1janka
19.11.12,08:15
Dobrý den poradáci, vie mi niekto poradiť s fakturáciou za služby do zahraničia na fyzickú osobu. Potrebovala by som vedieť:
1/ či je to zahraničná fa a či fakturujem s DPH?
2/ mám len meno a adresu fyzickej osoby, musí tam byť rodné číslo?
3/či mám podať súhrnný výkaz?
Velmi pekne dakujem za radu...
1janka
20.11.12,06:24
juj nikto mi nevie pomôcť?????????...
IvoM
20.11.12,07:03
Juj Janka, na základe týchto strohých info Ti veru nikto neporadí, ak pridáš doplňujúce informácia snáď sa bude dať. :-)

Takže aspoň o akú službu ide, prípadne kde bola služba poskytnutá, či je dodávateľ osobou registrovanou na DPH v SK, kde je to zahraničie /EÚ alebo tretie štáty/, či FO vykonáva nezávisle aj nejakú ekonomickú činnosť.
1janka
20.11.12,09:05
juj Ivko dík aj zato, že si sa vôbec ozval..ale ano máš pravdu doplním info...takže ide o europoslancov ktorí majú adresu v Bruseli a využili naše reštauračné služby na SK a ich asistent chce vystaviť faktúru na ich mená s adresami do Bruselu. Vopred dakujeeeem...za každú info...:-)
IvoM
20.11.12,12:34
Nebyť poslancov EÚ tak je to jasný §16.10 a teda s DPH bez ohľadu na to kto je odberateľ, ale v tomto prípade si treba pozrieť či to nespadá pod §43.6b zákona o DPH odvolávka na čl.343 konsolidovaného znenia Zmluvy o fungovaní EÚ (EU C83, 30.3.2010).
Prípadne im to vyfakturuj s DPH a oni sa už ozvú ak budú mať nárok na oslobodené dodanie. :-)
Stefan2005
20.11.12,12:43
j...takže ide o europoslancov ktorí majú adresu v Bruseli a využili naše reštauračné služby na SK a ich asistent chce vystaviť faktúru na ich mená s adresami do Bruselu....

... prečo to tak chcú ? aby mali lacnejšie reštauračné služby (t.j. bez DPH) ??? veď je kríza, šetriť treba. A štát tie chýbajúce dane vyberie od tých, ktorí sa napr. nemôžu stravovať napr. v Bruseli...
1janka
20.11.12,13:01
dakujeeem, ale mna zaujíma aj to či to mám brať ako zahraničnú faktúru?