silvia.vav
19.11.12,12:21
Dobrý deň,

prosím o radu ako postupovať pri nedodaní tovaru za ktorý som, bohožial, zaplatila.

M8m faktúru a k tomu doklad o zaplatení. Jedná sa o sumu 5 000 EUR. Mám ísť na políciu alebo napísať výzvu? Na faktúre je napísané, že rozpis materiliálu je v prílohe a nie je tam termín dodania.

Ďakujem všetkým za odpoveď.
arizona
19.11.12,11:44
napis komkretnejsie, kto ti tovar nedodal,kde si objednavala,atd.
Na tvoju otazku je inek tazko presnejsie odpovedat...
silvia.vav
19.11.12,13:58
jedná sa o s.r.o. objednala som stavebný tovar (nechcem konkretne aby si to neprečital aj on - firma). Objednávka a peniaze boli odovzdané osobne.
arizona
19.11.12,14:22
samozrejme, ze od teba nik neziadal presny nazov firmy,ale o blizsie opisanie problemu.

Objednavala si ako sukromna osoba,alebo ako firma? Mas nejaky doklad , ze si peniaze odovzdala? Mas v objednavke napisane a potvrdene,kedy bude tovar dodany?
a pod.
silvia.vav
20.11.12,05:26
objednala som si ako súkromná osoba mám faktúru a doklad o zaplatení. Na Fa je napísané, že tovar je objednaný podľa prílohy. Bohužial nie je tam termín dodania - ten sme si stanovili ústne.
bibuska86
20.11.12,06:23
V prípade, že termín plnenia nie je dohodnutý v zmluve, je predávajúci plniť bez zbytočného odkladu po tom, ako došlo k plneniu zo strany kupujúceho, teda k zaplateniu kúpnej ceny. Postupovala by som tak, že najprv by som vyzvala predávajúceho k plneniu, stanovila mu lehotu na plnenie a pokiaľ nedodá tovar požadovala by som vydanie bezdôvodného obohatenia.