jankasalyova
20.11.12,09:26
sú nejaké obmedzenia práce na dohodu počas materskej dovolenky, ako je to s platením odvodov...? nájdem niekde podrobne rozpracovanú túto tému ?
a_je_to
08.12.12,21:55
Skús kliknúť na tento link - túto tému, príspevok č. 190 :
http://www.porada.sk/t204951-p20-dohody-mimo-pracovneho-pomeru-od-1-1-2013-a.html#post2198799

ale asi Ťa nepoteší. Lebo ak budeš od nového roku robiť na dohodu, prídeš o materskú, bohužiaľ ....
ewita888
08.12.12,22:23
Skús kliknúť na tento link - túto tému, príspevok č. 190 :
http://www.porada.sk/t204951-p20-dohody-mimo-pracovneho-pomeru-od-1-1-2013-a.html#post2198799

ale asi Ťa nepoteší. Lebo ak budeš od nového roku robiť na dohodu, prídeš o materskú, bohužiaľ ....
Prečo by mala prísť o materskú?
a_je_to
09.12.12,09:20
Prečo by mala prísť o materskú?

... lebo pri čítaní témy pod linkom sa mi to tak zdalo. Že ak niekto má príjem, ktorý je vľaka novej legislatíve rovnocenný tomu z pracovného pomeru, tak prichádza aj o niektoré nároky zo sociálneho poistenia. Nie som odborník na túto problematiku. Ale tejto dievke dlho nikto z tunajších odborníkov neodpovedal. Tak som jej dal aspoň link, kde o tom niečo nájde a pridal som svoj názor. Ak sa vyznáš lepšie, mohla si pripojiť, ako to naozaj je. Veď Porada je o tom ... alebo nie ?
Dáša_
09.12.12,09:29
O materskú nepríde, ale môže nastať situácia, že už nebude za ňu štát odvádzať zdravotné poistenie a toto bude musieť odvádzať sama.
magdalena ceskova
11.12.12,21:08
dobry den, mam otazku k danej teme. som na rodicovskej dovolenke /na matersku som nastupila ako nezamestnana/. po novom roku by som chcela pracovat na dohodu o pracovnej cinnosti alebo o vykonani prace. o rodicovsku nepridem, ale ako uvadzate, moze za mna stat prestat odvadzat poistenie. O ktore poistenia presne ide a za akych podmienok k tomu moze dojst? ako to po tejto stranke teda vlastne ma po novom roku fungovat? dakujem
Mila123
11.12.12,21:16
dobry den, mam otazku k danej teme. som na rodicovskej dovolenke /na matersku som nastupila ako nezamestnana/. po novom roku by som chcela pracovat na dohodu o pracovnej cinnosti alebo o vykonani prace. o rodicovsku nepridem, ale ako uvadzate, moze za mna stat prestat odvadzat poistenie. O ktore poistenia presne ide a za akych podmienok k tomu moze dojst? ako to po tejto stranke teda vlastne ma po novom roku fungovat? dakujem
po prihlásení zamestnanca (dohodára) do systému SP automaticky ti štát prestáva platiť starobné poistenie, kt. v Tvojom prípade je 60% z priemerného platu v NH......v sume 471.60€.....
a ak by si mala ročný príjem vyšší ako 2918,70 € budeš si za rok 2013 doplácať i ZP......
magdalena ceskova
11.12.12,21:27
a ak by som mala dohodu o vykonani prace napr. len v januari a potom dalsia praca by bola az v aprili. Kto ma odhlasi v SP? bude starobne poistenie za mna platene opatovne statom v mesiacoch bez platnej dohody?
Mila123
11.12.12,21:30
a ak by som mala dohodu o vykonani prace napr. len v januari a potom dalsia praca by bola az v aprili. Kto ma odhlasi v SP? bude starobne poistenie za mna platene opatovne statom v mesiacoch bez platnej dohody?
odhlasuje ťa zamestnávateľ ale ty ako poberateľka RP ak chceš mať platené štátom dôchodkové poistenie musíš sa prihlásiť osobne na pobočke SP (spätne to nie je možné)
magdalena ceskova
11.12.12,21:37
cize v praxi:
mam dohodu o vykonani prace napr. od 12.1 do 18.1. Zamestnavatel ma 19.1 odhlasi a ja sa v ten den idem prihlasit do SP. a po uzavreti dalsej dohody napr. 15.3. ma zamestnavatel opat prihlasi do ukoncenia platnosti novej dohody?
magdalena ceskova
11.12.12,21:41
este otazocka. v akej vyske mi bude stat platit dochodkove po 19.1, ked budem mat akoze 19.1. ukoncenu zmluvu, vo vyske tak ako doteraz alebo sa mi to bude pocitat z nejakeho ineho zakladu?
Mila123
11.12.12,21:44
áno......ale ak budeš mať dohodu na celý rok, tak budeš v SP prihlásená celý rok.....