lofr
18.11.12,21:08
Po rokoch som dostal chut na parene buchty, tak som si nejake kupil, a des a hroza.
Ti, co ich kupujete nejak pravidelnejsie a postupne ste vyskusali vsetky mozne, vedeli by ste mi odporucit, tie najlepsie (na cene nezalezi)... proste ked clovek dostane chut na parene buchty, aby si aspon trochu pochutnal.
Dik. :-)
osky
19.11.12,05:39
no,prid do rakuska,tu si vyberies.
ale ak mas moznost u nas zohnat od znacky Iglo,tie sa oplatia,ked prave nechces robit domace.
su fakt dobre,hoci drahsie.
ilona
19.11.12,08:24
Najlepšie je urobiť si doma, zamraziť a máš vždy keď Ti prídu na chuť. Buchty na pare sa robia ľahko, možno naozaj stačí raz-dvakrát skúsiť a potom to už pôjde.
mareko
19.11.12,08:30
[QUOTE=ilona;2185920]Najlepšie je urobiť si doma ... :) Chcem vidieť tohto muža ako robí parené buchty :rolleyes:
Podľa mňa celkom dobré buchty sú od Lackovej. Vyrábajú ich u nás na sídlisku, chodíme si ich kupovať priamo do výrobne, samozrejme sú dostať vo väčšine predajní s potravinami vrátane reťazcov.
Braňo
19.11.12,08:51
mareko, Ty ako muž si nerobil doma parené buchty - nemyslím polotovar?
ilona
19.11.12,09:39
[QUOTE=ilona;2185920]Najlepšie je urobiť si doma ... :) Chcem vidieť tohto muža ako robí parené buchty :rolleyes:
Podľa mňa celkom dobré buchty sú od Lackovej. Vyrábajú ich u nás na sídlisku, chodíme si ich kupovať priamo do výrobne, samozrejme sú dostať vo väčšine predajní s potravinami vrátane reťazcov.

Nemyslela som že by to mal robiť muž, môjmu by aj čaj prihorel. Väčšina mužov má akolo seba aj ženy / mama, sestra,priateľka a pod./
erzet
19.11.12,09:43
Súhlasím s marekom. Ja som ich tiež nerobil, ale by ich muž nemal robiť?
mareko
20.11.12,08:35
ako muž som ich nikdy nerobil, lebo som žena :-)
lofr
20.11.12,09:29
Okolo mna ziadne zenske niesu, ale v dnesnej dobe aj ked su hlavne nejake mlade, casto to dopadne tak, ze vari muz :-), potom babka uz zomrela...
Ja som v kuchyni dost sikovny, ale z nejakeho cudneho dovodu mi nieco vo mne nedovoluje robit si parene buchty. Jednak by som sa asi citil dost cudne, ako nejaka babka...ale este aj ta by ich podla mna robila len ak pre niekoho ineho. Keby ich mala zjest sama, i ona by si to isla kupit ako polotovar si myslim. :-)
A potom, ja na ne dostanem chut raz za pol roka, nemal by som sa kedy vytrenovat... rovnako to mam z palacinkami. Domace sa oplati naucit len vtedy, ked to clovek konzumuje pravidelne, aspon raz do mesiaca.

Dobre, tak pozrem tie od Lackovej, diky. Mozes hodit nejaky obrazok ako vyzeraju, aky maju obal?
mareko
20.11.12,21:26
http://varecha.pravda.sk/recepty/parene-buchty-v-mikrovlnke-fotorecept/19996-recept.html
obrázok buchiet nemám, leda ak by som zašla do výrobne a odfotila, priložený recept sa zdá byť celkom fajn :-)
lujza.j
20.11.12,21:34
Okolo mna ziadne zenske niesu, ale v dnesnej dobe aj ked su hlavne nejake mlade, casto to dopadne tak, ze vari muz :-), potom babka uz zomrela...
Ja som v kuchyni dost sikovny, ale z nejakeho cudneho dovodu mi nieco vo mne nedovoluje robit si parene buchty. Jednak by som sa asi citil dost cudne, ako nejaka babka...ale este aj ta by ich podla mna robila len ak pre niekoho ineho. Keby ich mala zjest sama, i ona by si to isla kupit ako polotovar si myslim. :-)
A potom, ja na ne dostanem chut raz za pol roka, nemal by som sa kedy vytrenovat... rovnako to mam z palacinkami. Domace sa oplati naucit len vtedy, ked to clovek konzumuje pravidelne, aspon raz do mesiaca.

Dobre, tak pozrem tie od Lackovej, diky. Mozes hodit nejaky obrazok ako vyzeraju, aky maju obal?
a keby si oslovil nejakú šikulku tu;) narobí ti xy kusov dáš si do mrazáku čo?:)
lofr
21.11.12,01:32
http://varecha.pravda.sk/recepty/parene-buchty-v-mikrovlnke-fotorecept/19996-recept.html
obrázok buchiet nemám, leda ak by som zašla do výrobne a odfotila, priložený recept sa zdá byť celkom fajn :-)

Mikrovlnnu ruru nepouzivam. Domace + mikrovlnna rura mi prijde trochu zvlastne, to uz radsej polotovar bez mikrovlnnej rury. Ale aj tak diky za recept.
lofr
21.11.12,01:34
a keby si oslovil nejakú šikulku tu;) narobí ti xy kusov dáš si do mrazáku čo?:)

Tak pod mi navarit. :-)
lujza.j
23.11.12,20:28
Tak pod mi navarit. :-)
bóžinku ved ja neviem ani cesto vymiesiť :D ja tak max hrnkové koláče a podobné veci ktoré vymixujem v jednej miske a vylejem do plechu alebo formy;)
Paddyna
25.11.12,21:05
Lujzi,nie je nič lahšie ako parené buchty,len to treba skúsit.je x receptov a podla mna by to mala ovládat každá žena.Len do toho!Neviem či máš deti ,ved tie to maju radi a kupované no to nieeeeee!
lofr
26.11.12,17:19
Dnes mam skor pocit, ze kazda zena v prvom rade vie, co sa deje na farme. :-) A niekedy aj nieco navarit, ale to je len bonus... rozhodne to neocakavat! (hlavne od mladych pipiniek) :-)

Buchty od Lackovej neviem najst ani v znamych supermarketoch, tak dnes som skupil naslepo buchty z Billy, konkretne VIVIEN PLUS (4 kusy tam su)... no a na prekvapenie, velmi dobre. Sice lekvar trebalo hladat mikroskopom, ale cesto bolo chutne... oproti tym minule asi 2x lepsie. V podstate, co sa tyka cesta, by mi taketo aj stacili, len co s tym lekvarom? hmm... asi si ho tam musim vpichnut injekcnou striekackou. :-)
lujza.j
26.11.12,18:40
ja nie som každá...:-D
lofr
27.11.12,07:37
To nebolo myslene na teba, neber si to osobne. :-)
Tweety
27.11.12,07:41
Dnes mam skor pocit, ze kazda zena v prvom rade vie, co sa deje na farme. :-) A niekedy aj nieco navarit, ale to je len bonus... rozhodne to neocakavat! (hlavne od mladych pipiniek) :-)

Buchty od Lackovej neviem najst ani v znamych supermarketoch, tak dnes som skupil naslepo buchty z Billy, konkretne VIVIEN PLUS (4 kusy tam su)... no a na prekvapenie, velmi dobre. Sice lekvar trebalo hladat mikroskopom, ale cesto bolo chutne... oproti tym minule asi 2x lepsie. V podstate, co sa tyka cesta, by mi taketo aj stacili, len co s tym lekvarom? hmm... asi si ho tam musim vpichnut injekcnou striekackou. :-)
Veľmi dobré sú aj parené buchty VERONIKA majú tvarohové, čučoriedkové, makové, lekvárové, ovocné, marhuľové, ale málokedy ich dostať. Ale sú fakt výborné, stačí ohriať nad parou poliať maslom, posypam čímkoľvek, mňamky. Kupujem(nie často, ak prídu na chuť) ich v MILK AGRO ale už som ich videla aj v Carrefouri..
inga26
27.11.12,09:21
Peggynka
27.11.12,21:24
A prečo trváš na tom,že lekvár musí byť v buchte ? Posyp si ich mletým makom,cukrom a na každú buchtu si daj lyžičku obľúbeného lekváru (višňový,marhuľový atď) a nemusíš si kupovať plnené.Ja som mala kolegyňu,ktorá si dávala v robote (v reštaurácii) knedle a takto si to upravila.Je to úplne to isté cesto,len inak vyzerá.
lofr
28.11.12,08:16
Dobry napad, ale to by som si uz dal vianocku z lekvarom. :-) No nic, tak ostava uz iba ta injekcna striekacka :-)
lofr
28.11.12,11:09
Diky za tip. Pozrem Carefour pre tie VERONIKA, diky.
subjekt6792
15.12.12,15:25
v tescu som si minule kúpil niake české parené buchty, ale nespomeniem si na značku a boli veľmi chtné. Ale pamätám sa, že to malo niečo spoločné s babičkými buchtami alebo tak niak