat sluzby.?
veronikasad
10.02.13,07:44
Dakujem pekne, chapem to teda spravne, ze dnom skoncenia prac, teda toho 31.03.2013 konci zmluva definitivne, a uz ziadna vypovedna lehota neplynie a odberatelovi uz po 31.03.2013 nie som nijakou zmluvou zaviana poskytovat sluzby.?
Skontroluj si ďalšie ustanovenia zmluvy, či tam náhodou nie je nejaký dodatok o automatickom predlžení zmluvy.
querying
10.02.13,11:37
Nie, ziadny dalsi dodatok tam uz nie je

Je nejako v zakone stanovene za sa musi taka zmluva uzatvarat na urcitu dobu?
querying
10.02.13,12:48
Nie, ziadny dalsi dodatok tam uz nie je

Je nejako v zakone stanovene za sa musi taka zmluva uzatvarat na urcitu dobu?
/lebo v niektorom prispevku tu na porade ste riesili ze ak sa uzatvori zmluva o dielo je potrebne kazde 2 - 3 mesiace uzatvarat novu....., ale neviem ci je to o tom istom, mam v tom chaos/

a este otazocka: da sa zmluva o dielo uzatvorit aj na poskytovanie sluzieb? alebo musi byt to "dielo" nejaky hmotny vyrobok...???

kazdopadne dakujem vam skusenym za vsetky rady
wirgi
10.02.13,13:13
Neviem čo konkrétne hľadáš , lebo si sa pýtala ohľadom výpovednej doby . Je to dosť obšírna téma pozri tu :
Ústredný portál verejnej správy - Občan - Agendy - Zmluva o dielo (http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&etype=1&aid=1653)
http---www.porada.sk-downloads.php-do=cat&id=8 (http://www.porada.sk/downloads.php?do=cat&id=8)
querying
10.02.13,15:43
Nuz monentalne mam na vas tieto otazky:

1: či sa musí ZoD uzatvárať na dobu určitú
2: ak musí byť doba určitá, je stanovená nejaká jej max dlzka
3: da sa doba urcita v ZoD uzavreta predlzit
4: da sa ZoD uzatvorit aj na poskytovanie sluzieb?

ospravedlnujem sa ak to zle formulujem, no snad budete vediet pomoct
querying
14.02.13,14:48
Nuz monentalne mam na vas tieto otazky:

1: či sa musí ZoD uzatvárať na dobu určitú
2: ak musí byť doba určitá, je stanovená nejaká jej max dlzka
3: da sa doba urcita v ZoD uzavreta predlzit
4: da sa ZoD uzatvorit aj na poskytovanie sluzieb?

ospravedlnujem sa ak to zle formulujem, no snad budete vediet pomoct

budem rada ak si niekto z Vas najde cas na odpovede ;), lebo ja sa v tom vobec nevyznam a nezachytila som ake zmeny boli v zakonoch, a co sa vztahuje na ZoD
wirgi
14.02.13,17:23
Nuz monentalne mam na vas tieto otazky:

1: či sa musí ZoD uzatvárať na dobu určitú NIE
2: ak musí byť doba určitá, je stanovená nejaká jej max dlzka NIE
3: da sa doba urcita v ZoD uzavreta predlzit ANO , môže sa dohodnúť opakované predlžovanie, atomaticky k určitému dátumu
4: da sa ZoD uzatvorit aj na poskytovanie sluzieb? ÁNO

ospravedlnujem sa ak to zle formulujem, no snad budete vediet pomoct

Odpoveď v texte , asi si nečítala tie linky čo som ti dala, tam máš všetko popísane aj vzory zmlúv.
querying
14.02.13,17:48
Odpoveď v texte , asi si nečítala tie linky čo som ti dala, tam máš všetko popísane aj vzory zmlúv.

Wirgi dakujem krasne za ochotu, poradaci ste zlati :)

/ja som tie linky pozrela, len sa taketo dost tazko cita, akoby to ani ludskou recou nebolo a hlavne neviem urcit co je este platne a co uz bolo zakonmi zmenene/

Dakujem este raz za strucne a jasne odpovede.