9bea9
19.11.12,07:35
Ahojte poraďáci,
chcem sa spýtať, či si priateľka môjho bývalého môže fotiť a dávať moje deti na internet. Ja som zákonný zástupca detí. A čo v prípade ich otca? Nevadí mi, ked sa s nimi odfotí on a dá si to na svoju stránku, ale ona? Akým právom? Stačí jej súhlas ich otca, ktorý nie je zákonným zástupcom?
lujza.j
19.11.12,06:54
mimotemy toto je chora doba ze ludia maju potrebu svoje sukromie pricapit na net asi je v danej veci mysleny fb
Tweety
19.11.12,06:55
mimotemy toto je chora doba ze ludia maju potrebu svoje sukromie pricapit na net asi je v danej veci mysleny fb
A potom sa čudujú, že kadejakí čudáci s nimi manipulujú....
mimi
19.11.12,06:58
Ja nechápem, že vôbec matky a otcovia dávajú fotky svojich detí na internet. Takto vystavovať deti nebezpečenstvu.
9bea9
19.11.12,07:06
ja si nedávam, ak narážaš na to..
9bea9
19.11.12,07:07
Ano, viem, nie je to správne, ale ja som sa pýtala niečo iné. Ja nie som zodpovedná za to, čo robia, ja sa len pýtam, či to môžu robiť. Dakujem...
Tweety
19.11.12,07:08
Neboj, pochopila som tvoj príspevok, to bola len taká všeobecná poznámka
Tweety
19.11.12,07:09
Ano, viem, nie je to správne, ale ja som sa pýtala niečo iné. Ja nie som zodpovedná za to, čo robia, ja sa len pýtam, či to môžu robiť. Dakujem...
Veď to jednoducho svojmu ex zakáž. Aký je problém? Ale ak tie fotky tam chce mať, tak tam budú, s tým asi nič nenarobíš.
9bea9
19.11.12,07:20
A čo ochrana osobnosti?
alaya1
19.11.12,07:26
Tvoj byvaly manzel nema sudom zakazany styk s detmi. Tebe boli len zverene sudom do opatery. Ma take iste prava k detom, ako aj ty.

Vies, mne po precitani tvojich tem vychadza to, ze tebe vadi vsetko, co urobi jeho partnerka a on. Zial, ak ste sa rozisli, musis sa s tym zmierit.

Poziadaj otca deti, aby fotky stiahol. Ak to neurobi, ty s tym nic ine nespravis.

Je to ine, ak by to tam dali bez tvojho vedomia cudzi ludia.
9bea9
19.11.12,07:50
Vieš Alaya1, práve že im vadí, že ja vobec existujem. Nech si žijú, ale nech mna nechaju na pokoji. V jednom kuse utočia , vyrýpavaju, aj teraz mali deti cez víkend oni, ale nedoviezli mi ich, dostala som telefonát, že si ich mám príst zobrat, že oni ich neprivezú. Bolo 18.00 hod, deti sa mali ešte chystat do školy . a pri tom na rozsudku je napísané, že mi ich má doniest on. Ale čo som mala robiť, ked som chcela, aby sa deti zbytočne nestresovali. Rozvadzala som sa ja, takže mne su ukradnutí, vadí mi, že robia zle. Teraz dokonca napísali obom detom, že som zlá matka, že mam milencov a že sa o nich poriadne nestarám. Je toto vobec možné čoho sú schopní? A to vlastne napísala aj verejne na FB. Dodnes nie sme vysporiadaní, dlží mi peniaze, som rovnocennou majitelkou domu, do ktorého ma nechcú pustit, mam tam dokonca ešte osobné veci. Som dokonca spoludlžníčkou na jeho uvere na ten dom. A ja mam zviazané ruky, nemala som kde bývat, byvala som u rodičov, potom v podnájme, naštastie, som si našla priateľa, teraz už manžela, ku ktorému sme sa mohli nasťahovať. Bola som za právnikmi, každý mi povedal, že to je na dlho, že sa máme dohodnut, ale ako, ked on nemá zaujem??? A vždy ked sa ozvem, tak začne sprška nadávok, ohovárania klamstiev. Zajtra mam zase stretnutie u právnika aj na socialke. To mám fakt čakať, nechať sa urážať a čakač na dalšie utoky?
9bea9
19.11.12,07:54
Aj právnik povedal, že možem dat všetko na sud, mali by na krku viacero paragrafov, ale mne naozaj ide o to, aby deti boli v klude . Viete si predstavit, keby ich udám za všetko, čo by potom začali robiť? A hlavne nechcem, aby mi deti niekedy nevyčítali, že som im dala zavriet otca alebo ja neviem čo. Ustupujem stale kvoli detom, ale ako hovorím, čím viac ustupujem tým viac si dovoľujú..:(:mee:
alaya1
19.11.12,08:00
Pozri sa,uz som ti napisala, ze ak nie si spokojna so stykom deti s otcom, daj to na sud a poziadaj o zmenu pravidiel styku. Je to bezna vec, staci, ak pojdes na UPSVaR, odd.ochrany deti a kurately, oni ti pomozu. No, musis dokazovat vsetko, socialka si vsetko preveri, sud mu moze prikazat stretavat sa s detmi napr. v cukrarni , u starej matky a pod.Alebo vyhlasi, ze je vsetko OK.

A ze nie ste vysporiadani? Tak daj navrh na vysporiadanie BSM, sud urci, co a ako. Na tvojom mieste by som sa vyprovokovat nedala, nevsimala si ich utoky a "kazde cudo 3 dni trva"- omrzelo by ich to.


Preco hned udat otca??
Sud je na to, aby rozhodol,ked sa 2 dohodnut nevedia.

Zial, ak tato cesta je pre teba nevhodna a dohodnut sa neviete, tak tu na Porade naozaj neviem, aku najdes pomoc.

Ked ti manzel nedonesie osobne deti podla rozsudku, ako je stanovene, zavolaj na policiu a nahlas , ze sa deti zo styku s otcom este nevratili..
pepsikova
19.11.12,08:03
Vieš Alaya1, práve že im vadí, že ja vobec existujem. Nech si žijú, ale nech mna nechaju na pokoji. V jednom kuse utočia , vyrýpavaju, aj teraz mali deti cez víkend oni, ale nedoviezli mi ich, dostala som telefonát, že si ich mám príst zobrat, že oni ich neprivezú. Bolo 18.00 hod, deti sa mali ešte chystat do školy . a pri tom na rozsudku je napísané, že mi ich má doniest on. Ale čo som mala robiť, ked som chcela, aby sa deti zbytočne nestresovali. Rozvadzala som sa ja, takže mne su ukradnutí, vadí mi, že robia zle. Teraz dokonca napísali obom detom, že som zlá matka, že mam milencov a že sa o nich poriadne nestarám. Je toto vobec možné čoho sú schopní? A to vlastne napísala aj verejne na FB. Dodnes nie sme vysporiadaní, dlží mi peniaze, som rovnocennou majitelkou domu, do ktorého ma nechcú pustit, mam tam dokonca ešte osobné veci. Som dokonca spoludlžníčkou na jeho uvere na ten dom. A ja mam zviazané ruky, nemala som kde bývat, byvala som u rodičov, potom v podnájme, naštastie, som si našla priateľa, teraz už manžela, ku ktorému sme sa mohli nasťahovať. Bola som za právnikmi, každý mi povedal, že to je na dlho, že sa máme dohodnut, ale ako, ked on nemá zaujem??? A vždy ked sa ozvem, tak začne sprška nadávok, ohovárania klamstiev. Zajtra mam zase stretnutie u právnika aj na socialke. To mám fakt čakať, nechať sa urážať a čakač na dalšie utoky?..

..milá bea, toto všetko rieši súd na základe tvojho podania...súd uznal za vhodné zveriť deti tebe..akékolvek konaniee v podobnom smere voči tebe je zo strany tvojho ex nefér, aj voči deťom a ty sa môžeš brániť tým, že požiadaš súd o zmenu rozhodnutia-o úpravu styku otca s deťmi na základe toho, že deti ovplyvňuje proti tebe,aj tie fotky na nete tam môžeš uviesť....
..že si spoludlžníkom-to je zas iná kategoria súdnej moci,tam sa treba obrátiť s tým, že ti bráni vziať si svoje osobné veci z vášho spoločného domu...
..lebo tu to nikto za teba nevyrieši, musíš mať silu bojovať s ním a to len súdne...plakať ti nepomôže..

..ešte dodám- facebook je dnes zdrojom informácií aj pre sudcov a advokátov, ľahko si nájdu aj fotky detí,ak to potrebujú použiť ako informáciu-napríklad "aha, otec sa s deťmi stýka a sú s ním šťastní, je to aj na face"...bohužiaľtoto sa zneužíva a potom sa zbytočne bojuje!..
9bea9
19.11.12,08:04
Dakujem ti, už som to rozbehla, kedže sa to ináč nedá. Ale ked mam pravdu povedat, chcela som sa vyhnuť sudom a polícii kvoli detom.
alaya1
19.11.12,08:08
Dakujem ti, už som to rozbehla, kedže sa to ináč nedá. Ale ked mam pravdu povedat, chcela som sa vyhnuť sudom a polícii kvoli detom.


Deti v tomto vobec nemaju byt zainteresovane. na sud, ani na policiu deti predvolavane a vypocuvane nebudu.

Neboj sa, zeby ta koli tomu deti nemali radi. vidia kto a ako sa o ne stara.
pepsikova
19.11.12,08:09
Dakujem ti, už som to rozbehla, kedže sa to ináč nedá. Ale ked mam pravdu povedat, chcela som sa vyhnuť sudom a polícii kvoli detom...

--no, tvoj ex to ale vidí inak!...aj malá pomstička je pomstička a tak ti veru situáciu neuľahčí...chce to len pevné nervy a silu!..držím ti palce..
9bea9
19.11.12,08:09
Ja viem, že mi nepomože plakať, ale ako hovorím, maju toho na rováši viac, ved dom je aj moj, oni mi bránia v užívaní mojho majetku. Dokonca ja by som podniknut kroky, aby tam jeho priatelka nemohla bývat, ale neurobila som to. Fakt v dnešnej dobe platí že ty do mna chlebom ja do teba kamenom..:(
alaya1
19.11.12,08:11
Ja viem, že mi nepomože plakať, ale ako hovorím, maju toho na rováši viac, ved dom je aj moj, oni mi bránia v užívaní mojho majetku. Dokonca ja by som podniknut kroky, aby tam jeho priatelka nemohla bývat, ale neurobila som to. Fakt v dnešnej dobe platí že ty do mna chlebom ja do teba kamenom..:(


No, musis dat vysporiadanie BSM. Tam urcia, komu co patri.
Emka Roman
19.11.12,08:21
Tvoj byvaly manzel nema sudom zakazany styk s detmi. Tebe boli len zverene sudom do opatery. Ma take iste prava k detom, ako aj ty.

Vies, mne po precitani tvojich tem vychadza to, ze tebe vadi vsetko, co urobi jeho partnerka a on. Zial, ak ste sa rozisli, musis sa s tym zmierit.

Poziadaj otca deti, aby fotky stiahol. Ak to neurobi, ty s tym nic ine nespravis.

Je to ine, ak by to tam dali bez tvojho vedomia cudzi ludia.

Keď má deti zverené, je aj ich právny zástupca.
Fotografia na verejnosť (ako ochrana osobnosti) spadá pod súhlas foteného ( tu teda jej)

Podľa mňa ich nemôže dať ani otec :
- nie sú mu zverené
- nie je ich právny zástupca !!!!!!!!!!!!!!!
Emka Roman
19.11.12,08:24
Aj právnik povedal, že možem dat všetko na sud, mali by na krku viacero paragrafov, ale mne naozaj ide o to, aby deti boli v klude . Viete si predstavit, keby ich udám za všetko, čo by potom začali robiť? A hlavne nechcem, aby mi deti niekedy nevyčítali, že som im dala zavriet otca alebo ja neviem čo. Ustupujem stale kvoli detom, ale ako hovorím, čím viac ustupujem tým viac si dovoľujú..:(:mee:

Nerozumieš, že deti NIE sú v kľude, ak nie si ty ????????????? = nie sú až také blbé, aby to nevycítili.
9bea9
19.11.12,08:25
no tak nejak som to myslela aj ja..
9bea9
19.11.12,08:28
Ja viem, ale viem tiež, že synovia ho maju radi a ja som im NIKDY nepovedala pred nimi o nom zlé slovo, skor ich vediem k tomu, že vážit si a posluchat maju oboch rodičov.
taiko
19.11.12,08:40
9bea9, ako som pisal minule, sud je poslednou moznostou, ale podla toho co pises, zda sa je cas tuto poslednu moznost vyuzit.
Ak sa deju veci, ktore popisujes, tak sa musis zacat branit a to velmi aktivne. Zda sa totiz, ze druha strana je velmi aktivna a mohlo by sa stat to ze casto opakovana loz sa stane pravdou a druhej strane uveri okolie, deti, pravnici aj sudy. Mam dojem, ze oni si vytvaraju "case", ci konstrukciu, pomocou ktorej Ta mozu neskor potopit a zbavit vsetkeho mozneho.
Preto by som navrhoval velmi striktne, zaroven vsak stale korektne jednanie. Vsetko co sa bude diat v rozpore so zakonom a sudnymi rozhodnutiami okamzite bezodkladne riesit. Kontaktovat pravnika, dokumentovat vsetky nepravosti. Predtym vsetkym by som im vsak napisal list, v ktorom by som ich informoval, ze napriek vsetkym snaham, sa Vam zda sa nepodarilo vyriesit vec kultivovane a dohodou a preto si nutena siahnut k represivnejsim opatreniam. Je to fer, nie je to podpasovka a ak je pravdou vsetko co si pisala, nikto Ti to nebude vycitat.
Niekde som tu pisal, ze sa obvykle vyplati nestavat sa zlu na odpor a chovat sa ako trava vo vetre, ktora sa pod naporom vetra iba skloni a ked vietor pominie, tak sa opat vystrie. Tym padom jej vietor nemoze ublizit. Na druhej strane, aj najpevnejsi strom, ktory sa stava na odpor vetru nakoniec podlahne. Tu sa vsak zda, ze niekto chce travu pokosit a to je uz ina vec. Tu by sa trava mala zmenit na zelezobetonovy vetrolam. Zda sa totiz, ze to co si Ty povazovala za spravne a slusne, oni povazovali za Tvoju slabost. Nic sa nedeje, vsetko sa da napravit. Staci zmenit pristup. Musis proste ukazat, ze okrem empatie, lasky, ohladuplnosti, korektnosti, otvorenosti a uprimnosti tu existuje aj temna strana sily, ktoru vsak stale dokazes udrzat na uzde, aby bola konstruktivna. Clovek moze byt tvrdy, asertivny a nekompromisny a pritom stale slusny a korektny. A tu slusnost, korektnost a potlacenie svojho ega by som zdoraznil.
Netreba zabudnut celu vec velmi otvorene, a uprimne komunikovat s detmi a nesnazit sa ich stiahnut na ziadnu stranu. Bolo by naivne si mysliet, ze sa ich to nedotkne ale da to urobit tak, aby sa ich to dotklo co najmenej. Tu by som mozno kontakotval aj detskeho psychologa.
9bea9
19.11.12,08:48
dakujem, uplne si to vystihol..
alaya1
19.11.12,09:06
Keď má deti zverené, je aj ich právny zástupca.
Fotografia na verejnosť (ako ochrana osobnosti) spadá pod súhlas foteného ( tu teda jej)

Podľa mňa ich nemôže dať ani otec :
- nie sú mu zverené
- nie je ich právny zástupca !!!!!!!!!!!!!!!
jeden VYKRICNIK je myslis si postacujuci.

Pravny zastupca? Tak to je nieco uplne ine, ako mat zverene sudom do vychovy./zakonny zastupca/.To, ze deti zveril sud do opatery jedneho z rodicov, este nevylucuje prava a povinnosti druheho rodica.

Inak- deti na sude, pri rozvode, urceni vysky vyzivneho a pod. nikdy nezastupuje rodic, ale kolizny opatrovnik u UP.
Evanka
19.11.12,09:14
Na uverejnenie podobizne (fotografie a pod.) tváre (postavy) osoby na verejnosť by sa mal vyžadovať súhlas dotyčnej osoby (v prípade dieťaťa jeho zákonného zástupcu).
Dav
19.11.12,09:35
9bea9 : rieš si všetko, na čo máš nárok. Najprv dohodou (overenou u notára), ak nepôjde, tak súdnou cestou. Ale nehľadaj v každom počine ex a jeho rodiny iba útoky voči Tebe - nestačí prísť otec pre deti- dobehne jeho priateľka. A čo má byť? Poznáš ju, vieš, že s deťmi bude aj tak celý víkend aj ona, tak o čom to je, že MUSÍ prísť otec. Dal fotky na web? Čo tam je? Ako sa hrajú? Sú to aj jeho deti, chcel si zverejniť príjemný okamih s nimi. Predpokladám, že nejde o fotky, ktorých obsah je urážlivý, nemorálny, pohoršujúci, atď... Takto si len narobíš sebe stresy, deťom dusno a im prevrátenie očí do stropu, že"čo tá chce". A môžeš aj spustiť reakciu - chce vojnu, bude ju mať, a deti budú zverené do striedavej starostlivosti, alebo do výlučnej starostlivosti otca. Pamätaj si, po rozvode nejde o to, kto z koho, ale aby deti trpeli rozbitou rodinou čo najmenej. Ak má ex chuť znepríjemňovať Ti život takým konaním, o ktorom vie, že Ťa naštve - práve reakciou na jeho provokácie ho povzbudzuješ, aby v tom pokračoval. Ak sa nedáš vyprovokovať, prestane ho to časom baviť ... (a po 20 rokoch sa budete vedieť normálne rozprávať o vnúčatách...)
9bea9
19.11.12,09:52
Vieš Dav, ale práve o tom hovorím. Mlčím, znášam utoky a len sa informujem, čo mam robiť. Neurážam, nerobím prieky, deti dám vždy, ked je to možné a deti chcu. A čo mám za to? Ked poviem, že chcem len svoje, tak som chudera a ťava sprostá. A ked mi pošle výživné, tak mi zavolá, že poslal som výživné nažer sa!!!..
9bea9
19.11.12,09:55
A zabudla som dodať, že platí 40 eur na dieta..smiešne..
alaya1
19.11.12,10:17
Vieš Dav, ale práve o tom hovorím. Mlčím, znášam utoky a len sa informujem, čo mam robiť. Neurážam, nerobím prieky, deti dám vždy, ked je to možné a deti chcu. A čo mám za to? Ked poviem, že chcem len svoje, tak som chudera a ťava sprostá. A ked mi pošle výživné, tak mi zavolá, že poslal som výživné nažer sa!!!..


ja som konecne pochopila, o co ide. O ten nerozdeleny majetok.
Pisali sme ti viaceri- ked sa neviete dohodnut, daj to na sud.
1.styk s detmi.
2. vysporiadanie BSM.
3. ak nie si spokojna s vyskou vyzivneho- opat na sud.

A ze ti povie, aby si sa nazrala? No moja mila, niektori svoju sucasnu, ale aj ex k tomu este poriadne aj zmlatia.


Vies, my nic ine ti tu poradit nemozeme, len to, aby si sa svojich prav domahala na sude. Nic ine ti totiz, ked sa neviete dohodnut neostava.

A ze na teba pred detmi nadava? Ty nenadavaj. deti vyrastu, co bolo, kled boli male zabudnu.
účtovník 007
19.11.12,10:24
9bea9, koľko ste rozvedení?
---Ak sa do troch rokov nerozdelí BSM, tak rozhodne súd. Načo však čakáš? Do domu môžeš kedykoľvek vstúpiť, zobrať si veci a prípadne tam aj bývať. Hlavne sa nesmieš báť. Strach je najhorší radca. A odpovede od Tvojich právnikov sa mi nezdajú. Ide tam o dom, majetok nezanedbateľnej hodnoty, spoluručenie úveru...treba to dať čím skôr do poriadku.

---Ty vraj nerobíš prieky, vždy dáš deti, ustupuješ....ale toto nerobíš pre deti, ale iba pre seba, aby si mala od exa pokoj. Poznám ten pocit i spôsob jednania. Ale Tvôj ex nechce , aby si mala pokoj a priprav sa, že začne štvať deti proti Tebe. Ono je jednoduchá nadávať na mamu a počas dvoch dní deťom dopriať pohodlíčko, pokoj bez príkazov a zákazov. To deti milujú a vedia poriadne zneužívať.

---Hlavne aby deti o ničom nevedeli, netrpeli....ďalší blud. Ďetom otvorene bez urážania exa povedz, čo Ti robí, že Ťa to trápi, nepáči sa Ti to. Deti o takýchto veciach majú vedieť. Ak všetko tutleš a nič im nepovieš, môžeš byť raz z ich reakcie prekvapená, lebo obraz o otcovi si utvoria samé, počas víkendových návštev a neskôr, keď sa všetko prevalí, Ti nebudú veriť.

---Ex Ti nadáva, vraj nažer sa!! Na takéto reči sa musíš obrniť. Viem o čom hovorím. Môj bývalý manžel dodones nepochopil, že výživné sú peniaze pre deti a nie na moje užívanie si. Bok mu vyvaľuje keď pošle 50 Eur na deti. Tiež na mňa útočil a ja som stále iba vysvetľovala, bolelo ma to. No keď to ani po šiestich rokoch neprestalo, zmenila som rétoriku. Dodnes nezabudnem , ako onemel, keď som mu volala, že dlhuje za štyri mesiace výživné a ja potrebujem ísť ku kaderníčke a chýba mi na relaxačný pobyt. A je vybavené. Už som sa s ním ani inak nebavila.
alaya1
19.11.12,10:25
ak to mate urcene sudom, vypocitalo sa to z jeho prijmu a vydavkov.
9bea9
19.11.12,10:29
Ano ja viem, že ináč poradit nemožete. Ako hovorím, len sa informuje, známych a kamaratov s tým nezatažujem, aby tamtí nepovedali, že na nich kydám a ohováram. Preto využívam tento sposob. A medzi nami, aj mna mlatil a keby len to, aj znásilnoval. Nechcem to tu moc rozvíjat, ale nakoniec sami policajti ma prehovorili, aby som nedavala trestné oznámenie, čo dodnes ľutujem.
alaya1
19.11.12,10:30
9bea9, koľko ste rozvedení?
---Ak sa do troch rokov nerozdelí BSM, tak rozhodne súd. Načo však čakáš? Do domu môžeš kedykoľvek vstúpiť, zobrať si veci a prípadne tam aj bývať. Hlavne sa nesmieš báť. Strach je najhorší radca. A odpovede od Tvojich právnikov sa mi nezdajú. Ide tam o dom, majetok nezanedbateľnej hodnoty, spoluručenie úveru...treba to dať čím skôr do poriadku.

---Ty vraj nerobíš prieky, vždy dáš deti, ustupuješ....ale toto nerobíš pre deti, ale iba pre seba, aby si mala od exa pokoj. Poznám ten pocit i spôsob jednania. Ale Tvôj ex nechce , aby si mala pokoj a priprav sa, že začne štvať deti proti Tebe. Ono je jednoduchá nadávať na mamu a počas dvoch dní deťom dopriať pohodlíčko, pokoj bez príkazov a zákazov. To deti milujú a vedia poriadne zneužívať.

---Hlavne aby deti o ničom nevedeli, netrpeli....ďalší blud. Ďetom otvorene bez urážania exa povedz, čo Ti robí, že Ťa to trápi, nepáči sa Ti to. Deti o takýchto veciach majú vedieť. Ak všetko tutleš a nič im nepovieš, môžeš byť raz z ich reakcie prekvapená, lebo obraz o otcovi si utvoria samé, počas víkendových návštev a neskôr, keď sa všetko prevalí, Ti nebudú veriť.

---Ex Ti nadáva, vraj nažer sa!! Na takéto reči sa musíš obrniť. Viem o čom hovorím. Môj bývalý manžel dodones nepochopil, že výživné sú peniaze pre deti a nie na moje užívanie si. Bok mu vyvaľuje keď pošle 50 Eur na deti. Tiež na mňa útočil a ja som stále iba vysvetľovala, bolelo ma to. No keď to ani po šiestich rokoch neprestalo, zmenila som rétoriku. Dodnes nezabudnem , ako onemel, keď som mu volala, že dlhuje za štyri mesiace výživné a ja potrebujem ísť ku kaderníčke a chýba mi na relaxačný pobyt. A je vybavené. Už som sa s ním ani inak nebavila.


S vyznacenym nesuhlasim. Deti nemaju byt zatahovane do sporov dospelych ludi. Nechapu to a skor im to ublizi, ako pomoze rozoznat, kto je dobry a kto zly. Deti maju milovat obidvoch svojich rodicov, veci medzi nimi, sa deti netykaju, kym nie je detom z hociktorej strany ublizovane.
9bea9
19.11.12,10:35
Ano, maš pravdu, bojím sa ..ale toto isté som urobila cez víkend...xixi...dlžal mi výživné za tri mesiace, nabrala som odvahu a povedala som mu čosi podobné...mala som na druhý den peniaze na účte!!!síce so sprostými pripomienkami, ale asi bude dobre sem-tam dat najavo, že si nebudu robit, čo sa im zachce!!..dakujem...
účtovník 007
19.11.12,10:40
Aké je to zaťahovanie, ak bez urážok bývalého partnera im povieš, že nie je všetko v poriadku a sú problémy? Mám v okolí dosť príkladov, keď sa mamy takto správali a ex brojil celé roky, prišla puberta, prvé problémy a keďže deti boli zo strany mamy držané v nevedomosti, neskôr jej neverili, otočili sa proti nej, prijali štvavú politiku,odsťahovali sa k otcovi a mame ostali oči pre plač. Ja nehovorím, aby na exa kydala, hádala sa pred deťmi, vystrájala , hysterčila. Ale taktne deťom povedala, že problémy sú. Ale to je môj názor a každý nech si robí podľa seba.
Ja som sa s deťmi veľa rozprávala(mali vtedy 10,10,16) a dodnes neľutujem. Nikdy som pred nimi na exa nič zlého nepovedala, práve že som sa snažila im neustále pripomínať, že on je ich tatino, ale o problémoch a jeho správaní vedeli.
alaya1
19.11.12,10:43
Rozpravat sa s detmi ich veku primeranym sposobom, vysvetlit, preco sa ludia rozchadzaju, je v poriadku, ale v 1.prispevku to vyzelo inak.
alaya1
19.11.12,10:44
Bea- prosim ta, kto zalozit tuto tvoju temu?

http://www.porada.sk/t147388-majetkove-vyrovnanie.html#post1508440
9bea9
19.11.12,10:47
Suhlasím s vami a deti vedia, že su nejaké problémy, ale nezatahujem ich do toho. Nechcem, aby sa cítili ako medzi dvoma kamenmi.
taiko
19.11.12,10:47
Suhlas. Deti nemaju byt do sporov zatahovane. Ale nesmie ich do nicoho zatahovat ani jeden z rodicov.
alaya1
19.11.12,10:50
Suhlasím s vami a deti vedia, že su nejaké problémy, ale nezatahujem ich do toho. Nechcem, aby sa cítili ako medzi dvoma kamenmi.
Bea- prosim ta, kto zalozit tuto tvoju temu?

Majetkové vyrovnanie (http://www.porada.sk/t147388-majetkove-vyrovnanie.html#post1508440)
alaya1
19.11.12,10:56
neviem, preco mi pises SS, mohla si to napisat tu, citujem.

"Temu založil moj sučasný manžel pred 2 rokmi, ked sa rozchádzal s bývalou. Ale oni sa dohodli na majetku potom. Aj ked su aj s nou trochu problemy.".

Uz ani ja neverim, ze je to solidne pisanie, myslim si uz aj ja, ze nas tahas za nos........

Precitala som si vsetky tvoje temy,nikdy to nerobim, porovnala datumy.....no, nietori su skusenejsi, odhalili ta v inej teme, ovela skor.
9bea9
19.11.12,11:00
hej a podla čoho usudzuješ ?
9bea9
19.11.12,11:05
Učet založil moj manžel pred 2 rokmi, ked sa rozchádzal. A ked sme sa my dali dokopy a ja som mala problemy tak mi odporučil, že jemu ľudia pomohli. A tak som začala písať ja. Možno bola chyba, že som si nezaložila svoj účet. To je všetko.
alaya1
19.11.12,11:06
Hm...muz zalozi ucet BEA-)))je to jedno, rady si tu dostala, pre mna je tema vyriesena.

P.S. tvoj profil bol, zalozeny roku 2009!! nie pred 2 rokmi, ako uvadzas. Urob si poriadok v nickoch-)))
9bea9
19.11.12,11:09
Hej jeho dcerka je beatka.
9bea9
19.11.12,11:11
Pozri, mojou slabostou je, že stale všetko vysvetlujem. A to je možno moj najvacsí problém, že chcem všetko riešiť po dobrom. Dakujem za rady a za názor.
Darina1234
19.11.12,11:14
myslim si, ze tu boli napisane velmi uzitocne rady s cielom pomahat, temu je potrebne ponechat, jasne, ze sa nepozname, ale taketo veci su v zivote, a vedy je kazda rada dobra.
9bea9
19.11.12,11:17
dakujem
9bea9
19.11.12,11:18
predpokladám, že ty sa tiež nevoláš Alaya1 v normalnom živote..
9bea9
19.11.12,11:20
Ja som písala, kedy bola založená tema Majetkové vyrovnanie..Kedy bol založený učet neviem, nikdy som sa nepozerala ani nepýtala.

P.S. Akurat som včera alebo predvčerom doplnila do profilu, že som žena, kedže ho ja používam teraz.
lujza.j
19.11.12,11:28
Toto vsetko co tu pises je vyrok tvoj teda jednej strany nazor druhej strany nepozname....v skutocnosti nevieme ako sa veci maju preco a pre ono je to tak ako to je.....to viete iba vy dvaja.....mne to pridu ako schvalnosti a zabo-mysie vojny...
9bea9
19.11.12,11:31
Lujza.j možno máš pravdu, ale aj proti schválnostiam sa musí človek bránit, ked už presahujú medze.
Darina1234
19.11.12,11:32
ano, ale deju sa, takze preco temu uzavriet, je treba si poradit a pomoct.
stormcatcher
19.11.12,11:41
Toto vsetko co tu pises je vyrok tvoj teda jednej strany nazor druhej strany nepozname....v skutocnosti nevieme ako sa veci maju preco a pre ono je to tak ako to je.....to viete iba vy dvaja.....mne to pridu ako schvalnosti a zabo-mysie vojny...
..keď sa ti niečo nepozdáva načo tu píšeš už cez päť strán. Pokial som si všimol, Tvoj príspevok bol prvý.
lujza.j
19.11.12,12:32
..keď sa ti niečo nepozdáva načo tu píšeš už cez päť strán. Pokial som si všimol, Tvoj príspevok bol prvý.

A?
Evanka
19.11.12,16:04
9bea9, koľko ste rozvedení?
---Ak sa do troch rokov nerozdelí BSM, tak rozhodne súd. Načo však čakáš? .
Iba to trochu usmerním:
Ak do 3 rokov od rozvodu nedôjde k vysporiadaniu BSM, tak v tom prípade automaticky sa bezpodielové vlastníctvo mení na podielové. T.z., že obaja manželia sú vlastníkom 1/2 predmetného bytu, domu ..... A v tom prípade k predaju nemôže dôjsť bez súhlasu druhej strany.