Hofacker
19.11.12,21:32
Ahoj!

Máte niekto skúsenosti s reklamou v rádiu? Aké rádio ste použili a aký druh kampane, sponzoring, čítanú reklamu či normálny reklamný spot?
O koľko percent sa vám zvýšili obraty?
Dantess
20.11.12,11:43
Ak na to nemáš vyčlenený poriadny balík, tak neodporúčam... Denne by mali hrať tvoj spot aspoň 5-6x po dobu 2 týždňov, aby sa niekto chytil. A stojí to toľko, že radšej investuj do adwordsu...
Hofacker
20.11.12,13:02
OK, ale máš s tým skúsenosti? Nie je to až tak veľa. Taká ľahká 10 dňová kampaň by ma vyšla okolo 3500 EUR... Ak by mi to prinieslo 500 nových objednávok bol by som spokojný + ak sa už prezentuješ v rádiu, tak na teba ľudia zabúdajú pomalšie a lepšie reagujú napríklad aj na PPC rklamu podľa mňa.

Adwords je pekná vec ale ja by som chcel vyliezť z toho virtuálneho sveta, lebo chcem aby sa moje produkty predávali najmä v kamenných predajniach...
Dantess
20.11.12,14:36
Poviem to čo hovorím každému. Skús a uvidíš. Nedá sa povedať dopredu čo a ako pôjde. Za rovnaký rozpočet sa bude možno lepšie predávať káva ako čaj, alebo knihy viac ako topánky. Preto sa nedá konkrétne poradiť. Ja som mal reklamu v rádiu, síce len malom, ale 2 týždne denne 5 spotov a nič z toho. Ale ako píšem vyššie možno to tebe prinesie množstvo nových zákazníkov.
Hofacker
20.11.12,19:59
No tak to je zlá skúsenosť... A to vážne ani ťuk, ani najmenšie zlepšenie si nezaznamenal?
Dantess
21.11.12,06:52
Nie. Ďalšia vec ale je že mi eshop nefungoval dokonalo a bol pomalý. Takže ak sa aj rozhodneš spraviť reklamu za toľko eur, tak si sprav uživateľské testovanie eshopu. Aby si zistil kde môžu byť možné problémy.