wolfar
20.11.12,16:51
Zdravim, prosim vas o radu. Slovinska splocnost mi za svoje sluzby ma poslat faktúru, vopred ziadali VAT/DIC, s tym ze potom faktúru vystavia. VAT/DIC som poslal, prisla mi ale odpoved ze im ho v ich systéme vyhodilo ako nespravne/incorrect. Cislo som opisal spravne, kde moze byt problem? Nie som platcom DPH.
wolfar
21.11.12,15:24
Ak by to niekoho zaujimalo, bolo to tym ze niesom platca DPH, takze cislo uvadzat nemusim.
Aljok
21.11.12,15:30
No ja by som skôr dedukovala, keďže neuvádzaš o akú službu sa jedná, že zrejme miestom dodania bude SK, keďže dodávateľ služby od teba pýta identifikačné číslo pre DPH. Ak je to tak, tak si sa mal pred prijatím služby registrovať podľa § 7a a potom by ťa v systéme našli...
Ale toto len dedukujem, pozri si ZDPH :
http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-10-2012-a.html#7
wolfar
21.11.12,16:24
No sluzby, faktúra je od lodnej spolocnosti za prístavne a manipulacne poplatky, ked som tam volal a povedal ze niesom platcom DPH, bez problemov vystavili faktúru.
Janiela
21.11.12,16:35
Zahraničný odberateľ si niekedy nevie správne vybrať, treba ho upozorniť, že ide o registráciu podľa 7a a nie podľa 4 zákona o DPH. Možno preto mu systém vyhodil info o nesprávnom čísle. Mala som ten istý problém v ČR, ak som im to vysvetlila ako to tu máme, tak potom bolo všetko v poriadku.
stoporko
02.01.13,12:11
Zdravím, poraďáci! Som FO, neplatca DPH. Objednávam niečo vrámci EU. Dodávateľ mi napísal, že ak som EU VAT registrovaný, tak mi zásielku pošle bez VAT. Z toho čo som doteraz prečítal v zákonoch, mi vyplýva nasledovné: nie som registrovaný VAT, teda on mi zásielku pošle S VAT. Ja už tovar v SR zdaňovať nemusím, pokiaľ celková suma tovaru za rok neprekročí cca 13 000Eur. Teda dodávateľom mne fakturovaná cena bude už vrátane DPH, rozumiem tomu správne? Zatiaľ si vediem účtovníctvo (JÚ) sám - takže v Pohode už dám cenu tovaru čo mi pošle dodávateľ ako už so zarátanou našou DPH? Ospravedlňujem sa, ak je môj dotaz príliš triviálny :)
freddy87
02.01.13,13:22
rozmýšľaš správne :)
Braňo
02.01.13,13:34
DIČ nie je IČ DPH (VAT), čiže neviem, čo si im uviedol