9bea9
21.11.12,09:19
Môj najstarší syn, deviatak, doniesol dvojku z diktátu. Mal jednu chybu. Za druhú chybu mu p. učiteľka rátala, že zabudol dať bodku v dátume v hlavičke diktatu. Mala učiteľka právo rátat mu to za chybu?
stormcatcher
21.11.12,08:24
Môj najstarší syn, deviatak, doniesol dvojku z diktátu. Mal jednu chybu. Za druhú chybu mu p. učiteľka rátala, že zabudol dať bodku v dátume v hlavičke diktatu. Mala učiteľka právo rátat mu to za chybu?
Záleží na učiteľke. Ale myslím si, že nie, pokial dátum bol napísaný len ako deň, kedy sa písal diktát. A s diktátom nesúvisel.
9bea9
21.11.12,08:26
Ved práve, ked sa ohradil, povedala mu, že nemá byť nepozorný.
Indeed
21.11.12,08:43
Pozerám sa z okna a vidím strom,ktorý nerastie rovno,ale vzhľadom na kolmú os sa od nej odchyľuje asi o 15°

nemal by byť odchýlený o 20° ?

Asi taký zmysel má Tvoja otázka ako moj prispevok .
tom_i
21.11.12,08:50
9bea9 možno ma tu niekto ukrižuje, ale ja sa pýtam: Žartuješ? Do šľaka šak si odstrihni tú pupočnú šnúru, je deviatak tak si nemyslím že tá dvojka ho psychicky položí. A či mala právo, Cupky dupky do školy a spýtaj sa, vyžiadaj si diktát k nahliadnutiu a konzultuj s oprávnenou osobou. Ja byť dnes učiteľka tak neštrajkujem za zvýšenie platov, ale za rodičov, aby sa odosobnili od detí.
9bea9
21.11.12,08:51
Prečo by nemala zmysel? Je rozdiel dostať jednotku z diktatu alebo dvojku za blbu chybu....
Andy Kralik
21.11.12,08:56
V živote bude potrestaný za podobné blbosti aj oveľa vážnejšie.. nech si zvyká.
Opýtal by som sa na to na rodičovskom, či si pani učiteľka myslí že je to korektné ale inak by som to neriešil.. Synovi treba povedať, že vzhľadom na bezvýznamnosť chyby môže byť s tým ako diktát napísal spokojný.
Nie vždy je hodnotenie najdôležitejšie.
9bea9
21.11.12,08:59
Jasne, že ho nepoloží dvojka, ale v deviatke ide dosť o známky ..a bola som prekvapená, preto som chcela počut názory iných..
9bea9
21.11.12,09:00
ano, to presne som mu povedala..
taiko
21.11.12,09:03
Prečo by nemala zmysel? Je rozdiel dostať jednotku z diktatu alebo dvojku za blbu chybu....
nie, nie je. Neuci sa kvoli znamkam ale kvoli vedomostiam, ci? A ak v nom navodzujes pocit, ze sa uci kvoli znamkam, tak robis obrovsku chybu.. Na znamkach nezalezi, ani na tituloch. Pracoval som kade tade, ale este nikdy odo mna diplom nikto, nikde, nikdy nepytal. Tak to neries.
Podla toho co si popisovala minule nepotrebujes sa zaoberat este aj takymito malichernostami. Mas predsa ine ovela dolezitejsie a zlozitejsie veci pred sebou, ktorym musis venovat svoju energiu.
Darina1234
21.11.12,09:03
9bea9 možno ma tu niekto ukrižuje, ale ja sa pýtam: Žartuješ? Do šľaka šak si odstrihni tú pupočnú šnúru, je deviatak tak si nemyslím že tá dvojka ho psychicky položí. A či mala právo, Cupky dupky do školy a spýtaj sa, vyžiadaj si diktát k nahliadnutiu a konzultuj s oprávnenou osobou. Ja byť dnes učiteľka tak neštrajkujem za zvýšenie platov, ale za rodičou, aby sa odosobnili od detí.
rodicia su vzdy po cely život tzv. zosobneni s detmi, strajk ucitelov je o niecom inom, nepleť tu hrusky s jablkami
Indeed
21.11.12,09:03
Názory su také, že učiteľka na ňom "sedí" za niečo....alebo je jednoducho chorá perfekcionistka....
taiko
21.11.12,09:08
rodicia su vzdy po cely život tzv. zosobneni s detmi, strajk ucitelov je o niecom inom, nepleť tu hrusky s jablkami
nuz ja si myslim, ze rodicia by mali byt zosobneni so sebou a nie s detmi. Deti su samostatna jednotka a podla mna akekolvek projektovanie rodica do dietata, tomu dietatu ublizuje.
Je rozdiel, ked su deti spojene s rodicom tenkou Ariadninou nitkou, po ktorej moze niekedy obojstranne prejst nejaka emocia, ci podnet, alebo su deti k rodicom priputane ocelovym lanom, po ktorom rodicia posielaju detom nasilu magawatty samych seba, lebo si myslia, ze deti by mali byt ich obrazom.
9bea9
21.11.12,09:08
máš pravdu, ale o znamky ide kvoli prijatiu na strednú školu
Darina1234
21.11.12,09:11
nuz ja si myslim, ze rodicia by mali byt zosobneni so sebou a nie s detmi. Deti su samostatna jednotka a podla mna akekolvek projektovanie rodica do dietata, tomu dietatu ublizuje.
Je rozdiel, ked su deti spojene s rodicom tenkou Ariadninou nitkou, po ktorej moze niekdy prejst, nejaka emocia, ci podnet, alebo su deti k rodicom priputane ocelovym lanom, po ktorom rodicia posielaju detom nasilu magawatty samych seba, lebo si myslia, ze deti by mali byt ich obrazom.

moji synovia su sami sebou od mala, ani pri vybere školy sa so mnou neradili, ale vzdy som ich sucastou a opacne.
9bea9
21.11.12,09:13
A dakujem za radu naposledy, bola som na socialke, samozrejme, že nie sa vyplakávať, že mi niekto robí zle, ale že sú nejaké problémy a nevieme sa dohodnut. Socialna pracovníčka mi poradila to isté čo ty, tak na tom pracujem. Dakujem..:o
účtovník 007
21.11.12,13:30
A dakujem za radu naposledy, bola som na socialke, samozrejme, že nie sa vyplakávať, že mi niekto robí zle, ale že sú nejaké problémy a nevieme sa dohodnut. Socialna pracovníčka mi poradila to isté čo ty, tak na tom pracujem. Dakujem..:o

9bea9, to si bola na sociálke kvôli tej dvojke z diktátu, či pre nezhody s bývalým manželom o deti? Lebo Tvojej odpovedi celkom nerozumiem.
kukino7
21.11.12,14:20
nie, nie je. Neuci sa kvoli znamkam ale kvoli vedomostiam, ci? ....

v podstate máš pravdu, ale.... každý sme nejaký. niekto si povie: ˝no čo, krava...˝ , no niekoho môže docela znechutiť fakt, že nejaká povýšenecká koza sa ide po nom voziť. dátum nie je diktát a známkovať mala to, čo diktovala. oznámkovanie tej botky bolo čiste účelové, len aby sa mohla ˝prejaviť˝.
alaya1
21.11.12,14:32
v podstate máš pravdu, ale.... každý sme nejaký. niekto si povie: ˝no čo, krava...˝ , no niekoho môže docela znechutiť fakt, že nejaká povýšenecká koza sa ide po nom voziť. dátum nie je diktát a známkovať mala to, čo diktovala. oznámkovanie tej botky bolo čiste účelové, len aby sa mohla ˝prejaviť˝.


Nikto tu este nenapisal,ze ci ten datum nebol sucastou diktatu, lebo aj to je mozne. A aj bodka na jote je chyba, ako kazda ina.
tom_i
21.11.12,14:32
v podstate máš pravdu, ale.... každý sme nejaký. niekto si povie: ˝no čo, krava...˝ , no niekoho môže docela znechutiť fakt, že nejaká povýšenecká koza sa ide po nom voziť. dátum nie je diktát a známkovať mala to, čo diktovala. oznámkovanie tej botky bolo čiste účelové, len aby sa mohla ˝prejaviť˝. no aj tak sa dá, ale najprv idem do školy, vyžiadam si zošit, pozriem si diktát a potom riešim, ale niekedy mám pocit že rodičia to prežívajú viac ako deti, hlavne keď je deviatak - keby som sa ja mala chodiť stále hádať do školy a riešiť takéto pre mňa sprostosti tak mi výmer dovolenky nestačí, dcéra doučovala spolužiakov matiku či angličtinu, ale na to aby mala jednotku musela byť pomaly 3x lepšia, nikdy jej neprilepšili a garantujem že keby mala známku nerozhodnú tak jej dajú tú horšiu, a akú to má výhodu dnes na SŠ z toho ťaží ... a poviem slová môjho otca - "od hanby by som sa prepadol keby som sa mal chodiť za vás hádať do školy"
misoft
21.11.12,14:35
9bea9 (alias ninebeanine)
Skoč do školy, zavolaj si učku a povedz jej, že dostáva nedostatočnú za krivo vyžehlenú blúzku :D.
taiko
21.11.12,16:24
na slovenksu mozno :-).
kukučka
21.11.12,19:04
Nie je diktát ako diktát, nie je chyba ako chyba. A aká bola tá prvá "blbá" chyba?

Vôbec nie zlezaradil a mimotemy: otokan ;) a 100 bodov :D
kukučka
21.11.12,19:19
v podstate máš pravdu, ale.... každý sme nejaký. niekto si povie: ˝no čo, krava...˝ , no niekoho môže docela znechutiť fakt, že nejaká povýšenecká koza sa ide po nom voziť. dátum nie je diktát a známkovať mala to, čo diktovala. oznámkovanie tej botky bolo čiste účelové, len aby sa mohla ˝prejaviť˝.

Učiteľom Tvojich detí by som pridala aspoň 50%!
Paula
21.11.12,19:22
A jeho učiteľovi gramatiky asi spätne ubrať.
danushka
21.11.12,19:26
Stredná škola, ak bude fakt prísna a náročná Ťa 9bea9 zničí, ak budeš riešiť takto kŕčovito známky svojho syna. ;)
Už vyššie taiko písal, že známky nie sú odrazom osobnosti a z vlastných skúseností viem, že chlapci trošku darební a lajdácki, sa vedia tak obracať po štúdiách, až okoliu sánky padajú z nich.

Možno ani tak syn s tou dvojkou problém nemá, ako jeho mamka. Toto sú však hlúposti, ktoré nás oberajú o energiu a tá nám potom nestačí na riešenie vážnejších vecí.
kukučka
21.11.12,22:40
Prvý riadok pre autorku témy, druhý o Tebe a pre Teba.
Vebi34
22.11.12,21:06
Ahoj, je v deviatke, musí vedieť, že v radovej číslovke je bodka. Ja rátam za chybu aj keď nenapíšu dĺžeň v slove Diktát. Môjmu synovi slovenčinárka na gympli opravila spisovné slovo, že je nespisovné a na základe toho, že používa nespisovné slová, mu zhoršila o stupeň známku. Tiež som slovenčinárka, tak som išla za ňou, aby mi ukázala daný sloh po 2 týždňoch od vyhodnotenia práce. Neukázala, vraj ho už nemá.:confused: Tiež som si hneď pomyslela v tichosti niečo o nej a doma aj nahlas:rolleyes:. Bola som aj za riaditeľom, s ktorým sa poznám, neuspela som, vraj som aj ja riaditeľka, tiež si bránim svojich učiteľov. Bohužiaľ aj také je naše školstvo.
misoft
23.11.12,00:24
Môj najstarší syn, deviatak, doniesol dvojku z diktátu. Mal jednu chybu. Za druhú chybu mu p. učiteľka rátala, že zabudol dať bodku v dátume v hlavičke diktatu. Mala učiteľka právo rátat mu to za chybu?
Trochu humorne.
"Pani učiteľka - definujte mi bodka, definujte rozmer bodky - lebo tuto hľa ------ je taká malá mikroskopická bodka ---- a do r**i, veď to sa tam blcha vys*ala!"
Ferdosondo
23.11.12,05:03
Ber to pozitívne. V živote ho čakajú aj horšie hodnotenia aj napriek tomu, že splní zadanú úlohu na 100%.A to nielen v škole, ale hlavne v budúcnosti v práci.
buchač
23.11.12,05:36
v podstate máš pravdu, ale.... každý sme nejaký. niekto si povie: ˝no čo, krava...˝ ,
Ale kto teraz ???

Pedagóg a či matka .

Kto ma pozná ( aj iba virtuálne stačí ) , nuž vie , že kto je kto ...:rolleyes:




...a ozaj ...ak učiteľka má/la rovnaký meter na celú triedu , nuž niet o čom zbytočne točiť ...
Považujem za vynikajúceho pedagóga .
Čo chvíľa budú rodičia diktovať osnovy a aj štýl známkovania ...alebo sa budú striedať po tom týždni za katedrou , niečo na spôsob upratovania v paneláku ...
mimi
23.11.12,06:06
Aj bodka je chyba, aspoň u nás za mojich čias to tak brali, a neubudlo z nikoho - všetky deti prežili. :) Učiteľka chcela možno poukázať na to, že sa má sústrediť na to čo robí.

Rodič sa má zastať svojho dieťaťa, ale zároveň mu nechať aj priestor na to, aby zistilo, že za nesprávne urobenú prácu sú následky. ( a dvojka..... priveľmi to prežíva matka ). :)

Aj s neúspechov sa človek učí. ;)
buchač
23.11.12,06:10
Aj bodka je chyba, aspoň u nás za mojich čias to tak brali, a neubudlo z nikoho - všetky deti prežili. :) Učiteľka chcela možno poukázať na to, že sa má sústrediť na to čo robí.

Rodič sa má zastať svojho dieťaťa, ale zároveň mu nechať aj priestor na to, aby zistilo, že za nesprávne urobenú prácu sú následky. ( a dvojka..... priveľmi to prežíva matka ). :)

Aj s neúspechov sa človek učí. ;)

...he ...ak na tej strednej vyfasuje 5 - ku na polroka , to bude aké tóčo ???
mimi
23.11.12,06:14
Len neviem pre koho to z nich dvoch bude väčšie tóóóčo:-))

Ja si pamätám, že raz som doma povedala : Učitel je taký blbec. A môj otec: Tak on je blbec...a ty si tá múdra. Učiteľ študoval, snaží sa ťa niečo naučiť , lebo toho ešte veľa nevieš..a on je blbec. Pohľad môjho otca stál za to....a už ma to nikdy nenapadlo nahlas povedať. :)
Ferdosondo
23.11.12,07:50
Len neviem pre koho to z nich dvoch bude väčšie tóóóčo:-))

Ja si pamätám, že raz som doma povedala : Učitel je taký blbec. A môj otec: Tak on je blbec...a ty si tá múdra. Učiteľ študoval, snaží sa ťa niečo naučiť , lebo toho ešte veľa nevieš..a on je blbec. Pohľad môjho otca stál za to....a už ma to nikdy nenapadlo nahlas povedať. :)
presne toto som povedal synovi, keď prišiel domov s tým že učiteľka je blbá. Tak som mu povedal "Lebo Ty si najmúdrejší". Ona síce aj blbá bola to je pravda, ale u syna by to automaticky znamenalo, že sa nemusí učiť, lebo učiteľka je blbá a aj otec to hovorí.
No a ešte dostal radu do života, keď chce byť za múdreho musí nad blbca vyzrieť. Neviem kde sa to v ňom vzalo, ale za čas prišiel zo školy s tým že učiteľke pochválil oblečenie a spýtal sa kde by to mohol kúpiť, že mama má narodeniny... Odvtedy má od nej pokoj a odo mňa pochvalu za "zmúdrenie".
mimi
23.11.12,08:46
presne toto som povedal synovi, keď prišiel domov s tým že učiteľka je blbá. Tak som mu povedal "Lebo Ty si najmúdrejší". Ona síce aj blbá bola to je pravda, ale u syna by to automaticky znamenalo, že sa nemusí učiť, lebo učiteľka je blbá a aj otec to hovorí.
No a ešte dostal radu do života, keď chce byť za múdreho musí nad blbca vyzrieť. Neviem kde sa to v ňom vzalo, ale za čas prišiel zo školy s tým že učiteľke pochválil oblečenie a spýtal sa kde by to mohol kúpiť, že mama má narodeniny... Odvtedy má od nej pokoj a odo mňa pochvalu za "zmúdrenie".

tvoj syn sa veľmi rýchlo učí :-))
Najlepšie čo môžeme deťom dať, je možnosť sa učiť a ďalej študovať.
kukučka
27.11.12,23:57
Ak sem ešte autorka témy nakukne, mohla by odpovedať na moju otázku aká bola prvá chyba v diktáte?
balunka
28.11.12,04:25
jednotka je za bezchybný diktát
veď ale za jednu chybu v diktáte je už dvojka,či nie?
moja dcéra je siedmačka a to je automaticky dvojka aj za jednu chybu
kukino7
29.11.12,19:28
Nikto tu este nenapisal,ze ci ten datum nebol sucastou diktatu, lebo aj to je mozne. A aj bodka na jote je chyba, ako kazda ina.

no neviem, ale diktát je text, ktorý učitelka diktuje. alebo nie?
kukino7
29.11.12,19:37
no aj tak sa dá, ale najprv idem do školy, vyžiadam si zošit, pozriem si diktát a potom riešim, ale niekedy mám pocit že rodičia to prežívajú viac ako deti, hlavne keď je deviatak - keby som sa ja mala chodiť stále hádať do školy a riešiť takéto pre mňa sprostosti tak mi výmer dovolenky nestačí...
no ved ano, ja to beriem. každopádne ide hlavne o to, ako som to písal, že čo je to za učitelku a ako sa ˝chová˝ k žiakom (alebo k nemu) inokedy. ak na nom sedí a kazí mu naschvál priemer tak sa matke nečudujem. a ak to bola len pomsta za niečo, tak to by fakt nasralo aj mna. ono, lahko je niekoho odsúdit, ale ked človek nepozná súvislosti, tak je to celé........
kukino7
29.11.12,19:40
Učiteľom Tvojich detí by som pridala aspoň 50%!

fakt? :) kludne móžeš a ked chceš, tak aj ze svojho :-D
kukino7
29.11.12,19:46
...a ozaj ...ak učiteľka má/la rovnaký meter na celú triedu , nuž niet o čom zbytočne točiť .....

presne. AK... a o to ide. ak tak robí všetkým a vždy, tak máš pravdu. no ak nie a išlo len o to nejako znížiť známku, tak je krava niekde inde....
alaya1
10.12.12,20:29
V diktate sa mozui vyskytovat aj cislice, ja si myslim, ze islo o pisanie radovych cislic, kde je "bodka" dost dolezita...