fit
20.11.12,19:17
Prosím o radu ako postupovať ďalej. Keď som dva krát odmietla zamestnávateľovi podpísať dohodu o výpovedi samozrejme bez nároku na odstupné, /nemala som žiadne písomné pokarhanie ani porušenie prac. disciplíny/, záhadne prišla na centrálu našej firmy anonymná sťažnosť na moju osobu a hneď na druhý deň som na základe nej dostala okamžité zrušenie pracovného pomeru. Každému je dúfam jasné kto ten anonym poslal. Uvedený doklad som nepodpísala / v podstate ani keby som chcela tak nemôžem, v riadku prevzala bolo iné rodné meno ako je moje:)/. Následne som poslala doporučene písomnú odpoveď v ktorej nesúhlasím so zrušením pracovného pomeru a trvám na svojom zamestnaní . A teraz čakám .... a vlastne neviem ako ďalej . Ako sa brániť krivým obvineniam a nezákonným postupom zamestnávateľa?
fit
20.11.12,20:01
čo znamená naťahovať??
terezamaria
20.11.12,20:21
Prosím o radu ako postupovať ďalej. Keď som dva krát odmietla zamestnávateľovi podpísať dohodu o výpovedi samozrejme bez nároku na odstupné, /nemala som žiadne písomné pokarhanie ani porušenie prac. disciplíny/, záhadne prišla na centrálu našej firmy anonymná sťažnosť na moju osobu a hneď na druhý deň som na základe nej dostala okamžité zrušenie pracovného pomeru. Každému je dúfam jasné kto ten anonym poslal. Uvedený doklad som nepodpísala / v podstate ani keby som chcela tak nemôžem, v riadku prevzala bolo iné rodné meno ako je moje:)/. Následne som poslala doporučene písomnú odpoveď v ktorej nesúhlasím so zrušením pracovného pomeru a trvám na svojom zamestnaní . A teraz čakám .... a vlastne neviem ako ďalej . Ako sa brániť krivým obvineniam a nezákonným postupom zamestnávateľa?
Napíšeš zamestnávateľovi, že pokladáš okamžité skončenie pracovného pomeru za neplatné a riadne budeš nastupovať do práce. Pokiaľ Ti nedá robotu, budeš sedieť a čakať, že Ti ju dá.

Taktiež podáš na súd podanie o prešetrení a uznaní neplatnosti okamžitého skončenia pracovného pomeru a tento list dáš na vedomie zamestnávateľovi do vlastných rúk.


Pokiaľ Ti zamestnávateľ napíše, že si nepraje, aby si chodila do práce a čakala na verdikt súdu doma, tak tak urobíš, ale dovtedy budeš riadne, načas chodiť do práce.
terezamaria
21.11.12,09:47
Nepleť jej všetko naraz.
Ak bude fungovať 1, NETREBA 2, .
Ak jej na 1, odpovie 3, - - musí sa pokúsiť nenásilne dostať na pracovisko.
Ak neuspeje urobí 2, a bude postupovať podľa 4,

A pomedzi to ešte môže byť to "naťahovanie" :D = nevyzerá to na nudu !

Čím skôr to spraví a hlavne bude chodiť do práce, aby nemali možnosť jej dať absenciu, tým lepšie.
A veru Milanko na nudu to nevyzerá, takéto veci ani nudou nie sú. No pri dodržaní všetkých zásad zo strany zamestnanca, súd rozhodne v prospech zamestnanca / hlavne chýbajú zápisnice o porušení pracovnej disciplíny /. Len na to treba, aby zamestnanec nespravil žiadny prešlap a chodil riadne do práce ďalej.
alaya1
21.11.12,09:49
moze chodit, ak ho tam zamestnavatel pusti......ak nie, je nahraty.
terezamaria
21.11.12,13:32
Alenka keď ho nepustí, bude sedieť na vrátnici a odtiaľ oznámi Inšpektorátu práce, že nebol pustený na pracovisko a sedí na vrátnici /recepcii a pod./ Oni mu zároveň povedia, čo má robiť ďalej, pri lepšej konštelácii hviezd vyštartujú, prídu osobne a hneď
alaya1
21.11.12,15:39
dakujem za povzbudenie.