AndreaLop
20.11.12,15:49
V pripade zvysovania platu - je potrebne vystavit dodatok k prac.zmluve?
Je dajaka organizacia ktora moze skontrolovat a pokutovat tento deficit?
Je mi jasne ze zmeny prac.zmluvy musia byt evidovane, ale ak sa jedna o zvysenie platu - nema sa v podstate kto stazovat ze v zlozke tento dokument chyba, ak mzdova uctaren posiela zamestnancovi vzajomne dohodnutu a osuhlasenu mzdu za odpracovany kalendarny mesiac.
Tweety
21.11.12,06:09
V pripade zvysovania platu - je potrebne vystavit dodatok k prac.zmluve?
Je dajaka organizacia ktora moze skontrolovat a pokutovat tento deficit?
Je mi jasne ze zmeny prac.zmluvy musia byt evidovane, ale ak sa jedna o zvysenie platu - nema sa v podstate kto stazovat ze v zlozke tento dokument chyba, ak mzdova uctaren posiela zamestnancovi vzajomne dohodnutu a osuhlasenu mzdu za odpracovany kalendarny mesiac.
Bez debaty je potrebný dodatok k PZ. Ukladá to ZP.
dara
21.11.12,06:19
Je nutné vystaviť dodatok k PZ s uvedením dátumu účtinnosti
Paula
21.11.12,07:04
Poznám také dva prípady, kedy teta sociálka (vďaka nezodpovednému prístupu zamestnávateľa) nemala inú možnosť a pre konkrétny výpočet si vyžiadala od človeka prac. zmluvu. Ak by neboli predložené aj dodatky o zvýšení mzdy, vychádzala by z nižšej čiatky. Takže, čo nieje na papieri a doma "skladované", môže sa vypomstiť.
terezamaria
21.11.12,08:01
Predsa každý zamestnanec pri zvýšení platu dostáva platový dekrét. Takže dodatok k PZ bude buď s konkrétnymi číslami alebo tam bude napísané - zvýšenie platu podľa platového dekrétu zo dňa.......Je to každopádne potrebné, treba to spraviť so spiatočnou platnosťou a termínom začiatku zvýšenia.
AndreaLop
21.11.12,09:36
Dakujem za odpovede :)
Posledna otazka k teme: je na Slovensku konkretna kompetentna organizacia ktora by mohla tento nedostatok pokutovat?
Tweety
21.11.12,09:50
Dakujem za odpovede :)
Posledna otazka k teme: je na Slovensku konkretna kompetentna organizacia ktora by mohla tento nedostatok pokutovat?
Pokutovať asi nie, ale žiadať o nápravu môže IP.
Paula
21.11.12,13:14
A tiež teta sociálka pri kontrole odvodov si vyžiada všetko, čo sa týka miezd, vrátane zmlúv a ich dodatkov. Aspoň ja mám túto skúsenosť.
Tweety
21.11.12,13:15
Ale môže to byť aj ujo nie len teta sociálka
Paula
21.11.12,13:17
Môže veru, zatiaľ nepoznám :)