balunka
19.11.12,10:36
musia dvaja živnostníci medzi sebou mať písomne uzavretú zmluvu o dielo.
prikazuje to nejaký zákon ,alebo je to len na ich vzájomnej dôvere ?
stačí ,keď sa dohodnú ústne?
balunka
19.11.12,11:22
nikto nevie ?
Tweety
19.11.12,11:24
nikto nevie ?
Myslíš na spoločné podnikanie? AK to, mali by mať združenie.
balunka
19.11.12,11:31
nie spoločné podnikanie.
Len jeden živnostník nestíha prácu,zavolá si druhého na pomoc,mali by mať medzi sebou zmluvu o dielo/písomnú/
Tweety
19.11.12,11:31
nie spoločné podnikanie.
Len jeden živnostník nestíha prácu,zavolá si druhého na pomoc,mali by mať medzi sebou zmluvu o dielo/písomnú/
Nemusia, ale prax je taká, že majú, alebo aspoň objednávku.
balunka
19.11.12,11:34
ja viem že majú medzi sebou zmluvu,len chcem vedieť,či je to niekde v zákone dané ,že musí byť.
Mám totiž kontrolu zo živnostenského úradu,a chcú faktúry,objednávky,zmluvy o dielo a ja neviem,či tie zmluvy musím mať aj písomne alebo stačí vystavená fa na práce+ doklad o zaplatení
Tweety
19.11.12,11:45
ja viem že majú medzi sebou zmluvu,len chcem vedieť,či je to niekde v zákone dané ,že musí byť.
Mám totiž kontrolu zo živnostenského úradu,a chcú faktúry,objednávky,zmluvy o dielo a ja neviem,či tie zmluvy musím mať aj písomne alebo stačí vystavená fa na práce+ doklad o zaplatení
Nikde nie je uvedené, že musí byť písomná zmluva.
balunka
19.11.12,11:48
ďakujem

mimo témy :
nemá niekto skúsenosť s kontrolou zo živostenského úradu ?
Replasťačka
19.11.12,12:30
Áno, boli dve. Jedna bola zameraná na živnostníka, jeho činnosť bola stavebné práce, vyžadovali všetko, čo uvádzaš. Mal objednávky na tuzemsko a zmluvu na stavebné práve, ktoré vykonával v zahraničí. Jedna faktúra znela:... vykonané stavebné práce na Slovensku. Nemohla som ho presvedčiť, že by mal uviesť v texte fa ( keď nemal súpis vykonaných prác ), miesto dodania a popis vykonaných prác, ale jednoducho povedal, že ostatní to tiež robia takto, tak čo ja od neho chcem. Dostal pokutu, jasnačka.
Druhá bola zameraná na kontrolu zodpovedného zástupcu v kaderníctve, je to však dávnejšie, ten musel byť v pracovnom pomere, nestačilo mať s ním uzatvorenú zmluvu. Riešili sme to PZ s kratším pracovným časom, aby odmena a odvody boli najnižšie, táto kontrola dopadla OK. Asi som Ťa nepotešila.