Luc*
21.11.12,09:09
Zdravím,
dostala som ponuku na privyrobenie si. Keďže som po škole a bez stálej roboty, dosť sa mi to šikne!Konateľ firmy ma požiadal, aby som mu "nahádzala do PC" všetkých pracovníkov a ich mzdové hodnotenie od začiatku fungovania firmy, cca od roku 1959. Že sú to haldy a haldy papierov!
Rada sa na to dám, baví ma to, ALE nemám ani šajnu, koľko by som si mala za túto prácičku vypýtať.
Pravdepodobne ju budem robiť doma, na vlastnom PC a v rámci svojho voľného času.
Poraďte, mám si dať sadzbu na hodinu alebo za celkovú odvedenú prácu a hlavne koľko?
Za všetky Vaše rady a tipy Vám vopred ďakujem!
Indeed
21.11.12,08:31
Ak by sa jednalo o archiváciu údajov za obdobie po ktoré sa tieto údaje musia archivovať /min.5 rokov/

tak nepoviem nič....

...ale načo komu budú údaje zo 60-tých rokov minulého storočia ???

Veď aj Tí ľudia už poniektorí aj zomreli (!)

Si si istá,že si túto požiadavku POCHOPILA správne ?
Luc*
21.11.12,08:40
Na tieto otázky som sa ho opýtala, keď ma s tým oslovil!
Povedal mi, že sa menil majiteľ firmy a ten to chce mať takto, všetko v elektronickom formáte (či už je to jeho rozmar alebo čo, netušil ani on).
Indeed
21.11.12,08:41
nezmyselná požiadavka, ktorá nemá oporu ani v zákone
Braňo
21.11.12,08:46
mala by si si vypýtať sumu, ktorá pokrýva odhadovaný čas tej práce x hodinová sadzba + primeraný zisk
taiko
21.11.12,08:52
co to je "nahadzala do PC"?

da sa to nejako kvantifikovat? Da sa udatpocet stran, ktore treba spracovat, pocet zamestnancov, pocet udajov pre zamestnanca?

Budes to prepisovat do textoveho suboru, alebo do excelu, alebo do databazy pomocou nejakeho software?

ja by som najprv vyskusal, kolko trva "hodenie" jedneho zamestnanca.

1. Ak je znamy celkovy pocet "hodeni" (jedneho zamestnanca mozno bude treba "hodit" viackrat), vypocital by som ako dlho budu trvat vsetky "hodenia" a podla toho stanovil hodinovu mzdu a pridal k nej "tvoju pridanu hodnotu".

2. alebo by som skusil nahovorit, podnikatela na jednotkovu cenu za jednu databazovu polozku, alebo jednu nahodenu normostranu. Normalne sa cena za spracovanie a prepis normostrany (1800 znakov) pohybuje okolo 0.60EUR.

Zapamatsaj si ale jednu velmi dolezitu vec. Spravna cena za sluzbu je taka, ktoru je ochotny zadavatel zaplatit, takze sa neboj pytat to co si myslis, ze je adekvatne. Ved ked nebude suhlasit, tak mozes spustit