klacmanova1
19.11.12,14:21
Prebrala som účtovníctvo po bývalej kolegyni. V pohľadávkach evidujeme faktúru z r. 2003, bola postupne uhrádzaná, až nakoniec je na nej preplatok 1 169,86 EUR. Ťažko sa teraz dopátram, či to bolo účtované správne/možno v archíve?/. Každopádne by som potrebovala vedieť, ako to dostať z pohľadávok. Ako by som to mala účtovať?

Ďalšia fa je z r. 2009 a tam je preplatok 10,- EUR. Ako to mám naúčtovať?

Ď.
Tweety
19.11.12,14:23
Prebrala som účtovníctvo po bývalej kolegyni. V pohľadávkach evidujeme faktúru z r. 2003, bola postupne uhrádzaná, až nakoniec je na nej preplatok 1 169,86 EUR. Ťažko sa teraz dopátram, či to bolo účtované správne/možno v archíve?/. Každopádne by som potrebovala vedieť, ako to dostať z pohľadávok. Ako by som to mala účtovať?

Ďalšia fa je z r. 2009 a tam je preplatok 10,- EUR. Ako to mám naúčtovať?

Ď.
Zaúčtovať do výnosov a zdaniť.
fortunka
19.11.12,14:27
Ak mozem skocit do temy: Potrebujem si overit toto: vystavili sme xxx-faktur, ktore neboli uhradene, alebo celkovo uhradene... rozhodli sme sa, ze vymahat to nebudeme, z viacerych dovodov by to bolo nerealne a drahe... a normalne to uhradime a zdanime (viem, dobry dodavatelia sme :P ). Vedieme JU, platca DPH sme... DPH sa normalne odviedla. Dan z prijmov: uhradila som to do penazneho dennika ako predaj tovaru, s tym ze pohyby som nedala ani do pokladne nai do uctu, ale na moznost Nepen - nepenazne operacie, kde normalne riesim aj zapocty a podobne veci. Bude to spravne? V podstate som nikoho na daniach neukratila.... mama (uctovnicka) ma strasila, ze to nie je dobre, ze to musim evidovat x rokov... a bude z toho zle.
Paula
19.11.12,14:37
Čo znamená "normálne to uhradíme " ?
klacmanova1
20.11.12,11:26
o.k. do výnosov a na aký účet? Na účet 648?
fortunka
20.11.12,13:17
Normálne ako ked dostaneme uhradu, teda dam si UHRADIT a do penazneho na predaj tovaru...
KEJKA
20.11.12,18:21
môžeš na 648, možno mali splátkový kalendár a v rámci toho dohodnuté úroky. K tomu sa asi nedostaneš, že?
Samozrejme sa mali dodaniť v roku, ktorého sa týkali, ale ked to teraz zúčtuješ ako odpis záväzku, tak to hádam aj obhájiš pri kontrole.