lapaj91
18.11.12,18:12
Dobrý deň,

otec ma od septembra 2011 určene sudom na mna platit 120 €.. teraz je november 2012... od septembra 2012 som evidovany na urade prace ako absolvent strednej skoly... dlzny mi je vyživne asi za 3 mesiace čo sa tyka do augusta... a je povinny platit aj nadalej aj ked som uz evidovany na urade prace ? cize mozem vymahat cez exekuciu aj september oktober november ? (za predpokladu že nepodal navrh na zrusenie vyživneho)

dakujem
dunlop007
18.11.12,20:54
vymahat cez exekutora
willma
19.11.12,05:33
nakoľko si vedený na ÚP, tak výživné môžeš vymáhať len po august 2012. Tak sú postavené zákony, rodič, ktorému si zverený, sa jednoducho o teba postará a ten, ktorý platí výživné-tomu táto povinnosť končí tvojim prihlásením sa na ÚP, a nemáš dokonca ani žiaden nárok na dávky, pokiaľ žiješ v spoločnej domácnosti s druhým rodičom. Ak by si poberal výživné aj po tomto termíne - táto čiastka môže byť od teba vymáhaná späť. Netreba napínať a zhoršovať vzťahy - ty podáš exekúciu na rodiča a on ju taktiež môže neskôr podať na teba.
jantar11
19.11.12,17:40
vymyhaj danu sumu len do augusta 2012
Flinstone
21.11.12,10:27
možno by bolo lepšie keby si skúsil požiadať otca, že či by ti nemohol trochu pomôcť, kým nerobíš... Neraz slušným slovom dosiahneš viac ako nadutými vyhrážkami.
Exekúcia zhorší značne vťah a navyše môže sa stať, že podá námietku proti exekúcii a súd rozhodne plne v jeho prospech. Ukončením štúdia si schopný sa živiť sám. Keďže nepokračuješ v štúdiu, tak aké prázdniny? To sú hneď dva mesiace dole z tých troch čo máš na mysli. A navyše ak podľa rozsudku platil mesiac vopred, tak v júni by platil júl, čo už nemusel, lebo si mal ukončené štúdium, čiže v zmysle zákona si bol schopný sa živiť sám.
vratnik
21.11.12,11:46
Tu presne platí obrazne povedané - keby si sa lepšie učil a šiel študovať na VŠ tak otecko platí ďalej.
stormcatcher
21.11.12,12:03
Tu presne platí obrazne povedané - keby si sa lepšie učil a šiel študovať na VŠ tak otecko platí ďalej.
To si dobre posral. To sa má učiť kôli tomu aby ocinko platil? :D:D:D
vratnik
21.11.12,13:28
Áno, keď ho aj v dospelosti máta výživnô.
lapaj91
25.11.12,20:39
Áno, keď ho aj v dospelosti máta výživnô.tym ako načo naražaš ? že akože to čo mi patri, tak sa nemam o to zaujiimať ?
Martin1310
25.11.12,20:50
Ale len sa zaujímaj ale mne osobne to príde dobrá trapošina aby som ako dospelý chlap ktorý skončil školu a má sa živiť sám,posielal na otca exekutora kôli pár eurám,čo budeš robiť potom až ti už nebude musieť platit.