dvolna
20.11.12,10:43
Mam Lg47 3d lw 5500.cez kablovku si.chcem naladit digitalne.stanice ale nejako mi naladi len analogove.poprosim o radu.v kablovke mi dali navod ale nefunguje a vraj to nie je ich problem.
scorp
20.11.12,10:56
Kablovka s tym nic nema. Pri ladeni treba zadat, aby vyhladaval vsetko, nie predvolene. Inak uz len, zahlbit sa do citania manualu k telke.
viktorviktor
20.11.12,11:21
vyhľadaj tlačítko (na ovladači čo máš k televízoru, nie ku kastlíku od providera) ktoré ti zobrazí tabuľku s ponukami medzi iným aj teresteriál (je trošilinku zrnitý oproti káblu) alebo káblový - tam je digitálne vysielanie, prepínaj medzi nimi, na digitálnom kanáli je viac staníc , nazabudni potvrdiť zmenu OK
dvolna
20.11.12,15:23
Vsetko som robil.najde iba analog. kablovky mi povedali ze ked to naladim mam dat digitalnu markizu a vsunut kartu do tv.ta mi odblokuje zakdovane programy.a nic.iba napise ze modul bol vsunuty.
Fero11
20.11.12,18:39
Len teroreticky (realne som sa s kablovkou nestretol)

Predpokladam, ze kablovka je digitalna :)

Ked davas ladit, tak by si mal mat na vyber DVB-T, alebo DVB-C, musis ladit v pasme DVB-C (prip. tam moze byt nejaky autoscan (for dummies)).
Neviem na akych frekvenciach sa vysiela v kably, ale to ti asi kablovy operator poskytol.

Ak to nie je tajomstvo, tak napis sem ten navod co ti dal operator
viktorviktor
20.11.12,19:32
dobre ti povedali, zapni tv, programy sú rozhádzané, začni od tlačidla 1, postupne až do konca , cez nulu znovu k jednotke, nájdeš markízu HD, dáš kartu do tv, čakáš a postupuješ podľa požiadaviek, keď je viac možností a nevyjde tak sa vráť daj inú. len trpezlivosť, moc si to už nepamätám za 5€ to urobil technik od nich, ale aj tak keď ti odblokuje kanály musíš prejsť z teresteriálu na kábel.
knoflikar
20.11.12,21:23
Kedze nepisete o aku kablovku sa jedna, mozme len predpokladat... Predpokladajme teda ze sa jedna o kablovku, ktora siri signal systemom DVB-C a predpokladajme ze CA modul ktory spominate mate priamo od operatora (nie z obchodu), ktory vam predpokladajme poskytol aj dekodovaciu kartu. Najprv sa presvedcte ze mate koax. kabel spravne zapojeny, tzn. jeden koniec v tv zasuvke operatora a druhy koniec v antennom vstupe televizora. Druhy krok je naladit televizor - tak ako spominal predrecnik, treba v menu ladenia zvolit kabel (nie terestrial), ak taku moznost nemate, je nutne predtym zvolit krajnu namiesto Slovenska napr. Finsko. Potom bude v menu ladenia spristupnena aj moznost "kabel" (v pripade vacsiny modelov LG je to naozaj nutne). Dalej spustite ladenie v mode "uplne" alebo "automaticke", ak nic nenajde mozte skusit manualne zadat parametre ktore vam poskytol operator (frekvencia, modulacia, s. rychlost a ID siete). Ak ani tak nic nenajde budete musiet poziadat o pomoc technika od operatora. Ak vam naladi vsetky programy, staci uz len vlozit CA modul s dekodovacou kartou a po chvili by to malo ficat. Tu treba dat pozor uz len na to aby nebola karta v module vlozena opacne - ked sa cez neho pozriete oproti svetlu, tak cez strbinu videte kde je snimac a podla toho vlozite kartu aby jej cip bol na strane kontaktov snimaca v CA module. Potom este zastrcit CA modul s kartou do televizora, tam by problem byt nemal, kedze modul ma na konci vystupok ktory brani zasunutiu opacne a teda citite ze modul "zaskocil" spravne.
scorp
21.11.12,05:56
To: knoflikar
Overene praxou cca 3 tyzdne dozadu. Naozaj to funguje.
Ak to nejde, potom je chyba kdesi ... inde
Fero11
21.11.12,07:17
To: knoflikar
Overene praxou cca 3 tyzdne dozadu. Naozaj to funguje.
Ak to nejde, potom je chyba kdesi ... inde
Najcastejsie medzi gaucom a dialkovym ovladanim :D