stanulik1
21.11.12,11:00
Pekný deň,
Chcela by som Vás poprosiť o radu.

Som členkou Rady školy a v decembri 2012 sa bude konať výberové konanie na miesto riaditeľa školy.Nakoľko je členkou Rady školy aj príbuzná terajšieho riaditeľa - konkrétne jeho švagriná,chcela by som vedieť,či sa môže zúčastniť volieb a hlasovať,ak by terajší riaditeľ opäť kandidoval.

Ďakujem.
GabiZ
21.11.12,12:36
Ak je členom rady školy, tak musela byť zvolená riadnymi voľbami (či už ako zástupca pedagogických, nepedagogických zamestnancov, alebo z radov rodičov, alebo delegovaná zriaďovateľom), tak sa zúčastňuje volieb ako každý iný člen rady školy. Zákon príbuzenský vzťah v tomto prípade nerieši. Rieši len to, že členom rady školy nesmie byť riaditeľ školy, jeho zástupca, alebo riaditeľ školského zariadenia a jeho zástupca.
AlaNR
21.11.12,12:49
zákon 596/2003 Z. z.

(13)
Členstvo v orgánoch školskej samosprávy sa pozastavuje dňom doručenia prihlášky člena orgánu školskej

samosprávy alebo jemu blízkej osoby do výberového konania na funkciu riaditeľa školy alebo riaditeľa

školského zariadenia.
Členstvo sa pozastavuje až do skončenia výberového konania.




Blízka osoba sa určuje podľa § 116 Občianskeho zákonníka


Ako švagriná nie je priama príbuzná
GabiZ
21.11.12,13:01
...ďakujem za doplnenie, ja so to napísala nejasne, že v tomto prípade to zákon nerieši, lebo som pozerala na to, že je to švagriná, ale samozrejme že platí v ostatných prípadoch to, čo si napísala.
stanulik1
26.11.12,10:02
Ďakujem veľmi pekne za odpovede.