Caseey
20.11.12,16:22
Strašne mi píli uši jedna otázka. Je to čisto teoretické a samozrejme vymyslené:
Príklad:
Som otec syna, ktorého som odhlásil z bytu (vyhodil ho a zrušil mu tam trvalú adresu). Syn má platiť na svojho syna alimenty a má dlhy. Matka syna ( môjho syna družka ) a ďalší človek ( u ktorého sa syn zadĺžil ) podali trestné oznámenie, že neplatí. Posledná adresa, kde sa môj syn zdržiaval bola moja kto to bude musieť platiť tieto finančné veci? Ak môj "syn" je momentálne nezvestný a sám neviem kde je. Kto to bude musieť zaplatiť ? A prečo je to tak ? ....
Poznámka: Ja som ho vyhodil, čiže sa o neho nestarám. Syn je plnoletý má dajme tomu 29 rokov.
MarcoM
20.11.12,15:37
Vy neplatíte nič. Všetko musí syn zaplatiť sám.
Caseey
20.11.12,15:41
A keby ho našli mŕtveho ? Tak to zaplatí kto...
Caseey
20.11.12,15:46
Ale keď daný nemá ručiteľa? myslím, za alimenty z nešťastného manželstva "neručí" nik alebo ?
Petra Nová
20.11.12,15:51
Ale keď daný nemá ručiteľa? myslím, za alimenty z nešťastného manželstva "neručí" nik alebo ?
Aké manželstvo? Píšeš o družke.:confused: To je zlé, že nemá ručiteľa? Ja si myslím, že naopak dobré, lebo nebude ďalší nešťastný človek, čo by musel platiť za hriechy iného.
Už si syna aj pochoval, keď sa pýtaš na to čo by bolo ...?
MarcoM
20.11.12,15:58
Ak daná osoba zomrie a ostal po poručiteľovi nejaký majetok ten, kto zdedí jeho majetok zdedí aj dlhy, samozrejme len do výšky dedičstva. Taktiež je možné aj zrieknuť sa dedičstva.
Dáša_
20.11.12,16:17
Ak daná osoba zomrie a ostal po poručiteľovi nejaký majetok ten, kto zdedí jeho majetok zdedí aj dlhy, samozrejme len do výšky dedičstva. Taktiež je možné aj zrieknuť sa dedičstva.

a nastane zamotaná situácia, keď tatko dlžil výživné na svojho povedzme maloletého syna. A ten v rámci dedičského konania po svojom nezodpovednom otcovi zdedí dlh - svoje vlastné alimenty....
Caseey
20.11.12,16:28
Ďakujem za info. A inač Petra Nová.Minule sme sa len tak rozprávali s kamarátmi a došli sme až ku tomuto a nevedel som si dať rady :-). Bolo to vymyslené a nie pravdivé :-P.
Dáša_
20.11.12,16:28
najhoršie, ak ich už exekučne vymáha, potom zaplatí exekútorovi bez toho, aby niečo z toho mal....