PaveloSK
19.11.12,11:08
Dobrý deň,

firma SRO, neplatiteľ DPH poberal v období od novembra 2011 až po marec 2012 služby z EÚ. Jednalo sa o reklamu na Facebook-u, FB ma sídlo v Írsku. Celková suma za týchto pár mesiacov bola cca 250,-EUR.

Avšak nesplnila si povinnosť o samozdanení a účtovník nevedel presne poradiť, či to ísť dodatočne samozdaniť a priznať sa alebo "počkať", či prídu na to oni.

Prípadná pokuta sa odvíja len od veľkosti nezdanenej sumy alebo aj prípadný samotný čas, kým sa na to dôjde zohráva nejakú úlohu?

Ďakujem
IvoM
19.11.12,12:25
Áno aj čas je dôležitý od neho sa totiž odvíja výška sankčného úroku.
Pripájam kalkulačku na výpočet sankčného úroku, pri tej sume a čase ale čo uvádzaš tak je dosť možné že to bude pod 16,59 EUR a v tom prípade sa tento urok nevyrubuje.

http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4g3CgwxCwVJgjiO-pEYYiBOMLK4r0d-bqp-kL63foB-QW5oRLmjoyIAXNe_KQ!!/delta/base64xml/L3dJdyEvd0ZNQUFzQUMvNElVRS82XzBfMlFUNlQ!
PaveloSK
19.11.12,13:10
Ďakujem Ti pekne, podla kalkulačky vychádza na cca 30EUR.

Čize bude sa platit sankčný poplatok + samotná daň alebo ešte aj nejaká pokuta?

Aký je teraz postup, čo by mal konateľ spraviť?
IvoM
20.11.12,06:37
Treba podať jednotlivé priznania DPH, zaplatiť DPH a o ostatné sa už postará DÚ. :-)
Teda na 99,99% príde pokuta za nepodanie DPH plus sankčný úrok.
PaveloSK
21.11.12,10:20
Teda aby som si to preniesol na svoju situáciu - najprv sa treba registrovať na DÚ ako samoplatca a potom tipujem, že robiť tie priznania. Budem si to teoreticky vedieť aj spraviť sám alebo treba mi, aby som kontaktoval účtovníka? Koľko je cca pokuta za to nepodanie?