minusa00
19.11.12,16:33
Dobrý deň,dostala som ponuku robiť na živnosť v jednej firme.Ponuka mi 700eur.Prosím vás koľko mi asi ostane v čistom po odrátaní všetkých odvodov? A keď si založím teraz nato živnosť budem platiť všetky odvody alebo od niektorých budem oslobodená?Musím podotknúť že už som jednu živnosť mala otvorenú a pred pol rokom som ju ukončila.
mondes
19.11.12,17:22
Dobrý deň,dostala som ponuku robiť na živnosť v jednej firme.Ponuka mi 700eur.Prosím vás koľko mi asi ostane v čistom po odrátaní všetkých odvodov? A keď si založím teraz nato živnosť budem platiť všetky odvody alebo od niektorých budem oslobodená?Musím podotknúť že už som jednu živnosť mala otvorenú a pred pol rokom som ju ukončila.

Keď si teraz otvoríš živnosť, tak do 31.3.2012 budeš podávať DP za rok 2012 za celý rok,t.j. aj z tej predchádzajúcej živnosti. Ak si počas pôvodnej živnosti platila odvody do SP, tak pri otvorení živnosti budeš naďalej platiť odvody do SP aj ZP v takej výške, ako si platila predtým. Ak si predtým nemala povinnosť platiť odvody do SP, tak nebudeš platiť ani teraz, ale povinnosť ti vznikne až od 1.7.2013, na základe podaného DP. A koľko ti ostane mesačne čistého? Predpokladajme, že si v pôvodnej živnosti platila odvody aj do SP aj ZP v minimálnej výške. Takže: 700-112,66-47,58 = 539,76 Eur. Toľko by si mala v čistom, avšak neviem, aké si mala príjmy z pôvodnej živnosti, resp. doteraz, či ti nevyjde aj daň, ale tá sa vypočíta na základe podaného DP do 31.3.2013.
minusa00
19.11.12,17:54
dakujem za pomoc