monikahmonika
19.11.12,11:04
Ahojte, musím urobiť dodatočné DP lebo jeden "známy" si ho zabudol podať, a prišla mu výzva z DÚ, takže keďže nemal v r. 2011 živnosť (odovzdal ju ešte v r.2010 a zároveň si novú živnosť urobil až v12/2011, ta k mu vyplním tlačivo "B" v oddiele VIII, podľa § 8 a vyplním tam tento jeho príjem za r.2011 (fakturoval druhej firme aj napriek tomu, že už živnosť nemal !!!) a do stĺpca výdavky môžem dať tých 25%, že??? ale mňa sa to teraz netýka, ak prišiel že mu mám urobiť, tak mu to aj vyplním. Len b y som bola rada keby mi to niekto odobril. Díky moc.
IvoM
19.11.12,12:32
Ak tie príjmy mal podľa §8.9 (príležitostná poľnohospodárska výroba, lesné a vodné hospodárstvo) tak áno.
monikahmonika
19.11.12,13:56
ďakujem za odpoveď
marjankaj
19.11.12,13:59
A koľko mal príjem za rok 2011?
Aljok
19.11.12,14:07
A prečo dodatočné, keď nepodal riadne?
Melnick
19.11.12,14:19
Ahojte, musím urobiť dodatočné DP lebo jeden "známy" si ho zabudol podať, a prišla mu výzva z DÚ, takže keďže nemal v r. 2011 živnosť (odovzdal ju ešte v r.2010 a zároveň si novú živnosť urobil až v12/2011, ta k mu vyplním tlačivo "B" v oddiele VIII, podľa § 8 a vyplním tam tento jeho príjem za r.2011 (fakturoval druhej firme aj napriek tomu, že už živnosť nemal !!!) a do stĺpca výdavky môžem dať tých 25%, že??? ale mňa sa to teraz netýka, ak prišiel že mu mám urobiť, tak mu to aj vyplním. Len b y som bola rada keby mi to niekto odobril. Díky moc.
Ale v prípade, že nepodal DP v riadnom termíne, potom nerobíš "dodatočné" DP, ale riadne DP a bude to aj s pokutou za nepodanie .
Melnick
19.11.12,14:21
Mala som rozpísaný príspevok a musela som odbehnúť, preto som nevidela, že Ty už si ho upozornila ,že DP nebude "dodatočné"
marjankaj
19.11.12,15:42
Ale v prípade, že nepodal DP v riadnom termíne, potom nerobíš "dodatočné" DP, ale riadne DP a bude to aj s pokutou za nepodanie .
Veď nevieme, či bol povinný podať daňové priznanie. Nemal živnosť, teda až v decembri a výšku príjmov tiež nepoznáme.:eek:
Ak mal príjmy do 1779,65 €, tak DP nemusel podávať.
Melnick
19.11.12,16:34
Veď nevieme, či bol povinný podať daňové priznanie. Nemal živnosť, teda až v decembri a výšku príjmov tiež nepoznáme.:eek:
Ak mal príjmy do 1779,65 €, tak DP nemusel podávať.

To máš pravdu Janko, je to možné, že bude musieť iba dokazovať, že nemal príjmy, ktoré by mu ukladali povinnosť podať DP.
Znova sa potvrdzuje môj názor: DP podávam aj keď som z podnikania nemala žiadne príjmy. Vyhnem sa tak zbytočným stresom pri preberaní "doporučeného pozdravu" z DÚ.
Zita5
19.11.12,17:18
I keď by nemal povinnosť podať DP , ale musí podať , ako ho k tomu daňový úrad vyzve . Čiže treba zistiť , či mal povinnosť podať daňové priznanie , alebo daňový úrad ho z pozície štátnej moci vyzval i napriek tomu, že daňovník túto povinnosť nemal.
Zita5
19.11.12,17:19
To máš pravdu Janko, je to možné, že bude musieť iba dokazovať, že nemal príjmy, ktoré by mu ukladali povinnosť podať DP.
Znova sa potvrdzuje môj názor: DP podávam aj keď som z podnikania nemala žiadne príjmy. Vyhnem sa tak zbytočným stresom pri preberaní "doporučeného pozdravu" z DÚ.

Presne tak Majka , súhlasím s Tebou .Ja tiež nevidím problém tam podať DP i keď povinnosť nie je , nech si ho archivujú .
marjankaj
19.11.12,18:10
To máš pravdu Janko, je to možné, že bude musieť iba dokazovať, že nemal príjmy, ktoré by mu ukladali povinnosť podať DP.
Znova sa potvrdzuje môj názor: DP podávam aj keď som z podnikania nemala žiadne príjmy. Vyhnem sa tak zbytočným stresom pri preberaní "doporučeného pozdravu" z DÚ.
No zrejmu nebude stačiť dokazovať príjem. Treba podať daňové priznanie na základe výzvy. Neviem aké stresy by som mal mať pri podaní daňového priznania na základe výzvy.:confused: Veď je to štandardný postup.
Ja som iba povedal, že tie sankcie za nepodanie DP nemusia byť.
Skôr by som videl problém v nedovolenom podnikaní, ak fakturoval pravidelne. To už je iná pálka.
marjankaj
19.11.12,19:14
Presne tak Majka , súhlasím s Tebou .Ja tiež nevidím problém tam podať DP i keď povinnosť nie je , nech si ho archivujú .

Zitka ako by si vyplnila daňové priznanie ak jediný príjem by bola výhra 1000 € podľa §8/1i?
Podľa §32/1 nemusíš podávať daňové priznanie a neplatíš žiadnu daň.
Ale ak podáš, tak do príjmov dáš 1000 € a z toho ti vyjde daň 190 €, lebo nemáš nárok na odpočítateľnú položku.
A ešte ti vyjde platiť do zdravotnej poisťovne 140 € podľa ročného zúčtovania:eek:

To je návod ako ešte viac ošklbať chudobu.:eek:
Katy a R
19.11.12,19:46
no ja len jeden prípad dám sem - pre ilustráciu.
DU udelil pokutu za neskoré podanie DP za rok 2006. DP bolo podané až na vyzvanie DU - v septembri 2007. samozrejme, príjem bol malý, ani zdaleka nedosahoval 50% NČZD. čučím ako puk:eek::eek::confused: a ešte tam napísali, že keďže podľa terajších predpisov je sankcia menšia, ako vtedy - tak že láskavo dajú tú menšiu pokutu .. !!! :mad::confused::confused:
Melnick
19.11.12,20:46
Riešime niečo, čo nevieme čo riešime. Takto nejako by to okomentoval aj náš pán p.......t. :)
Počkajme si, čo nám bližšie "dovysvetlí" monikahmonika.
marjankaj
19.11.12,20:59
no ja len jeden prípad dám sem - pre ilustráciu.
DU udelil pokutu za neskoré podanie DP za rok 2006. DP bolo podané až na vyzvanie DU - v septembri 2007. samozrejme, príjem bol malý, ani zdaleka nedosahoval 50% NČZD. čučím ako puk:eek::eek::confused: a ešte tam napísali, že keďže podľa terajších predpisov je sankcia menšia, ako vtedy - tak že láskavo dajú tú menšiu pokutu .. !!! :mad::confused::confused:

Tak to by som chcel vidieť ako to zdôvodnili, na základe akých paragrafov. Možno nestihol lehotu, ktorá bola uvedená v tej výzve(alebo nebola?)
Som zvedavý, ktorý paragraf bol porušený.
-Dana-
19.11.12,21:11
Zitka ako by si vyplnila daňové priznanie ak jediný príjem by bola výhra 1000 € podľa §8/1i?
Podľa §32/1 nemusíš podávať daňové priznanie a neplatíš žiadnu daň.
Ale ak podáš, tak do príjmov dáš 1000 € a z toho ti vyjde daň 190 €, lebo nemáš nárok na odpočítateľnú položku.
A ešte ti vyjde platiť do zdravotnej poisťovne 140 € podľa ročného zúčtovania:eek:

To je návod ako ešte viac ošklbať chudobu.:eek:


Je tu ešte § 46, ZD je sice 1000 €, ale daň bude 0, kedže tieto príjmy sú nižšie ako 50 % NČ. A osobne si myslím, že ak sa daň nemusí platiť, odvody nebude pýtať ani zdr. poisťovňa. V čase riadneho termínu podávania DP povinnosť podať DP nebola. Ale ako to bude vyzerať v praxi, ktovie.
marjankaj
19.11.12,21:14
A prečo dodatočné, keď nepodal riadne?

§32
(9) Ak podá daňové priznanie daňovník, ktorý nebol povinný podať daňové priznanie podľa odsekov 1 a 2, alebo mu nevznikla povinnosť podať daňové priznanie podľa odseku 3, a zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) mu vykonal ročné zúčtovanie podľa § 38, považuje sa toto daňové priznanie za opravné alebo dodatočné daňové priznanie podľa osobitného predpisu, 122a) pričom vykonané ročné zúčtovanie podľa § 38 sa v tomto prípade považuje za podané daňové priznanie.

Ale čo je toto nerozumiem:eek:
122a)Napríklad Viedenský dohovor o diplomatických stykoch (vyhláška ministra zahraničných vecí č. 157/1964 Zb.), Viedenský dohovor o konzulárnych stykoch (vyhláška ministra zahraničných vecí č. 32/1969 Zb.).
Mila123
19.11.12,21:20
marjankaj
19.11.12,21:46
Ja som to do konca nevyplňal. Prejaví sa to na riadku 99.
marjankaj
19.11.12,21:49
http://www.zakonypreludi.sk/zz/1964-157

http://www.zakonypreludi.sk/zz/1969-32

stačí preštudovať........:D
To bohovsky súvisí s uvedenou problematikou.:--- Skôr to bude preklep.

Skôr mi vysvetlite tie čiarky v §32 pred alebo a a. Takéto súvetie by zdravého človeka nenapadlo.:eek:
Kvaka
19.11.12,21:54
To bohovsky súvisí s uvedenou problematikou.:--- Skôr to bude preklep.To budú tie neustále zmeny v odkazoch na poznámky pod čiarou.
Kvaka
19.11.12,22:02
595/2003 v znení k 31.12.2005 mal k odkazu 122a) § 39 zákona Slovenskej národnej rady č. 511/1992 Zb.
srska
19.11.12,22:04
opravné alebo dodatočné dp alebo hlásenie
Aljok
20.11.12,07:17
Nikde v zadaní nevidím, že by bol zamestnaný...
Kvaka
20.11.12,09:20
veru tak
Katy a R
20.11.12,17:39
čakáme ...