MoreMeg
20.11.12,19:32
Zdravím,

mám otázku ohľadom prevádzkovania multiplayerových hier, napr. šach, piškvorky, človeče a iné hry, kde hráči hrajú proti sebe a nie proti softwaru..
Považujú sa takéto hry za hazardné, ak sa hrajú o peniaze?? resp. potrebujem na prevádzkovanie takýchto hier nejakú licenciu alebo povolenie?

okrem toho, keby som vytvoril systém kde si hráči kúpia kredit, za ktorý potom tieto hry hrajú a následne si tento kredit môžu previesť na reálne peniaze a následne vyplatiť, potrebujem na to licenciu alebo povolenie?

Ďakujem za prípadné odpovede,
Michal
blavaciko
20.11.12,19:31
Zdravím,

mám otázku ohľadom prevádzkovania multiplayerových hier, napr. šach, piškvorky, človeče a iné hry, kde hráči hrajú proti sebe a nie proti softwaru..
Považujú sa takéto hry za hazardné, ak sa hrajú o peniaze?? resp. potrebujem na prevádzkovanie takýchto hier nejakú licenciu alebo povolenie?

okrem toho, keby som vytvoril systém kde si hráči kúpia kredit, za ktorý potom tieto hry hrajú a následne si tento kredit môžu previesť na reálne peniaze a následne vyplatiť, potrebujem na to licenciu alebo povolenie?

Ďakujem za prípadné odpovede,
Michal

na vsetky otazky, odpoved znie "samozrejme"
MoreMeg
21.11.12,16:34
a vie mi niekto poradiť kde a ako sa dajú takéto licencie vybaviť, prípadne kde by som o tom našiel nejaké bližšie informácie..??
blavaciko
21.11.12,17:35
ministerstvo financii + vseobecne zavazne nariadenie obce/mesta/mestskej casti kde sa bude hazard vykonavat.

prestuduj si zakon c. 171/2005

http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-hazardnych-hrach/

mozno existuje niekde aj nejaka novela