ricco24
19.11.12,18:11
Ahojte,
aktuálne mám možnosť začať podnikať no ako spoločník by som prišiel do už existujúcej firmy. Preto sa chcem opýtať skúsenejších čo všetko a hľavne akým spôsobom by som si o firme mal zistiť.

Ide mi hľavne o to či sa dá zistiť ich aktuálny stav - či niesu na firme nejaké dlžoby alebo niečo podobné.

Vopred vďaka za odpovede.
blavaciko
19.11.12,19:50
najidealnejsie pre teba je overit spolocnost vo vsetkych verejnych registroch, podla stavu uctovnictva za posledne roky a pripadne pytat referencie u obchodnych partnerov
tictac7
19.11.12,20:15
....máš účtovníka....pred časom si sa ponúkal aj našej poraďáčke na spoluprácu - tak, prečo to neriešiš s nimi? Už s nimi nespolupracuješ? Minimálne s poraďáčkou...., veľmi pochybujem, že by Ťa len tak "opustila".... To nie je len tak - vypýtaj si DP minimálne za 3 roky+kompletné výkazy a ešte aj aktuálny stav - napr. k 30.9.12 + rozbor pohľadávok a záväzkov....
JUDr. Pavol Kollár
21.11.12,17:44
Po preverení si aktuálneho oficiálneho stavu firmy je vhodné mať dobre vypracovanú spoločenskú zmluvu, ktorá Vás ako nového spoločníka ochráni v prípade vzniku možných problémov, ktoré vznikli v spoločnosti pred vašim vstupom a neboli zachytené v oficiálnej evidencii spoločnosti.