ŽUUŽAANAA
20.11.12,21:09
Vedel by mi niekto poradiť , chcela by som zrušiť investičné životné poistenie KOMPLET v ING , mám ročné platby . Chcela som si dať žiadosť o vypoved z PZ ,ale môj poradca mi povedal ,že som prepasla 6-tyzdnovu vypovednu lehotu, čo sa mi moc nezda ,lebo viem ,ze bezne sa rusia zivotne poistenia . Poistku chcem zrusit ,o tom som presvedcena, len chcela by som nejaku radu z druhej ruky .
bubkoch
20.11.12,20:13
vypoved sa neda presvihnut, lebo vypovedat poistku mozes KEDYKOLVEK ...
a poistovna ju zrusi k prvemu koncu poistneho obdobia, ktore nasleduje po 6-tich tyzdnoch od dorucenia vypovede ...

podla toho co pises, je najblizsi koniec poistneho obdobia skor ako o 6 tyzdnov, takze na ukoncenie budes musies pro rocnom poistnom rok pockat (a ten rok samozrejme zaplatit)
toronto
28.11.12,19:24
Dobry den prajem,
v pripade, ak by ste chceli vypovedat zivotne poistenie a platba je rocna, v tom pripade treba drucit do poistovne pisomnu ziadost 6 tyzdnov pred vyrocnym dnom poistenia, v opacnom pripade poistenie predlzuje na dalsi rok. Poistenie moze zaniknut aj tak, ze by ste nezaplatili nasledne poistne. Poistovna Vam posle upomienku na zaplatenie nasledneho poistneho a ked nezaplatite, mesiac po upomienke poistenie zanikne.
Dufam, ze som Vam pomohol.