pigsli
19.11.12,10:05
Ahojte,

mam otazku, som SZCO. pracujem len pre jednu firmu so sidlom v CZ. Pracujem na zmluvu o poskytovani sluzieb. Mam od nich auto, NB, CCS kartu a mobil mi preplacaju. vo fakture mam uvedene Provedené práce podle smlouvy za období xxx a sumu. je to raz za mesiac. Jedna sa o zavislu pracu podla noveho zakonnika prace ?

dakujem
bibuska86
20.11.12,06:27
Za závislú prácu, ktorá je vykonávaná vo vzťahu nadriadenosti zamestnávateľa a podriadenosti zamestnanca, sa považuje výlučne osobný výkon práce zamestnanca pre zamestnávateľa, podľa pokynov zamestnávateľa, v jeho mene, za mzdu alebo odmenu, v pracovnom čase, na náklady zamestnávateľa, jeho výrobnými prostriedkami a na zodpovednosť zamestnávateľa a ide o výkon práce, ktorá pozostáva prevažne z opakovania určených činností.
Erika-ežka
25.11.12,07:41
Od 1.1.2013 by malo byť len 6 atribútov závislej práce:

Ak ide o prácu vykonávanú:

- vo vzťahu nadriadenosti zamestnávateľa a podriadenosti zamestnanca,
- osobne zamestnancom pre zamestnávateľa,
- podľa pokynov zamestnávateľa,
- v mene zamestnávateľa,
- v pracovnom čase určenom zamestnávateľom,
- za mzdu alebo odmenu

Aby nešlo o závislú prácu, nesmie byť splnený aspoň jeden bod.
Gabi03
18.12.12,10:52
Erika, v ktorom § je to v ZP? Díky.
Tweety
18.12.12,10:55
§1 ZP.
KEJKA
18.12.12,11:02
z pohľadu českej legislatívy určite ide o závislú prácu a už to aj kontrolujú.
Ahojte,

mam otazku, som SZCO. pracujem len pre jednu firmu so sidlom v CZ. Pracujem na zmluvu o poskytovani sluzieb. Mam od nich auto, NB, CCS kartu a mobil mi preplacaju. vo fakture mam uvedene Provedené práce podle smlouvy za období xxx a sumu. je to raz za mesiac. Jedna sa o zavislu pracu podla noveho zakonnika prace ?

dakujem